kolkaperla
09.03.15,10:11
dobry den,chcela by som sa informovat.rodicovska dovolenka mi konci 4.5.,to je pondelok,mala ma v den tri roky.Už vtedy mam nastupit do prace,alebo až od 5.5.V praci si mám podať vypoved s tym že si mozem vybrat dovolenku a zvysok mi zamestnavatel preplati.Pri vymeriavacom zaklade je dolezite kto podá vypoved a teda aj či dostanem odstupne alebo mi stači si zobrat dovolenku,zvysok preplatit a dat vypoved?tak aby som dostavala najvyssiu podporu.?dakujem krasne
veronikasad
09.03.15,09:29
Mesiac vopred oznám zamestnávatelovi písomne ukončenie rod.dovolenky. Ak zamestnávatel pre teba nemá prácu, počkaj kým ti výpoveď dá zamestnávatel. Ak budeš o skončenie prac.pomeru žiadať ty, nárok na odstupné ti nevznikne. Počas RD si v ochrannej dobe, vzťahuje sa na teba zákaz výpovede, preto výpoveď môže zamestnávatel riešiť až keď nastúpiš do práce.

RD končí dovršením veku 3 roky, t.j. 4.5. Nástup do práce 5.5. - na tento deň žiadaj čerpanie dovolenky a ostatnú nech ti preplatí - platí v prípade, ak sa dohodneš na ukončení prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce. Nepodpisuj však dohodu, v ktorej nebude uvedený výpovedný dôvod zo strany zamestnávatela. Nárok na odstupné ti nevznikne.
kolkaperla
09.03.15,10:01
od zamestnavatela nedostanem odstupne,uz sme sa dohodli,ale by ma zaujimalo,ci mozem dostavat max.podporu ked si vyberiem jeden den dovolenky a zvysok si dam preplatit,ci tam hra tu vysku podpory aj odstupne a aj to kto da vypoved?
veronikasad
09.03.15,10:03
kolko máš nevyčerpanej dovolenky ?
kolkaperla
09.03.15,10:06
sedem dni a este mi vznikli nejake dni pocas materskej dovolenky,ale to si musim este zistit,nevies mi poradit,kolko dni si mam vycerpat a kolko dat preplatit,aby sa mi oplatilo kvoli vyske DvZ
veronikasad
09.03.15,10:28
Jeden deň vyčerpať, ostatnú preplatiť. Pracovný pomer ukončiť 5.5.2015. Len musia byť splnené oznamovacie povinnosti - teba voči zamestnávatelovi a mzdárky voči sociálnej poisťovni.
kolkaperla
09.03.15,10:33
a nestaci ked sa so zamestnavatelom dohodnem ustne?a mzdarka musi prihasit do poistovne ked budem cerpat jeden den dovolenky?a 5.5. yoberiem dovolenku a zaroven v ten den dam aj vypoved?
veronikasad
09.03.15,10:35
Nie, nestačí. Ukončenie RD sa oznamuje písomne, mesiac vopred. Mzdárka ti musí v SP ukončiť RD, prihlásiť ťa na jeden deň a potom z poistenia odhlásiť.
kolkaperla
09.03.15,10:43
a je dolezite pri DvZ kolko dni dovolenky si zoberiem a kolko dam preplatit?
veronikasad
09.03.15,10:45
ak chceš šetriť na odvodoch a súčasne dosiahnuť dávku v nezam. z maxima - je
kolkaperla
09.03.15,10:48
tak kolko by si mi poradila zabrat a kolko nehat preplatit
veronikasad
09.03.15,10:51
Veď som ti napísala presný postup - nestačí ?
kolkaperla
09.03.15,10:54
este by som sa chcela opytat,to oznamemenie o navrate do zamestnania po rodicovskej ked budem pisat,mam tam napisat aj to ze si beriem jeden den dovolenky a potom davam nasledne vypoved,alebo tam mam len oznamit zamestnavatelovi,ye sa vraciam a vypoved napisat osobitne
kolkaperla
16.07.15,09:52
Dobry den,vsetko som urobila ako ste mi poradili,dva dni dovolenky po RD a hlasenie na urad prace a prisiel mi dneska vymeriavaci zaklad 17,6 a z toho este 50% dole,to je podla vas ta maximalna davka v nezamestnanosti????