gina5
09.03.15,18:33
Dobrý večer!
Potrebovala by som poradiť, ako vyplniť XIV. ODDIEL - MIESTO NA OSOBITNÉ ZÁZNAMY DAŇOVNÍKA daňového priznania typu B. Živnostník má príjmy len zo zahraničia, (každý mesiac vystavil faktúru zahraničnému odberateľovi). Musí do XIV. oddielu uvádzať tie príjmy?
Ďakujem za pomoc.
janiely
12.03.15,20:58
áno samozrejme, uvádza sa to tam.
uvedie sa tam kód krajiny,
§ - podľa toho aký druh príjmov, napr. príjmy z podnikania § 6, ods. 1,
suma brutto príjmov,
suma výdavkov.

Textové doplnenie je možné v rámčeku pod tabuľkou.
heli88
13.03.15,06:45
Môžem sa opýtať, či do sumy výdavkov idú aj zaplatené odvody na Slovensku a akým spôsobom priradiť výdavky ak má príjmy z viacerých krajín?
janiely
13.03.15,13:57
samostatne do každého riadku, krajinu zvlášť aj podľa druhu príjmu. v tejto tabuľke len odvody z príjmov zo zahraničia.
v.balogova
18.03.15,15:12
A ak danovik pouzije pausalne vydavky ako vypocita vydavky do tejto tabulky?
v.balogova
18.03.15,15:17
Na inom mieste som sa docitala, ze sa tam uvadzaju zahranicne prijmy, ale len tie na zahranicnu zivnost, nie na slovensku...
heli88
18.03.15,18:39
Tiež som si tak myslela, ale stretla som sa s tým, že sa uvádzajú aj príjmy na slovenskú živnosť, ak zdroj príjmu, alebo miesto výkonu práce je zahraničie, len mi stále nie je jasné ako presne priradiť výdavky k danému príjmu...
v.balogova
18.03.15,22:59
Mam tiez zahranicne prijmy a pausalne vydavky, slovenska zivnost. Rozhodla som sa na zaklade prestudovania tu na porade to v osobitnych zaznamoch neuvadzat.
kn-alka
19.03.15,05:33
Ak pracuje na SLOVENSKÚ živnost, tak sa oddiel XIV. nevypĺňa.

Tam sa uvádzajú len príjmy zo zahraničnej živnosti a odvody uhradené v zahraničí - NIE slovenské.

.... to keď sa niekto zaoberá zahraničným obchodom s 10 štátmi, bude zvlášť evidovať, ktorú faktúru do ktorého štátu vystavil? .... a aké výdavky sa tam teda uvádzajú, aké odvody?....

Máš slovenskú živnosť, sú to slovenské príjmy. Príjmy plynúce zo zahraničia znamenajú zahraničnú živnosť (kde odvádzaš aj zahraničné odvody) alebo pracovný pomer v zahraničí (kde takisto odvádzaš odvody zo mzdy)
heli88
19.03.15,08:31
Tiež to chápem takto, len nerozumiem prečo účtovníčka min. rok manželovi so slovenskou živnosťou,odvody slovenské vypisovala XIV. oddiel, mal vystavené faktúry na prácu vykonanú v DE a PL pre slov.odberateľa. Iná účtovníčka to známemu tiež uvádzala.
kn-alka
19.03.15,08:43
.... poraď jej, nech sa kukne na poradu :)
heli88
19.03.15,10:37
vďaka:)