baretka
15.05.06,10:39
Prosím o radu, ako by mal vyzerať a čo by mal obsahovať Zápis o prevzatí a odovzdaní ojazdeného mot. vozdila. Som SZČO a kupujem auto od súkromnej osoby. Rada by som priložila tento Zápis ako prílohu ku KZ, keďže nebudem mať ani dodací list, ani faktúru. Kedže sa jedná o vyššiu sumu a predávajúci je cudzia osoba, rada by som sa niečim poistila ....
Jara
15.05.06,09:12
Možno by bolo vhodné dať si urobiť posudok technického stavu ale to iste niečo stojí. No inak je to risk, že kupuješ mačku vo vreci. Možno také robia aj bazáry čo predávajú autá, pretože tie majú také protokoly o stave.
baretka
15.05.06,09:19
Viem, že sa dá urobit posudok, ale nechcem investovat dalšie peniaze ....
Jara
15.05.06,09:41
Ak ide o väčšiu sumu tak by to bolo rozumné. Vieš ojazdené autá. Nikdy nevieš. Ja som už jedno také mala. Kolega tomu hovorí - stará rakovina... Na pohľad krásne, ale choré. Neprajem ti to, ale možno ti poradia skúsenejší
Zita5
15.05.06,10:01
Prosím o radu, ako by mal vyzerať a čo by mal obsahovať Zápis o prevzatí a odovzdaní ojazdeného mot. vozdila. Som SZČO a kupujem auto od súkromnej osoby. Rada by som priložila tento Zápis ako prílohu ku KZ, keďže nebudem mať ani dodací list, ani faktúru. Kedže sa jedná o vyššiu sumu a predávajúci je cudzia osoba, rada by som sa niečim poistila ....

Protokol o odovzdaní a prevzatí vozidla by mal obsahovať :

- kupujúci / preberajúci/
- predávajúci / odovzdávajúci /
- typ,model auta
- farba auta
- číslo karosérie
- číslo motora
- SPŽ
- číslo technického preukazu VTP
- číslo technického preukazu MTP
- servisná knižka
- návod na obsluhu
- rezerva
- zdvihák
- klúč na výmenu kolies
- počet klúčov od vozidla
- stav tachometra
- zabezpečovacie zariadenie napr. defenlock + počet kľúčov
- autorádio s prehrávačom resp. CD a výrobné číslo+zaručný list ak je
- a ostatné o čom vie predávajúci , že odovzdáva
- a ostatné čo si všimol kupujúci , čo preberá

V neposlednom rade stav vozidla , kde treba uviesť , že kupujúci si obhliadol vozidlo a je oboznámený s technickým stavom MV, poprípade tam treba uvieť viditeľné závady resp. vady .

Treba však aj uviesť , že predávajúci prehlasuje , že si nie je vedomý vád na MV .

- dátum a miesto prevzatia

- podpis predávajúceho/odovzdávajúceho/ ,
- podpis kupujúceho/preberajúceho /

K úvedenému protokolu treba aj Kúpno-predajnú zmluvu .

-
baretka
15.05.06,10:49
Ďakujem veľmi pekne. Konkrétne a stručné - velmi si mi pomohla.