xylonka
07.03.15,18:23
Manžel si založil živnost ako FO v roku 2013 popri zamestnaní.V dan.priznaní za rok 2013 si uplatnil paušalne výdaje.
K 30.5.2014 živnosť zrušil,pretože za ten rok nemal žiadny príjem.Platil v juli nedoplatok do zdrav.poistovni,do soc.poistovni sa nemusel ani prihlásit.Ako urobit DP typu B za rok 2014 ??? Priniesol z prace potvrdenie o prijmoch,, to som tam uviedla.Neviem kde mám uviest odvod do ZP.Na str.4 oddiel VI.-tam su príjmy aj výdavky žiadne-0.Uplatnujem si výdavky percentom z príjmov ? Predtým rok to mal zaškrtnuté par.6 ods.10 zak.-dala som to tak aj teraz.Do PREUKÁZATELNÉ ZAPLATENÉ POISTNÉ Z PRÍ JMOV PODLA par ods. 1a 2. ZAKONA som napisala tú sumu ,ktrorú sme zaplatili do zdrav.poistovni- netuším, či je to tu správne a či je vobec si možne uplatnit stratu z titulu odvodov do ZP, keď nemal z podnikania žiadny príjem.Potom sa mi to premietlo do riadku 9 ,stlpec 2. A následne do r.38,40 a riadku 44-DAŇOVÁ STRATA.Na r.73 sa i premietol prijem zo závislej činnosti znížený o odvody ,ktoré odvietol zamestnávatel, ale odvod do ZP,ktorý sme zaplatili v júli tam nie je odpočítaný ??? Tak neviem, či ten odvod do ZP treba vyplnit ešte niekde inde na inom riadku ???alebo sa to neuplatnuje ??? Treba niekde v DP uviest zostatok fin .prostriekov z podnikania ,ktoré zostali na učte z roka 2013??To je vlastne príjem z podnikania za rok 2013 znižený o paušalne výdaje a z toho sa vlastne zaplatil ten nedoplatok do ZP v roku 2014..Ale potom aby sa z toho neplatili znova dane aj za rok 2014.
Danový bonus na 2 deti si uplatnil manžel v zamestnaní.Žiadajú na DÚ priložit ako prílohu potvrdenie o zaplatení odvodov do ZP priamo zo ZP? Platili sme cez internet-stači bankový výpis vytlačený??
Dakujem