Rudko Bielik
08.03.15,19:30
Nechcem vediet ci ano ci nie, uz som rozhodnuty, ze ano. Kde je potrebne ho vynechat? Viem, ze pod chladnickou isto. Co vstavane skrine? A kde este? Dakujem.
Xanti
08.03.15,18:33
A prerobíš kuchyňu , posunieš chladničku a čo včul?
Postavíš skriňu náhodou inde ako si myslel, stať sa to môže a čo včul?

Ako sa povie primněřene všade ho šupni len tam kde budeš podla predpokladov dávať vstavanú skrinu ( a nie je na vonkajšej stene ) tak šupni menej husto.
Rudko Bielik
09.03.15,09:19
Takto sa mi ako elektrikarovi nezda. Ak by bolo to kurenie aj pod chladnickou je to pre nu ista smrt. Mozno sa dodatocne postavi na neaky izolant, ale neviem, nemam skusenost... Popravde ani s podlahovym nema nikto v blizkej rodine skusenost. Preto potesi kazda rada. Hlavne taka prakticka, odskusana...
chandler
09.03.15,09:37
nechapem preco by malo chladnicke vadit teplota podlahy cca25 stupnov? to by mala "istu smrt " kazde leto :)
Rudko Bielik
10.03.15,20:26
Aj v zime mas 25 nie? :) Viem iba, ze sa nema umiestnovat v blizkosti vykur. telies a sporakov. Vyrazne jej znizis zivotnost. Preto sa pytam, vsak ked neviem... ;)
akal
10.03.15,20:40
Podlahovka sa dáva hustejšie okolo stien, ale pod chladničkou by nemusela byť vobec, usetrite tym trosku elektriny... ale podlahovka ma najviac 45°C a aj to keď máte ekviterm. regulaciu a je vonku -20 .... takze smelo tahat popod okna a severne steny hustejsie trocha a bude to dobre... hlavne aby gazdina mala nohy v teple :)
pepa78
11.03.15,14:23
Rudko píšeš dobre, že v okolí vykurovacích telies a sporákov...tie majú oproti podlahovke výrazne vyššiu teplotu...podlaha ale pri podlahovom kurení nemá ani zďaleka také sálavé teplo ako radiator so 60/70 stupnami
chandler
12.03.15,06:17
no to je rozdiel medzi radiatorom a podlahovym vykurovanim, podlahove ma ovela nizsiu teplotu, zalezi od toho ako kuris, ale nikdy nema vyssiu teplotu ako 30stupnov a tolko moze mat aj v lete bez kurenia
alltracboy
12.03.15,09:14
bavit sa pri dnesnych spotrebicoch o zivotnosti mi pride ako docely dobry zart. Mne odisla pracka electrolux za 400 eur po dva a pol roku. Dom sa vykuruje na cca 23-25stupnov, to salave teplo uz podlahovky nieje ani citit. Mne osobne ide voda vacsinou za 25 stupnov. Chladnicka chladi ak je vovnutri vyssia teplota takze ak sa do nej clovek stale nepozera ako do TV, tak sa bude zapinat minimalne. davat ju na izolant je hlupost, kedze chladnicka samotna je izolovana. Salave teplo... vymennik na chladnicke je zozadu, a je vacsinou pri stene takze priamo pod vymennikom pravdepodobne ani nebude hadica vykurovania. Vstavane skrine..treba si uvedomit, ze kde nieje rozumna teplota tam je kondez a plesne. A tie byvaju prave tam kde sa nehybe teply vzduch-za skrinami.
Rudko Bielik
13.03.15,18:10
Tak nam bezi pracka whirlpool za cca 15 tis. Sk uz 11 rokov. :) Mozno to bude aj v tom prihliadani na taketo veci, ako pri tej chladnicke. Ale hovorim, nemam skusenosti. Iba co som zachytil cez agenturu Jedna pani povedala (JPP). Tak vdaka.
lapejko
15.03.15,09:09
podlahové kúrenie jepotrebné dať na celú plochu miestnosti, s ohľadom na rovnomernú tepelnú rozťažnosť...
Pri lepených krytinách môže dochádzať k vizuálnemu poškodeniu, t.j. k prasklinám...
Dáša_
15.03.15,09:54
no, je to síce od veci, ale ta práčka ti beží toľko práve pretoo, že má už 11 rokov... Žiaľ, dnes sa vyrábajú už na kratšiu životnosť. Ak vydrží 5 rokov, môžeš si blahoželať.
alltracboy
16.03.15,10:52
no pokial je ta tvoja pracka cisto elektronicka a ma motor s frekvencnym menicom... kolegovy bezi tatramatka s mechanickym programatorom uz 30 rokov.. menil uz aj uhliky na motore ktore maju z vyroby mozno aj 7cm.
jsf
14.04.15,13:20
Nema zmysel davat tam, kde budu umiestnene zariadovacie predmety az na podlahe (vstavana skrina, vana, kuchyna a pod.), lebo sa tadial teplo aj tak nema kam odvadzat. Rozhodne ale stoji za to sa zamysliet nad:
1. ci sa budu alebo nebudu v buducnosti menit dispozicie bytu (niekedy je kuchyna dana tak, ze je to jedine logicke miesto a nie je pravdepodobna zmena ani pri kompletnej rekonstrukcii)
2. ci po odpocitani tychto zakrytych ploch mas v miestnosti este stale dostatocny tepelny vykon na vykurenie - casto sa napriklad do kupelni dava este dodatocny rebrik, lebo vana, lebo pracka, lebo skrina a z 8m kupelne zostanu 4 pouzitelne. Idealne si to nechat niekym napocitat.
vladimir golenya
20.04.15,18:21
nedáva sa pod WC a pod vaňu, prípadne pod barový pult - aby ste sa náhodou nenavrtali do podlah. vykurovania.
smartenergo.sk
28.04.15,09:04
vo vacsine pripadov sa doporucuje vynechat podlahove kurenie pod spotrebicmi, ktore maju pevne miesto, ako je napr. chladnicka, umyvacka, ... z nabytku pod vstavanymi uzatvaranymi skrinami, pripadne pod linkou. pod spotrebicmi doporucujeme vynechat vzdy. Pod nabytkom ako napr. linka - ked je na prednou listou neprekrytych nohach moze kurenie byt, t. znamena ze sa teplo ma ako dostat spod linky von. Pri beznych kuchyniach vsak vo vacsine pripadov staci na vykurenie priestoru kuchyne jej podlahova plocha.
Odborna kurenarska firma , ktora bude robit vypocet, navrh a montaz podlahovky vsetky skutocnosti zohladni.