elena74
15.05.06,13:34
prosim vas,ked pisete knihu jazd takisto sa uplatnuje priem. spotreba x 0,01
+6,2?

dakujem
ayya
15.05.06,11:56
prosim vas,ked pisete knihu jazd takisto sa uplatnuje priem. spotreba x 0,01
+6,2?

dakujem

ja skusim tak vseobecne o knihe jazd.

Kniha jazd je evidencia, ktorou podnikatel dokazuje opravnenost nakladov. Teda: nie blok z cerpacej stanice je doklad, ktory je plne uznatelny do nakladov. Doklad z cerpacej stanice vzdy musi mat suvislost s knihou jazd.
V knihe jazd sa preukazuje pocet kilometrov, podla ktoreho sa potom do nakladov mozu uplatnit naklady na dopravu - musia to byt naklady v suvislosti s dosiahnutim, zabezpecenim a udrzanim prijmov, tak ako vsetky ostatne uznatelne naklady... ich vysku limituju zakonne upravy.

Kniha jazd je evidencia, v ktorej podnikatel dokazuje, ze jeho naklady na dopravu su uznatelne a opravnene... Ako príklad: podobne ako evidencia miezd - tiez by nikto neuznal iba vyplatnu listinu ako opravneny naklad spolocnosti. Musí byt tiez podlozena evidenciou - tentokrat mzdovou

nie je to sice priama odpoved, ale myslim, ze to nie je mimotemy temy
ayya
15.05.06,12:05
a zase idem robit "policajta", kurnik... Elenka, ... prosim ta, pozerala som tvoje zalozene temy ... prepac, ale mam silny pocit ze sa nesnazis velmi vyhladavat odpovede na tvoje otazky, ale jednoducho a pohodlne zalozis novu temu... duplicitnu....a trufnem si povedat, ze v 95% je to tak...
keby to tak robili vsetci, tak za par dni sa tu nevyzna ani "diva...." ved vies co
a kludne mi vynadaj, ak mas pocit, ze som ti ublizila...
:o
ayya
15.05.06,12:08
jednouchym kliknutim som nasla presne 25 tem, kde sa v nazve nachadza "kniha jazd", neverim, ze sa tam neriesilo to, na co si sa ty pytala ...
:confused:

p.s.: nechcem byt neprijemna, ale trosku ohladu k ostatnym poradakom by to asi chcelo z tvojej strany
elena74
15.05.06,12:35
vies, ja citam pozorne tuto stranku ale pre mna ako zaciatocnicku je vela veci nových a preto mam aj otazky kt. sa VAM zdaju viac ako samozrejme...
casto su tu vase odpovede ktore sa nestotoznuju a a aj preto z archivu cerpam menej, a polozim otazku znova....
a pre koho je tato porada? ty si poradacka a vidis to z ineho uhlu...
potrebovala som vediet nieco co som si tu nenasla...
ale vdaka za tu vseob. info......:-)
ayya
15.05.06,12:57
vies, ja citam pozorne tuto stranku ale pre mna ako zaciatocnicku je vela veci nových a preto mam aj otazky kt. sa VAM zdaju viac ako samozrejme...
casto su tu vase odpovede ktore sa nestotoznuju a a aj preto z archivu cerpam menej, a polozim otazku znova....
a pre koho je tato porada? ty si poradacka a vidis to z ineho uhlu...
potrebovala som vediet nieco co som si tu nenasla...
ale vdaka za tu vseob. info......:-)

ach jo, ... ano, sebakriticky klopim usi, trosku som "uletela" hoci nedavno som sama pisala toto:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=237840&postcount=170

ale aj tak si myslim, ked sa pytas pre koho je porada, ze porada je pre vsetkych a teda nie iba pre mna, ale ani nie iba pre teba... sorry :o
elena74
15.05.06,13:03
ano , porada je pre vsetkych a viem rad som tu dostala vela za kt. vam dakujem este raz, ale nikdy necakam odpoved okamzite....
takze pekny den.......:-)
ayya
15.05.06,13:10
ano , porada je pre vsetkych a viem rad som tu dostala vela za kt. vam dakujem este raz, ale nikdy necakam odpoved okamzite....
takze pekny den.......:-)

hmm.... verim, ze si spravne pochopila, ze vobec mi neslo o rychlost odpovede...
a aj tebe pekny :)
ayya
15.05.06,13:22
už ste mimotemy .....príspevok o chvíľu vymažem
nemaz, preco by si mazala? ..:)
Zita5
15.05.06,13:44
prosim vas,ked pisete knihu jazd takisto sa uplatnuje priem. spotreba x 0,01
+6,2?

dakujem


elena pozri si tento link

http://www.porada.sk/showthread.php?t=26203

Máš tam vzorec na uplatnenie cestovných náhrad na súkromné motorové vozidlo .Ak Ti pomôže tak dobre a ak si myslela svojou otázkou niečo iné , tak sa prosím Ťa snaž zadanie napísať konkrétnejšie .;) :)
Manual
06.06.06,03:54
Prosím o názor k:
Firma A má v majetku malé dodávkové autá, ktoré využíva na svoje podnikanie pri stavebných prácach. Riadne vedie KJ a všetko čo s tým súvisí. V predmete podnikania má aj požičiavanie automobilov. Jedno auto na základe zmluvy zapožičala firme B na dobu 3 týždňov. Táto firma si bude do tohto auta kupovať PHM sama. Fakturácia bude len za zapožičanie auta.
1. Čo uvedie firma A do KJ v období tých 3 týždňov, kedy bude auto požičané ?
2. Čo s kilometrami a spotrebou ?
Ako to riešite ? Možno to zbytočne komlikujem.
Pekný deň...:)
ĎAkujem.
Jozef I
06.06.06,04:32
Ja by som do knihy jázd dal iba odvolávku - Auto prenajaté, zmluva číslo 11111, kilometre ani spotrebu by som nepočítal, až zase od doby kedy vám auto vrátia. V zmluve o prenajatí by mal byť uvedený PS na tachometri a pri ukončení opäť aj KS.
Manual
06.06.06,05:15
Ja by som do knihy jázd dal iba odvolávku - Auto prenajaté, zmluva číslo 11111, kilometre ani spotrebu by som nepočítal, až zase od doby kedy vám auto vrátia. V zmluve o prenajatí by mal byť uvedený PS na tachometri a pri ukončení opäť aj KS.
Jozef ďakujem, je to prehľadné a nekomplikované.
Pekný deň...:)