PETRPAN1
09.03.15,18:16
Páni si vyplatili odmenu a nemajú ani dohodu ani inú zmluvu, tak to vidím podľa zákona na §5. Teraz zdaním zrážkovou daňou a odvediem štátu. Je to všetko takto vyrovnané, alebo máme ešte nejaké povinnosti v súvislosti s tou jednorázovou odmenou okrem ? Neviem posúdiť ZP alebo SP, nevenujem sa závislej činnosti. Ak spoločenstvo nemá registráciu v ZP ani v SP, tak asi nemusia.
mackoivan
10.03.15,07:44
ale , ale peter Pán - istotne si aj ty členom toho spoločenstva- chodíš na zhromaženia? Pýtaš sa akou formou si vyplatili náhrady čí "odmeny" Vyplatili si veľa? Sú predseda a rada SVB podvodníci, alebo pracujú v prospech vlastníkov bytov, čiže aj teba? Zástupcovia SVB nie sú jeho zamestnanci - netreba im žiadne zmluvy alebo dohody o vykonaní práce- čítal si vašu zmluvu SVB?
Benko
10.03.15,08:40
Petra, je to podľa paragrafu §5 ako závislá činnosť, a treba registrácie a odvody a zrážka dane ako každý iný príjem zo závislej činnosti. A pre SP je to nepravidelný príjem.
PETRPAN1
12.03.15,05:47
A tebe sa čo stalo?
mackoivan
12.03.15,06:24
a tebe čo urobili tí páni? (rada a predseda)--- ako do hory voláš....
PETRPAN1
12.03.15,13:23
A prečo by mi mali niečo urobiť, som účtovníčka, dali si odmenu, nemám s tým skúsenosť, tak som pýtala radu na porade. Do nijakej hory nevolám.
mackoivan
13.03.15,07:27
vieš- niekde tu na Porade je pravidlo- "Buďte priateľský"
Ty si začala oslovením orgánov SVB "páni" ak by si sa vžila do ich pocitov vedela by si, že to môžu brať ako urážku- Zodpovednosť za zákonnosť pri výplate odmien nesie SVB nie ty, len ak by ťa to v tomto prípade nejako zaväzovala zmluva, ktorú máš s SVB. Ak si vyplatili odmeny mali by odviesť aj odvody do SP, ale mohli to urobiť aj tak, že by to podložili blokmi za benzín, faktúrami za telefón, či internet- potom je to bez odvodov a je to na predsedovi ako si to odkontroluje.
PETRPAN1
15.03.15,18:34
Ale choď, prečo by traja postarší páni brali urážku ak ich oslovím Páni. Bežne tak oslovujem aj ostatných klientov aj mladých a ver mi, že nikto nemá s tým problém. Možno ti vadilo spojenie slovo páni a odmena.

A ďakujem za radu.