Jozef H.
08.03.15,18:16
Ak by mi odisiel notebook kyory je uz po zaruke a odisla by grafika na maticnej. Zaujima ma ci je nejake poistenie resp. moznlst c ramci poistenia bytu ktora by yo pteplatila. Viete o niecom alebo mate skusenosti? vdaka
buchač
08.03.15,17:26
Myslím si (ba dokonca som presvedčený) , že nič také neexistuje.
Respektíve by som povedal, že nejaká taká poistka by nezahrňovala len jednu položku, ale viac....a samozrejme za patričný doplatok.
Ibaže neodišiel NTB, ale len jedna súčiastka...

VSE má v ponuke pripoistenie domácnosti, na na NTB sa nevzťahuje.
http://www.kartavyhod.sk/superhrdinovia/zaruka.html


P.S.:
Nemyslíš si, že by sa takéto niečo neskutočne zneužívalo ?
Jozef H.
08.03.15,17:36
tak ja len ci nahodou. Nejak som sa stym este nestretol a je mi jasne ze zneuzivalo. Ono je to este diskutabilne pri udere bleskom ale asi aj vtedy sa dava na expertizu. Jedina moznost je asi pripoistenie resp. predlzenie zaruky vyrobku co u notebooku je asi dobra vec.
sosak
08.03.15,17:36
Na takéto prípady treba myslieť pri kúpe notebooku, dá sa priplatiť pri kúpe u niektorých predajcoch predlžená záruka a je to vlastne poistka.
https://www.google.sk/search?q=predl%C5%BEena+z%C3%A1ruka+notebooku&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=Y5b8VJXQCIzraJedgOgP
veronikasad
08.03.15,18:56
Viem o prípade, že ALLIANZ SP jednej klientke preplatil opravu NB poliateho kávou u klienta (z poistenia domácnosti).
buchač
08.03.15,19:34
Veronka

Mne tiež preplatil Allinaz to, čo iný nemal šancu...;)
Záležalo len a len od uhla "pohľadu"... :rolleyes:
misoft
08.03.15,19:35
Jednoduchá odpoveď.
NIE!
Nie je to poistná udalosť (aj keby bolo v poistných podmienkach niečo podobné).
misoft
08.03.15,19:37
Jožko - to tzv. pripoistenie (ako to nazývaš), alebo aj predĺžená záruka - to nie je komerčná poistka z nejakej poisťovne - je to medzi tebou a predajcom/výrobcom na presne stanovené prípady.... poškodenia elektroniky.
misoft
08.03.15,19:38
Holka - ak mala poistku z výkonu práce - preplatili jej asi poškodený výrobný prostriedok... NB, s ktorým pracovala.... Ale už aj teraz na to poisťovne si dávajú riadneho bacha....
Peggynka
08.03.15,19:38
Mne preplatili router-po údere blesku :) Allianz
Peggynka
08.03.15,19:40
misoft,ona poliala klientovi NB (aspoň ja som to tak pochopila :) )
buchač
08.03.15,19:43
Odbočujeme od témy...

Ale Allianz je naj poisťovňa v oblasti poistenia majetku.
Neserú sa. Urobia obhliadku, žiadne ofuky...do pár dní prídu peniaze.

Teda aspoň u mňa to tak bolo.....ale už by nemuselo.