megaman
09.03.15,11:56
dobry den
mam otazku este pred vianocami som kupoval darcek na jednom ceskom internetovom obchode, tovar prisiel ok lenze ked mi ho kurier doniesol tak nepytal ziadne peniaze tak som sa ho pre istotu opytal ci je to ok aby mu nechybali peniaze... a on ze je to ok ze tak to bolo zadane,hovorim si ok tak zavolam tam do obchodu.. lenze tam mi tiez povedali ze vsetko je ok aj po vysvetleni ze som vlastne nic neplatil tak to bolo OK.ale hovorim si dobre aspon som usetril... :D lenze teraz o 3mesiace neskor ma obchod kontaktoval ze chcu odomna peniaze ze sa pomylili a ze nech to co najskor zaplatim lebo to budu riesit pravne....tak teraz neviem mam 100 chuti to nezaplatit ked som sa ozyval bolo to ok a teraz nie?mi to pripada ako keby tam chceli robit nejake figle na DPH..no ale moja otazka znie zaplati alebo nie?mozu este nieco narokovat?mimochodom nebolo to vela cca 20eur
dakujem
Tweety
09.03.15,11:03
Jednoznačne zaplatiť. Nemusia to byť žiadne fígle, možno len jednoducho zlyhal ľudský faktor.
Dáša_
09.03.15,11:03
nuž, jedna vec je právna a druhá morálna. Ty máš tovar a nezaplatil si. To priznávaš. Niekto urobil chybu. Ale zoberies si na svedomie, že si nezaplatil a neikto bude musieť doplatiť za teba?
Ak si ako fyzická osoba, tak s tebou sa moc podvody na dph nedajú robiť :D
arizona
09.03.15,11:14
Preco mas 100 chuti to nezaplatit? Ved oni ti tovar poslali.
Len pred vianocami asi mali vela objednavok a zamestnanec omylom zabudol napisat na balik, ze sa jedna o dobierku. Stava sa, vsetci sme omylni.

Odporucam zaplatit,lebo tovar si prevzal,pouzivas ho, takze obchod si urcite bude narokovat uhradu. Nema vyznam to natahovat a dohadovat sa neskor cez pravnikov,ci exekutorov.
To, ci oni robia nejake figle,alebo nie, to teba nemusi trapit, ved oni chcu len uhradu za tovar,ktory ti poslali.
megaman
09.03.15,11:28
Dakujem za odpovede...
som fyzicka osoba....
a chut preto lebo ked som sa pytal tak ich odomna nechceli a teraz zrazu chcu aj ked som im hovoril ze som im nic nezaplatil...
nieje to vela ale keby som nemal peniaze hned tak co?daju ma hned na sud???ide mi o ten pristup zrazu sa rozhadzuju rukami a pravnikami..
Tweety
09.03.15,11:32
Svoju pohľadávku majú právo vymáhať aj súdne.
misoft
09.03.15,13:31
@megaman: ak nezaplatíš - budú to vymáhať súdne a bude to drahšie! Lebo okrem dlžnej sumy ti môžu napočítať aj úroky z omeškania a zaplatíš i súdne poplatky aj za nich!
Inak - ty sa divíš, že pýtajú teraz - kontrolu robili, toto im vyskočilo. Ak by si nezaplatil - je to bezdôvodné obohatenie....
metal_stuff
09.03.15,16:41
Z pravneho hladiska si uzavrel kupnu zmluvu, z coho ti vyplyva zavazok tovar uhradit. Zjavne tam doslo k omylu z ich strany - za to ti samozrejme patri ospravedlnenie, ale nezbavuje ta to zavazku kupnu cenu zaplatit. Samozrejme ide o velmi jednoducho vymozitelnu vec.
Bednarova J
10.03.15,07:40
Ak nezaplatíte, môžu si to vymáhať súdnou cestou - čím sa pri takejto nizkej pohľadávke môžu náklady poriadne navýšiť a Vás to bude stát podstatne viac. Vedeli ste, že vec kupujete a že Vám ju nedarovali, pokiaľ predávajúci neprevzal kúpnu cenu v čase keď bolo v zmluve dohodnuté neznamená , že jeho nárok na ňu zanikol.