kosaristan123
08.03.15,08:02
chcem sa opýtať,či môžem poschovávať veci pred exekútorom a to v práci do mojích 2 veľkých skriniek a to prehrávače dvd,kamery,lcd monitor a podobné veci,má exekútor prístup ku skrinkám vo firme,ktoré sú majetkom firmi a ja tam mám len veci na prezliekanie (montérky),no a mám kľúče od zámkou.
Alebo čo sa stane,ked schovám televízor k rodine a kúpim starý televízor za 10-15 euro a ten bude v obývačke,však nech si ho zoberie exekútor a nový lcd bude u rodiny alebo či môže exekútor zobrať nábytok starý z 80.rokov,obytý,sem tam chýba zámok s kľúčom,ved takéto niečo by nikto nekúpil na dražbe - staré obyté...
A ked mám doma pokazený počítač...nebude to neslušné dať exekútorovy pokazený pc ?? aspon sa ho konečne zbavým.
buchač
08.03.15,07:07
kosaristan123
08.03.15,07:11
no ved práve by tu mali odpovedať odborníci vyškolený v odbore.
arizona
08.03.15,07:11
Poschovavat mozes,robi sa to bezne,ale je to protipravne....
Ale ja si myslim, ze exekutor ti skor siahne na plat a ucet v banke,akoby sa ti mal prehrabavat v skriniach.

Radsej sa s nim snaz dohovorit na nejakych splatkach a tie pravidelne podla dohody splacaj. Je to rozumnejsie,ako sa cely zivot strachovat a skryvat.
buchač
08.03.15,07:16
Neblázni !
Exekútor sa na Porade nenachádza....Tí ostatní (aj právnici) dávajú len svoj pohľad na vec podľa litery zákona. Kde sú dva právnické názory, tak zásadne vyhráva ten tretí názor.
Exekútor robí podľa svojho rozumu.
arizona
08.03.15,08:22
Len je divne, ze na novy LCD televizor peniaze mas,ale aby si si splatil dlhy, to nie...Tym, ze exekutorovi podstrcis stary TV,nic nevyriesis. Akurat ti porastie dlh,lebo hodnotou starej haraburdy dlh nesplatis. Exe ti pojde po krku dalej
dmc
08.03.15,10:06
Môžeš to poschovávať - ale rovnako môžeš svoj dlh zaplatiť.
jslancik
08.03.15,10:36
na margo tvojej poslednej vety - žiadnym z tvojich nápadov sa ho nezbavíš. Zbavíš sa ho jedine zaplatením všetkých peňazí, čo po tebe požaduje. Tvoje nápady vedú iba k neustálemu skrývaniu sa. Ty si akože myslíš, že keď exekútor zistí, že "nič nemáš", tak to zbalí a kašle na teba? Nevieš, s čím sa zahrávaš. Kľudne si počká na tvoj dôchodok a siahne na každý príjem, ktorý dostaneš.
Fungovalo by to jedine v prípade, že by si nemal žiadny majetok a žiadny príjem, na ktorý by ti mohol siahnuť.
kosaristan123
08.03.15,13:58
najlepšie sú odpovede odborníkov a nie len tak kto si o tom čo myslí tak napíše.
buchač
08.03.15,14:15
kosaristan123 (Dnes 15:58) najlepšie sú odpovede odborníkov a nie len tak kto si o tom čo myslí tak napíše.
================================

Zlatý môj, Ty buď vôbec rád, že poniektorí nenapíšu to, čo si o Tebe (o Tvojom konaní) myslia.
Ja som trochu inakšieho zmýšľania, zvyknem napísať na priamo, čo si myslím.
Ale momentálne sa mi nechce a myslím si, že je to v Tvojom prípade tak trochu bezpredmetné.
Jakubec
09.03.15,02:38
Takze, ak to chapem, preferujes hnijuci LCD zamknuty a nepouzivany v skrini u zamestnavatela, len aby ho nepredal exekutor? Ved ho predaj sama, ked uz ho nechces pouzivat a zaplat aspon cast dlhu.
A teraz k tvojim otazkam, ano, exekutor moze navstivit aj skrinky u tvojho zamestnavatela, pretoze ma pravo vstupit do kazdej nehnutelnosti, o ktorej sa domnieva, ze v nej povinny ma svoj majetok. Ked sa ale o nicom nedozvie, nic nebude robit.
Ak chces iba odpovede od odbornikov vyskolenych v odbore, chod za pravnikmi a zaplat si ich sluzby.
taiko
09.03.15,06:35
A co keby si nic neschovaval a splatil svoje dlhy ako chlap? Ty by si nechcel svoje peniaze, ktore si niekomu pozical, spat ?
Okrem toho si myslim, ze exekutor Ta bude obhanat aj do konca Tvojho zivota, kym nesplatis svoje dlhy veritelom.
buchač
09.03.15,06:44
Tak toto si myslím aj ja.
No správanie poniektorých...ich myslenie je proste také cool...niekedy na bejzbolkou po hlave.

Myslím si, že by bolo vhodné dať do zákonov nejaké iné postihy pre dlžníkov.
Ak niekto neplatí alimenty, tak mu vezmú vodičák.
Prečo by sa niečo podobné nemohlo aplikovať do praxe...kľudne aj basa.

Jeden je dlžník a je vysmiaty jak lečo. Ten druhý má zasa len a len problémy s vymáhaním dlžoby.
taiko
09.03.15,07:24
pravda. Ale co ked Ti reklamy furt hlasia, ze je lepsie dlhovat, ako sporit? :)
Peggynka
09.03.15,08:11
Keď mu doma nepovedali,že sa má prikrývať len takou perinou na akú má :eek: A teraz chce žiť na úkor iného :D
bjuty smis
09.03.15,08:41
to si naozaj myslíš, že sa ti vyjadrí nejaký exekútor ??

a dá ti rady, ako sa zbaviť exekúcie bez platenia ??

svatá prostoto...
metal_stuff
09.03.15,16:52
Skryvat Vam to nepomoze, kedze exekutor Vam moze prikazat skrinky odomknut.
Za druhe, Vy exekutorovi nic nebudete davat, takze urazenim exekutora s pokazenym PC sa nemusite bat. Exekutor spise Vas majetok a sam potom urci, ktory majetok spenazi.
buchač
09.03.15,17:25
Tai, no hej...tie reklamy.
Ale to ide predsa o banky...tie sú rady, ak si zadlžený jak sviňa...
lacotinka
09.03.15,17:29
Skrinka zvyčajne nie je nehnuteľnosť
lacotinka
09.03.15,17:30
Buty.
V tom poslednom slove ti vypadlo písmenko "s" na začiatku
buchač
09.03.15,17:46
kosaristan123
....nebude to neslušné dať exekútorovy pokazený pc ??

kosaristan123 (Včera 15:58) najlepšie sú odpovede odborníkov a nie len tak kto si o tom čo myslí tak napíše.


Odborných rád bolo (myslím si) habadej.
Mňa by momentálne zaujímalo, že prečo máš na krku exekútora. Pokiaľ sa jedná o nejakú pokutu za dopravný priestupok, či cestovanie MHD na čierno, tak ma to nejak netankuje.

Horšia je verzia, ak si neplatič alimentov alebo si niekoho ojesexoval a teraz robíš obštrukcie, len aby si neplatil.
Nuž v takomto prípade by jeden nemal robiť ofuky, ale radšej zaplatiť. Nikdy nevieš, koho si nasral a dôsledky sa môžu vyskytnúť náhle a nečakavane, niekedy s dosť fatálnymi dôsledkami.

Záverom otázka :
" Myslíš si, že si Ty slušný ?"
Lebo ja si myslím práve ten opak...presnejšie by som Ťa vo všetkej slušnosti kľudne aj tým hajzlom nazval...
Lebo v konečnom dôsledku SI minimálne HAJZEL !
Jakubec
09.03.15,18:04
Ale budova patriaca zamestnavatelovi je.
jslancik
09.03.15,18:25
hviezdičky sa minuli? :) Počkaj, aspoň si vybielítkujem určité slová :D
buchač
09.03.15,18:43
Bratu...hviezdičky spomínaš ?
Tak to som ešte vo vyjadrovaní ešte slušný. ;)

Keď čítam takéto "problémy zadávateľov otázky", tak sa mi bičak v kešeni otvára.

Možno aj budem lepšie pochopený, ak spomeniem, že sám som dal podnet na exekúciu a dotyčná osoba sa nemá k činu-neplatí svoj dlh.
Zatajuje sa, vraj nikde nerobí, vraj nič nemá...

Ak by táto situácia nastala pred 15 rokmi ? Kúúúa, iné riešenie by bolo...a dotyčnej osobe by sa to veru nepáčilo.
taiko
10.03.15,06:09
ano su, ale pistol Ti pri hlave nedrzia, aby si si uver vzal. Netreba to na banky zvalovat. Za problemy si mozu len a len ludia samotni.
Bednarova J
10.03.15,07:33
Predaj hnuteľného majetku je jedným z krajných spôsobov výkonu exekučného konania, to znamená ak aj poschovávate majetok jedine čo s tým dosiahnete, že ho nebudete môcť užívať a teda nebude slúžiť svojmu účelu - bude strácať na hodnote , navýšite si náklady, lebo aj tak budete musieť nakúpiť iné lacné zariadenie. Tie peniaze, čo budete investovať do kúpy starších veci by ste mali investovať radšej na úhadu dlžnej pohľadávky.
expeeert
10.03.15,12:37
Keď máš skrinky v robote, tak máš asi robotu. A keď máš robotu, tak máš asi plat. Tak najskôr čakaj že budeš mať nižší plat a bloknutý účet, na ktorý ti chodí mzda. Jedine že by si robil niekde načierno a peniaze dostával na ruku.
taiko
10.03.15,12:48
fuuuha, len ci nemame malo info na take skadrovanie :), sak nepisal zaco dlzi.
misoft
10.03.15,15:06
A keď je zamestnávateľ, je i účtovníčka - a tá dostane lajstro - a lóve pôjdu ta het....
BarboraN
12.03.15,09:41
V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že uvedenú pohľadávku za Vás nikto nevyrovná a čakať 10 rokov na premlčanie exekúcie tiež nie je najlepším riešením.
Exekútor koná v určitom poradí - najprv sa snaží uspokojiť oprávneného prikázaním pohľadávky a to napr. zrážkami zo mzdy (čomu sa zrejme nevyhnete), potom prikázaním odpisu finančných prostriedkov z Vášho účtu v banke a až tak ho bude zaujímať nehnuteľnosť (len ak je pohľadávka nad 2tis. eur a potom hnuteľné veci).
Pokiaľ sa budete dobrovoľnému plneniu vyhýbať budú Vám narastať úroky a zároveň ostatné poplatky, ktoré si exekútor bude účtovať.
Navrhujem uzavrieť splátkový kalendár, s ktorým ale nemusí súhlasiť oprávnený, aj keď väčšinou áno a plniť si svoju povinnosť. Kým bude exekúcia hradená aj menšími splátkami, exekútor iným spôsobom konať nebude.
VANUSKA
13.03.15,07:25
známemu prišiel list od exekútora " POSLEDNÁ VÝZVA" ! S radosťou zvestoval všetkým ktorých poznal, že mu zrušili exekúciu lebo prišla posledná výzva a už mu dajú pokoj bola posledná výzva.....nuž čo....každý po svojom !!!!
Ale teraz vážne : Pokiaľ je pohľadávka oprávnená tak ju treba zaplatiť. Len neviem prečo to došlo až tk ďaleko, že to už rieši exekútor. Dlh to dosť výrazne navýši !!!!
Variantov ako sa vyhnúť exekúcii je veľa. Treba však vychádzat s tvojich majetkových pomerov /či vlastníš nejaké nehnuteľnosti a pod./ Poznám chlapíka, ktorý je nezamestnaný, býva u dcéry, vozí sa na novom BMW 7, značkovo oblečený a ošperkovaný, 2X ročne Boro-Boro a exekútorovi sa škľabí do ksichtu, lebo oficiálne vlastní dvoje trenky.....všetko patrí príbuzným !!!!!!! " I TAK ŠE DA - I TAK ŠE DA !!!!!!
kosaristan123
16.03.15,07:55
dobre ste sa pobavili ??, na porade ??