evrlín
09.03.15,11:30
Ahojte som v koncoch. Mám priestory na prevádzku kaviarne. Problém je vo výške miestnosti. Optimálne svetlá výška je 2,6m. Moja prvá miestnosť má 2,7 čo je fajn. z tejto miestnosti pokračuje schodisko do pivničných priestorov kde nastáva problém svetlá výška 210cm. Majú tu byť situované kúpelky, sklad a miestnosť na sedenie. Chodba, ktorá vedie do miestnosti na sedenie má ešte jeden háčik a to je prechodová rampa s výškou 185 cm. Je to len prechod 60 cm široký. Otázka znie :
- Je nejaký možný spôsob ako prebojovať aby ASPON tie kúpelky mohli byť s výškou 210cm?
- Pred tým 185 cm prechodom chcem dať dvere oddeliť tú miestnosť a nazvať ju ako salónik? alebo niečo len na príležitostné sedenie. Prejde mi to ?
- Ak mi neprejde tá miestnosť na sedenie ako nejaké príležitostné sedenie a urobím to viac menej po svojom, že poviem hygiene že je to moj sukromny priestor nevyužívaný na podnikanie a budem ho používať naozaj príležitostne vo večerných hodinách na sedenie a náhodou nejakým spôsobom na to hygiena príde. Čo sa môže udiať?

Díky za každý postreh
bomo
09.03.15,12:27
Úrad verejného zdravotníctva uvádza (http://www.uvzsr.sk/forum/viewtopic.php?t=464), že svetlá výška môže byť nižšia, avšak pri zníženej výške miestnosti je potrebné zabezpečiť potrebnú výmenu vzduchu - to sa dá zabezpečiť častým vetraním (niekoľkokrát za hodinu, alebo nepretržitým chodom ventilátora).
evrlín
09.03.15,19:55
pracovníčka ÚVZ mi povedala, že minimum je 2,40 pokiaľ je nefajčiarska miestnosť.
" predpokladá minimálne vo výške 2,6 m, v prípade zníženej svetlej výšky miestnosti musí byť navrhnuté nútené vetranie"
Myslíte, že sa môžem dostať tým vetraním aj na túto moju výšku 2,10 ?? Mám tam okná takže to vôbec nie je problém čo sa týka vetrania.
bomo
09.03.15,20:03
Úrad sa nevyjadril k maximálnemu zníženiu výšky, takže hádam bude stačiť to vetranie...
evrlín
09.03.15,20:14
tak som to našla možná výnimka je :
http://www.uvzsr.sk/docs/leg/391_2006.pdf
15.2.4. Svetlá výška pracovísk, na ktorých sa vykonáva práca po dobu kratšiu ako 4 hodiny za pracovnú zmenu, alebo občasná
práca, nemá byť nižšia ako 2,1 m.

takže to skúsime takto.
ďakujem za odpovede :)
bomo
10.03.15,11:26
Požiadavky podľa tohto zákona sa vzťahujú na pracoviská, kde sú nejakí zamestnanci, takže ak v tej prevádzke nebude pracovať nikto v zamestnaneckom pomere, tak sa to na ňu zjavne nevzťahuje .)
evrlín
10.03.15,14:49
Ked ja tam budem pracovat hoci som szco tak to neni pracovisko ? Tym padom by som nepotrebovala ani wc pre zamestnabcv. Podla mna to kazdopadne pravovisko je. A zamestnanci budu tiez :)