chia
07.03.15,21:11
Zamestnanec si chce uplatniť mesačne u zamestnávateľa nárok na daňový bonus. Podpísal vyhlásenie že si chce daňový bonus uplatniť, doložil rodný list dieťaťa, ale odmietol mi doložiť potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa od príslušného úradu. Môžem si vyžiadať toto potvrdenie od príslušného úradu ja, alebo mi ho musí doniesť len zamestnanec?
mondes
07.03.15,20:24
A načo ti je potvrdenie o poberaní prídavkov? Veď stačí len rodný list a ak dieťa navštevuje strednú školu, tak potvrdenie o návšteve školy.
Dav
07.03.15,21:57
Rodný list dieťaťa a od 16 rokov buď potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov alebo potvrdenie o návšteve školy.Do 16 rokov len rodný list.
chia
07.03.15,22:27
S potvrdením o poberaní prídavkov som nemala problém, aby mi ho zamestnanci doložili, toto sa mi stalo prvý krát. Každý kto chcel uplatniť daňový bonus mi ho doložil. Ďakujem pekne za odpoveď.
chia
07.03.15,22:34
A čo v prípade, že si chce daňový bonus jeden z rodičov uplatniť v ročnom zúčtovaní dane? V tom prípade tiež nie je potrebné tlačivo o poberaní prídavkov na dieťa doložiť ako doklad k žiadosti? Ide o jedného z rodičov, ktorý si ho doteraz u nás neuplatňoval? Stačí mi len rodný list, prípadne potvrdenie zo školy?
Dav
08.03.15,07:17
Opakujem: do 16 rokov rodný list, od 16 rokov rodný list a jedno ALEBO druhé. Vyžadovať obe potvrdenia je už šikanovanie zamestnanca a nedostatočná znalosť zákona.
chia
08.03.15,14:25
Ďakujem veľmi pekne za radu.