zaclony
15.05.06,14:04
Chcem si overiť, či som na nič nezabudla pri začatí podnikania.
Som živnostník. Nemám zamestnanca. Zahlasila som sa na zdr.poisť a platím raz mesačne na učet 966 Sk. Sociálne zatiaľ neplatím. Na daňovom so sa zareg. a dostala som DIČ a tým to dúfam skončilo.Za auto platím cestnú daň. Musím ešte niečo platiť alebo posielať nejaký výkaz?
Dúfam, že nejaké dane sa ma budú týkať až o rok, nakoľko podnikám od 02/2006 a poistky sa budú asi tiež meniť až v závislosti od dan.prizn.
A teraz podvojné učtovn.:
Ťukám si všetko a okrem toho asi musím robiť nejaké inventury pokladne a ešte niečoho?
Viete, vy ste poväčšinou profi účtovníci a zákony máte v malíčku , ale ja ešte tápam a s božou pomocou a nespávam v kľude, lebo sa bojím, či som na nič nezabudla, lebo hoci poctivo platím faktúry, to ešte neznamená ,že neskrachujem z dôvodu nehradenia a neposielania nejakých výkazov.
Takže ak som na niečo zabudla prosím napíšte mi, nech v kľude spím.
bendži
15.05.06,12:27
Môžem malú otázočku?

Ak je účtovníctvo pre teba zatiaľ istou neznámou, nebolo by pre teba jednoduchšie viesť len jednoduché účtovníctvo?

Inakšie čo sa týka tvojej otázky, ja v tom expert nie som, ale zdá sa, že povinnosti si si splnila. Len snáď... nemala by si sa do sociálky aspoň prihlásiť?
lenkak
15.05.06,15:25
Ako živnostník nemusíš viesť podvojné účtovníctvo.
A v akom odvetví podnikáš?
renča1
16.05.06,04:15
Chcem si overiť, či som na nič nezabudla pri začatí podnikania.
Som živnostník. Nemám zamestnanca. Zahlasila som sa na zdr.poisť a platím raz mesačne na učet 966 Sk. Sociálne zatiaľ neplatím. Na daňovom so sa zareg. a dostala som DIČ a tým to dúfam skončilo.Za auto platím cestnú daň. Musím ešte niečo platiť alebo posielať nejaký výkaz?
Dúfam, že nejaké dane sa ma budú týkať až o rok, nakoľko podnikám od 02/2006 a poistky sa budú asi tiež meniť až v závislosti od dan.prizn.
A teraz podvojné učtovn.:
Ťukám si všetko a okrem toho asi musím robiť nejaké inventury pokladne a ešte niečoho?
Viete, vy ste poväčšinou profi účtovníci a zákony máte v malíčku , ale ja ešte tápam a s božou pomocou a nespávam v kľude, lebo sa bojím, či som na nič nezabudla, lebo hoci poctivo platím faktúry, to ešte neznamená ,že neskrachujem z dôvodu nehradenia a neposielania nejakých výkazov.
Takže ak som na niečo zabudla prosím napíšte mi, nech v kľude spím.

Každý štvrťrok si povinná urobiť mincovku v pokladni a to v jednod.a podvojnom účte. Nenapísala si či si platiteľkou dph, ak áno, tak to dúfam vieš, že musíš mesačne alebo štvrťročne odovzdávať daňové priznanie k dph. Ak dodávaš tovar do EÚ treba odovzdávať súhrnný výkaz. Ale toto platí ak si platiteľom dph. Ak nie si platiteľom dph, tak si sleduj obrat, aby si sa náhodou ňou nestala, obrat je 1 500 000,00 za 12 kal.mesiacov.
Používaš regist.pokladňu? ak áno treba robiť denné, mesačné uzavierky atd....
Momentálne ma nenapadá čo by som ti môhla ešte pripomenúť, neviem v čom podnikáš.....:rolleyes:

NEZABUDNI UROBIŤ ROČŇÉ ZÚČTOVANIE DO ZP beží to tu skoro v každej téme.... i ked si neplatila nič, ale ak si bola v r.2005 nahlásená v ZP čo i len jeden deň musíš podať ročné zúčtovanie.
zaclony
16.05.06,13:21
No!Po prvé, zdalo sa mi podvojné prehladnejšie a mala som s ním skúsenosti spred 10 a 5tich rokov. Nejaký čas som ho robila, ale nikdy komplet.
Po druhé. Ja podstivec som šla na sociálku sa aspoň zahlásiť a oni ma vyhodili, že keď platiť nechcem, tak sa žiadne tlačivo, že som tam aspoň bola nedáva. No ale nedalo mi to,a tak som tam na druhý deň volala, či postup pani z okienka bol správny a tá milá pani mi povedala, že oni dávajú len presné informácie a načo otravujem, keď mi to jasne povedala pani pred ňou. Tak si myslím, že to asi tak bude.A zdravotku snáď nemusím robiť, lebo v minulom roku som bola na úrade práce.
A podnikám v navrhovaní a šití záclon a závesov.