NOKIA
15.05.06,12:52
Mám takúto záležitosť, zamestnankyňa sa vrátila po celkom 7 rokoch a rodičovskej dovolenky do práce, má nevyčerpanú dovolenku spred 7 rokov, teraz ju chce preplatiť. Je to vôbec možné?
jankasm
15.05.06,10:54
Preplatiť nie, to sa môže len pri ukončení pracovného pomeru. Môže si ju normálne vyčerpať.
Tweety
15.05.06,10:54
Mám takúto záležitosť, zamestnankyňa sa vrátila po celkom 7 rokoch a rodičovskej dovolenky do práce, má nevyčerpanú dovolenku spred 7 rokov, teraz ju chce preplatiť. Je to vôbec možné?7 rokov na MD a RD? Je to akési čudesné. :p Podľa Zp RD môže byť najviac do 6 rokov veku dieťaťa.
mona.na
15.05.06,10:55
Po siedmych rokoch? Húha, ja som preplatila dovolenky len po troch rokoch. To sa môže, to viem, ale podľa mňa áno, má na to nárok.
Chobot
15.05.06,10:56
7 rokov na MD a RD? Je to akési čudesné. :p

Asi mala 3 deti po sebe. Ale ak bola stále evidovaná ako na MD alebo RD, tak podľa zákonníka má na čerpanie nárok. Dovolenka by jej nemala v takomto prípade prepadnúť.
mona.na
15.05.06,10:57
7 rokov na MD a RD? Je to akési čudesné. :p Podľa Zp RD môže byť najviac do 6 rokov veku dieťaťa.
Možno dve deti za sebou a jedno môže byť choré, nie? Alebo tri deti ....;)
Tweety
15.05.06,11:00
Možno dve deti za sebou a jedno môže byť choré, nie? Alebo tri deti ....;)Asi mala 3 deti po sebe. Ale ak bola stále evidovaná ako na MD alebo RD, tak podľa zákonníka má na čerpanie nárok. Dovolenka by jej nemala v takomto prípade prepadnúť.
__________________

Možno dve deti za sebou a jedno môže byť choré, nie? Alebo tri deti ....Jasné, uvažovala som iba o klasickej dovolenke pri jednom dieťati. Inak súhlasím so všetkým napísaným.:cool:
__________________
NOKIA
15.05.06,11:47
Viac detí po sebe. Činili sa.;) Inak ďakujem za odpovede. Teda môže čerpať.
Tweety
15.05.06,11:48
Viac detí po sebe. Činili sa.;) Inak ďakujem za odpovede. Teda môže čerpať. Je to výnimka v zákone. Môže čerpať po ukončení RD.