pomoconline
09.03.15,19:03
Idem si zriadiť prechod cez susedný pozemok dohodou o zriadení vecného bremena. Vecné bremeno bude na celej existujúcej parcele, čo je napísané aj v zmluve, že bremeno bude v celej dlžke a šírke pozemku. Je v tomto prípade potrebný ako príloha geometrický plán lebo nie? A aké prílohy ešte treba dať k návrhu na vklad? treba aj listy vlastníctva a ak áno tak LV povinného aj oprávneného?
misoft
09.03.15,18:15
pomoconline
09.03.15,18:25
lenže v tej zmluve je už priamo v zmluve písané, že je určený rozsah kade vecné bremeno prechádza, takže pravdepodobne nie cez celú parcelu ale ako sa určilo v GP. tu by bolo bremeno cez celý pozemok a počula som aj tak že treba vždy a aj tak, že ak ide cez parcelu ktorá je už evidovaná v katastri tak netreba
misoft
09.03.15,18:36
Text zmluvy (vzoru) predsa nebudeš opisovať od slova do slova - niečo predsa prispôsobíš svojim potrebám... (preto je to VZOR).
pomoconline
09.03.15,18:41
áno , to chápem, tá zmluva je už napísaná, len neviem či bude potrebný pre kataster aj geometrický plán. lebo ako som písala vyššie, mám informáciu že treba vždy predložiť a aj že ak pôjde cez celú parcelu ktorá je už evidovaná v katastri-teda sa nebude ohraničovať kade prechod povedie, tak netreba
Chobot
09.03.15,22:08
Geometrický plán netreba. GP sa dáva len vtedy, ak sa niečo robí s parcelami - napr. delia, zlučujú, menia sa hranice pozemkov a pod. Ak dávaš ťarchu iba na jestvujúcu parcelu, tak stačí dohoda o zriadení vecného bremena.