kristina11
15.05.06,12:50
Dobrý deň všetkým,

viem, že o absencii už bolo na Porade čo to popísané, ale pretože nie som mzdár, potrebujem to vedieť polopate.
Minulý týždeň mi neprišiel zamestnanec do práce. Tušila som, že tak spraví, pretože som deň pred tým nesúhlasila s ukončením PP dohodou - nemal ho kto nahradiť. Zmluvu má na dobu určitú do 30.6.2006.
Ak mu teraz podpíšem dohodu, alebo dám okamžité zrušenie, tak mi svoje odchody z firmy začnú takto riešiť aj ostatní a skolabuje mi celé oddelenie.
Chcem sa poradiť, čo pre firmu vyplýva v prípade, že mu dáme absenciu nasledovne:
máj - odpracoval 4 dni, ktoré dostane zaplatené a na zvyšok bude mať abseniu
jún - celý mesiac dostane absenciu.

Musíme mu počas absencie platiť odvody?
Na vyjadrenie našej mzdárky sa bohužial nedá spoľahnúť, takže jej potrebujem ukázať presné § a dať postup, čo má robiť, ináč robí mŕtveho chrobáka.

Ďakujem veľmi pekne.
Fany
15.05.06,10:58
Zo SP ho odhláste, resp. prerušenie poistenia, dôvod absencia - neplat.voľno, dňom, kedy naposledy skutočne pracoval.
Žiaľ do ZP musíte za neho platiť aspoň minimálne odvody aj počas absencie, pretože ZP nepozná pojem prerušenie poistenia a pokiaľ je oficiálne vaším zamestnancom ZP mu stále trvá, hoci nič neodrobil a ani nezarobil.
Asi by som radšej dala okamžitú výpoveď a strhla mu, čo sa dá. Napokon môžete prípadne vyčísliť škodu, ktorú vám spôsobil absentovaním a dať mu k náhrade. Otázne ale je, či niečo vymôžete.
Žiaľ v tomto stále zákony chránia zamestnancov, hoci aj fluktuantov a nie zamestnávateľa. Zrátaj si, koľko by ťa vyšlo platiť do konca júna ZP, či ti to vôbec stojí za to.
Ešte ti môže urobiť, že sa dá vypísať a budeš mu musieť, pokiaľ bude stále vaším zamestnancom, platiť aj maródku.
rems
15.05.06,11:50
Souhlasím s Fany, ze sociálky ho odhlašte co nejdříve, každý den se vám bude prodražovat. V každém případě ho ještě dnes písemně vyzvěte, ať se neprodleně dostaví do práce (dala bych to doporučeně na doručenku) a pokud nezareaguje, tak okamžitá výpověď a následné odhlášení ZP.

Okamžité skončenie pracovného pomeru
§ 68

(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer, ak zamestnanec

a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

(2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí mesačnej lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

Myslím, že váš případ je pro tento § vhodný. Pro toho zaměstnance toto bude znamenat nepříjemný punc, který bude mít v zápočtovém listě. Na druhou stranu se přece všichni musíme řídit nějakými pravidly, ať se nám to líbí nebo ne. V případě, že mu pošlete tu písemnou výzvu k nástupu do zam., budete právně postupovat dobře.

Jo a ještě: § 63
Výpoveď daná zamestnávateľom
(5) Ak zamestnávateľ chce dať zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny, je povinný oboznámiť zamestnanca s dôvodom výpovede a umožniť mu vyjadriť sa k nemu.
Ludula
07.06.06,12:03
Pracovník nám už viac krát porušil pracovnú disciplínu tým, že nenastúpil niektoré dni do práce.Ide o pracovníka, ktorý je pracant, len po kamarátstve s alkoholom je mimo, je to chorý človek,ktorý vtedy ide vo svet a nik nevie kde je.Vedúci mu to vždy odpustil a dal mu možnosť ďalej pracovať. Trpezlivosť ho však prešla keď minulý týždeň odišiel z pracoviska a nik o ňom do dnes nevie, mobil neberie, a do dnešného dňa sa nevieme s ním spojiť. Vedúceho to nahnevalo a odhlásil ho zo SP a zo ZP. Bolo treba napísať okamžitú výpoveď, alebo čo s tým teraz?
rems
07.06.06,13:34
Pracovník nám už viac krát porušil pracovnú disciplínu tým, že nenastúpil niektoré dni do práce.Ide o pracovníka, ktorý je pracant, len po kamarátstve s alkoholom je mimo, je to chorý človek,ktorý vtedy ide vo svet a nik nevie kde je.Vedúci mu to vždy odpustil a dal mu možnosť ďalej pracovať. Trpezlivosť ho však prešla keď minulý týždeň odišiel z pracoviska a nik o ňom do dnes nevie, mobil neberie, a do dnešného dňa sa nevieme s ním spojiť. Vedúceho to nahnevalo a odhlásil ho zo SP a zo ZP. Bolo treba napísať okamžitú výpoveď, alebo čo s tým teraz?
Já bych mu dala ten §68, ods.1/b, bylo by dobré, kdyby jste měli u jeho předchozích prohřešků nějaké písemné upozornění. Vzhledem k tomu, že se mu nemůžete nijak dovolat a opravdu nevíte, co s ním je, asi by bylo vhodné třeba kontaktovat jeho rodinu. Je možné, že leží v nemocnici, že je v bezvědomí, nebo ještě něco horšího,co já vím... Ta sociálka je asi v pořádku, ale zvláštní je, že vám to zdravotní odhlásili, když v podstatě pracovní poměr trvá. Jinak zákoník mluví o tom, že můžete dát okamžité zrušení ve lhůtě 1 měsíc od okamžiku, kdy jste se o důvodu zrušení dověděli (vykládám si to tedy tak, že je to měsíc po prvním dni jeho neomluvené absence), nejpozději do 1 roku. Zatím tedy máte čas. Zkuste zjistit, co se děje, to zdravotní pojištění asi budete ještě muset platit, ale někde jsem četla, že je to možné zpětně nárokovat po zaměstnanci - celých 14%. Tak hodně štěstí!
Ludula
07.06.06,15:45
Ďakujem za odpoveď.
Ludula
Braňo Š.
04.09.07,12:14
Zo SP ho odhláste, resp. prerušenie poistenia, dôvod absencia - neplat.voľno, dňom, kedy naposledy skutočne pracoval.
Žiaľ do ZP musíte za neho platiť aspoň minimálne odvody aj počas absencie, pretože ZP nepozná pojem prerušenie poistenia a pokiaľ je oficiálne vaším zamestnancom ZP mu stále trvá, hoci nič neodrobil a ani nezarobil.
Asi by som radšej dala okamžitú výpoveď a strhla mu, čo sa dá. Napokon môžete prípadne vyčísliť škodu, ktorú vám spôsobil absentovaním a dať mu k náhrade. Otázne ale je, či niečo vymôžete.
Žiaľ v tomto stále zákony chránia zamestnancov, hoci aj fluktuantov a nie zamestnávateľa. Zrátaj si, koľko by ťa vyšlo platiť do konca júna ZP, či ti to vôbec stojí za to.
Ešte ti môže urobiť, že sa dá vypísať a budeš mu musieť, pokiaľ bude stále vaším zamestnancom, platiť aj maródku.
Práve sa mi vyskytol podobný problém. Mám, resp. mal som zamestanca v skúšobnej dobe od 12.07.2007, a od 01.08.2007 absentoval. Do SP som poslal prerušenie a následne k 31.08.2007 aj odhlásenie. Ukončil som PP v skúšobnej dobe. Keď však vypočítam mzdu za august a odvediem spomínané ZP, vzniknú mi spomenuté nevymožiteľné 4 % z minimálnej mzdy, t.j. 304 Sk. Ako ich účtovne zlikvidujem? Ďakujem!
Zuna 3
05.10.07,08:08
Aj ja poprosím o radu.

Máme jedného zamestnanca, ktorý občas nechodil do práce.
Ak v minulosti nemal napr. potvrdenie od lekára, písala som
mu dovolenku. Ale tá sa mu už minula. V mesiac september
má takéto dva dni kedy neprišiel do práce , a to 10.9. a 26.9.07.
Keďže som sa o tom dozvedela až po skončení mesiaca, nemohla
som ho odhlásiť zo soc.poisťovne- ako absenciu. Čo sa dá s tým
teraz urobiť? Odhllásenie do soc.poisťovne už je neskoro. A má
to len po jednom dni, potom zase prišiel - a zase 1 deň nie.
Poraďte prosím čo s tým ?
Tento zamestnanec má u nás prac.zmluvu na neurčitý čas.
Môžme mu ju prerobiť /od určitého dňa/ na prac.zmluvu na
určitý čas?
Vo mzdách sa veľmi nevyznám, tak mi niekto poraďte.
Ďakujem.
ZuzanaP
05.10.07,08:32
Pošli do SP prerušenie aj teraz, i keď je neskoro.
VERONIKA6
05.10.07,08:37
Aj ja poprosím o radu.

Máme jedného zamestnanca, ktorý občas nechodil do práce.
Ak v minulosti nemal napr. potvrdenie od lekára, písala som
mu dovolenku. Ale tá sa mu už minula. V mesiac september
má takéto dva dni kedy neprišiel do práce , a to 10.9. a 26.9.07.
Keďže som sa o tom dozvedela až po skončení mesiaca, nemohla
som ho odhlásiť zo soc.poisťovne- ako absenciu. Čo sa dá s tým
teraz urobiť? Odhllásenie do soc.poisťovne už je neskoro. A má
to len po jednom dni, potom zase prišiel - a zase 1 deň nie.
Poraďte prosím čo s tým ?
Tento zamestnanec má u nás prac.zmluvu na neurčitý čas.
Môžme mu ju prerobiť /od určitého dňa/ na prac.zmluvu na
určitý čas?
Vo mzdách sa veľmi nevyznám, tak mi niekto poraďte.
Ďakujem.
Môžeš k pracovnej zmluve urobiť dodatok a v tom zmeníš pracovný pomer z doby neurčitej na určitú, ale s tým musí súhlasiť aj pracovník.
Čo sa týka toho prerušenia, urob RL FO - prerušenie radšej neskôr ako vôbec. A vôbec načo je Vám pracovník, ktorý chodí takýmto spôsobom do práce?
MIRKA111
10.01.08,07:21
Máme zamestnanca, ktorému od augusta vedieme Absenciu, písomne sme ho upozornili na hrubé porušenie pracovnej disciplíny, môžem mu dať výpoveď podľa §68 ods.1b výpoveď k 31.12.2007?
VERONIKA6
10.01.08,07:25
V prvom rade zistite čo je s tým pracovníkom, prečo vlastne do práce nechodí.
MIRKA111
10.01.08,07:47
Len nechodí do práce niekoľko krát som ho stretla v meste a stretávajú ho aj ostatný kolegovia, a vôbec neuviedol dôvod prečo prestal chodiť do práce.
VERONIKA6
10.01.08,07:51
Len nechodí do práce niekoľko krát som ho stretla v meste a stretávajú ho aj ostatný kolegovia, a vôbec neuviedol dôvod prečo prestal chodiť do práce.
Keď nechodí svojvoľne bez udania dôvodu, už dávno ste s ním mali ukončiť pracovný pomer. Nezabudni na odhlasovacie povinnosti.
Infarkt
10.01.08,07:55
Keď nechodí svojvoľne bez udania dôvodu, už dávno ste s ním mali ukončiť pracovný pomer. Nezabudni na odhlasovacie povinnosti.

Súhlasim, ale k 31.12.2007 to už aj tak nepôjde...odhlasiť zo SP ho musíš do 8 dní...a dnes je 10.1.2008 ;)

Teoreticky je ten §68 v poriadku, len som si nie istý tými lehotami v ňom spomínaných...
MIRKA111
10.01.08,08:07
A aké termíny tam mám dať aby to bolo správne dnes ráno mi volala, že si príde po "nejaké papiere".
VERONIKA6
10.01.08,08:10
A aké termíny tam mám dať aby to bolo správne dnes ráno mi volala, že si príde po "nejaké papiere".Daj taký termín,
aby si ho mohla odhlásiť do 8 dní zo soc. a zdravotenj poisťovni. Napr. tak, aby bol dnes 8. deň a šikovne ho poodhlasuj ešte dnes..
Infarkt
10.01.08,08:13
A aké termíny tam mám dať aby to bolo správne dnes ráno mi volala, že si príde po "nejaké papiere".

To ako dojde ten zamestnanec ?

Daj mu skončenie PP podľa toho §68, ale doporučujem ti tam presne vymedziť dôvod, že má do dátumu ukončenia PP neospravedlnenú absenciu (aby si nenárokoval D, alebo neplatnosť ukončenia PP)...a dátum ukončenia PP daj tak, aby si ty, ako ZĽ bola v zákonnej lehote odhlášky zo SP...a 8 dní si dokážeš myslím vypočítať aj sama ;)
MIRKA111
10.01.08,08:21
Takže mu dám výpoveď k 10 a nemáte nejaký vzor na takúto výpoveď?
Infarkt
10.01.08,08:28
Takže mu dám výpoveď k 10 a nemáte nejaký vzor na takúto výpoveď?

Nemýl si pojmy----- okamžité skončenie PP-----výpoveď !!! :eek:

Keď mu dáš k 10.1.2008, tak najneskôr 18.1.2008 ho musíš odhlásiť ;)
MIRKA111
10.01.08,08:32
Sorry, takže spravím okamžité ukončenie PP k 10.01.2008 a hneď dnes ho poodhlasujem? A nemáte nejaký vzor?
Infarkt
10.01.08,08:46
Sorry, takže spravím okamžité ukončenie PP k 10.01.2008 a hneď dnes ho poodhlasujem? A nemáte nejaký vzor?

Môžeš aj tak :)

Vzor pripájam ;)
atka4
17.01.08,07:39
Firme, kt. robím účto, majú obdobný problém. Nerobím im síce PaM, len výpočet miezd na základe ich podkladov, ale máme dobré vzťahy.
Prečítala som si. predchádzajúce prísp., tak sa len chcem uistiť, či im poradím správne:
Zamestnanec: ročník 1953
PP so zam. od 3.9.2007
PN od 16.10.2007
PP na dobu neurčitú - problém - PZ dala majiteľova manž. zam. do rúk, on ju nechcel podpísať, lebo že nevidí, vezme si ju domov a potom donesie....nenosil, ani nedoniesol
PN bola 10 dní platená, následne postúpená na SP. Aj za nasl. mesiac 11/2007-celý-pokračovanie Pn-ky doniesol osobne. Márne sa domáhajú potvrdenia za 12/2007-kladenky....
Vzhľadom na určité vzťahy na SP zistili, že on osobne doniesol ukončenie PN na SP dňa 10.1.2007 s ukončením k 31.12.2007.
Neozýva sa, neberie telefóny, nebol doma, keď za ním bol zamestnanec - kolega.

Keďže oficiálne nevieme, že ukončil PN (tieto informácie sú zo včera t.j. 16.1.2008 od známej na SP), nie je zo žiadnej poisťovne odhlásený, v SP poistenie neprerušené.

Navrhovala by som im:
1. zaslať výzvu zamestnancovi na doloženie dokladov o neprítomnosti na pracovisku - pokračovanie alebo ukončenie PN, pretože ofic. to nevieme...

Môžme mu dať okamž. výpoveď, keď nemáme nikým potvrdené skončenie PN a nenastúpenie do práce, t.j. absenciu?

Nerada by som, aby neskôr vznikli nejaké problémy z neplatného skončenia PP.

Ďakujem Vám
Monet
02.04.08,14:55
Ahoj poradaci,vedeli by ste mi prosim pomoct?Stretla som sa s tym teraz prvy krat.Zamestnanec nam neprisiel do prace bezdovodne od 23.1.08 do 18.02.08.Za tieto dni sme mu dali neospravedlnenu absenciu,len az teraz nam povedala uctovnicka ze sme mali do SP nahlasit prerusenie.Neviem ci mame teraz spatne nahlasit prerusenie elektonicky.A vedeli by ste mi poradit co mam dat podpisat zamestnancovi?ak mate aj nejake tlacivo tak by ste ho mohli pripojit.teraz niekedy k nam ma este prist tak mu chcem dat podpisat vsetko co k tomu treba..k tomu 18.2.2008 sme s nim rozviazali PP a to moze byt este rad ze dohodou..dakujem za vsetky rady
wagner
02.04.08,17:26
To si prosím Ťa prišla na to, že mal absenciu od 23.1. do 18.2. až dnes t.j. 2.4? To tam vo firme všetci spíte? Ako si mu robila prosím Ťa výplatu za január a február? Čo si mu vyplatila? Mám dojem, že problémy si vyrába každý sám, a potom poraďáci zachráňte ma! Žasnem.
Monet
03.04.08,05:53
Dakujem za taku odpoved,ale ak ste si nevsimli tak ja som tam pisala ze sme mu dali za tie dni neospracedlnenu absenciu a uz ukoncil pracovny pomer,jediny problem mam tem ze som mu nenahlasila prerusenie do SP.Vie mi niekto prosim normalne poradit a neurazat,ci je problem ked teraz je uz v SP odhlaseny a ako mu mam nahlasit ze na tie dni mal prerusenie.Dakujem
ZuzanaP
03.04.08,05:59
Ja by som poslala prerušenie dodatočne, radšej neskôr ako nikdy... Podpisovať nemusí nič, teda ak nemáte nejaké interné tlačivo k absencii...
Monet
03.04.08,06:07
Dakuje...Nie nemame ziadne interne tlacivo,len neviem ci sa mi bude dat prerusenie podat elektronicky ked ma ukonceny prac.pomer,ale skusim to.Este by som sa chcela opytat,ze ked mal A od 23.1.08 takze prerusenie bude od vtedy a neviem ci mam dat aj koniec prerusenia 18.02.08 ked v ten den aj skoncil PP.ci sa to berie tak,ze tym ukoncil prerusenie..dufam ze nebude ziadny problem ak raz budeme mat kontrolu,ze nemam podpisany ziadny papier,ze zamestnanec si je vedomi absencie..dakujem za odpoved
ZuzanaP
03.04.08,06:12
Neskúšala som zadávať v EZU prerušenie, ak už má ukončený PP. Ja nedávam podpísať žiadny papier, v dochádzke má evidovanú absenciu. Ak ste s ním ukončili PP 18.02.2008, tak aj prerušenie vtedy končí... Problém s SP neviem, či bude, konkrétnu skúsenosť nemám....Je to ale nedodržanie lehoty na nahlásenie zmeny, prerušenia do 8 dní...
Monet
03.04.08,06:23
Ano to som si vedoma,dakujem...
Iveta1
03.04.08,06:26
Prosím vás, krátenie dovolenky pri absencii je len za dovolenku, v tom roku kedy vznikla absencia?? t.z.,že zostatok dovolenky z roku 2007 je nepostihnuteľný. Mám pravdu alebo sa mýlilm.
Chobot
03.04.08,06:45
Prosím vás, krátenie dovolenky pri absencii je len za dovolenku, v tom roku kedy vznikla absencia?? t.z.,že zostatok dovolenky z roku 2007 je nepostihnuteľný. Mám pravdu alebo sa mýlilm.

Máš pravdu, kráriť sa môže dovolenka len za aktuálny rok. Prenesená dovolenka z predchádzajúceho roku sa krátiť nemôže.
Adriana Kraislová
04.04.08,10:19
Potrebovla by som poradiť:
Pri spracovaní dochádzky som zistila že pracovník nemá v dochádzke 2.3.2008, 3.3.2008 a 31.3.2008 žiadne potrdenie o prekážke v práci. V práci nebol nemáme žiadne potvrdenie od lekára a ani nemá podpísanú dovolenku. Môžem mu na tieto dni dať absenciu. Potrebujem aj najký záznam o daní tejto absencie? Treba písomné oznámenie zamestnancovi že mu bola daná absencia, a z akého dôvodu? Moc ďakujem...
ZuzanaP
04.04.08,11:05
Kája.
07.04.08,16:20
Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?
Kája.
08.04.08,07:28
Posúvam
Kája.
09.04.08,07:02
Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?


Posúvam
Chobot
09.04.08,07:26
Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?

Asi nikto nemal taký prípad, že by čakal 2 mesiace bez toho, aby mal od zamestnanca nejaké info. PP ešte trvá stále, vy ste ho neukončili. Spätne ho môžete ukončiť len dohodou so zamestnencom, výpoveďou z dôvodu porušenia prac. disc. len po doručení výpovede. Z poisťovní ju odhlásiš ku dňu skončenia PP, neviem ale, ako by to bolo v SP a ZP spätne. To si musíš zavolať priamo tam, ak tu si nedostala odpoveď.
tinka111
09.04.08,10:33
prosim vas kolko dni sa uz ma ratat za absenciu ktora sa ma ohlasit ako prerusenie na socialke? aj jeden den mam povinnost nahlasit ako absenciu???
katka50
09.04.08,17:19
prosim vas kolko dni sa uz ma ratat za absenciu ktora sa ma ohlasit ako prerusenie na socialke? aj jeden den mam povinnost nahlasit ako absenciu???
Aj pri jednom dni absencie sa prerušuje poistnie v Soc. poisťovni na RLFO a toto prerušenie si povinná nahlásiť do 8 dní.
Ivvaa
11.04.08,18:39
Takéto odpovede mám najradšej.