Nandrolon
15.05.06,13:43
Nazdar. Neviem, ci to nie je proti pravidlam, ale chcem sa opytat, aku spolocnost preferujete v II. dôchodkovom pilieri.
Budúci týždeň si idem dať uzatvoriť zmluvu pre mňa a manželku, a neviem, pre ktorú DSS sa mám rozhodnúť. Podľa mňa je to úplne jedno, nakoľko to upravuje zákon, a všetko si myslím, že všetky sú zhruba rovnaké /určite sa niektoré časom aj zlúčia/, možno sa ale mýlim, tak ma opravte.

Zatiaľ to vidím na AEGON, ževraj dáva najväčšie provízie /síce neviem, či on priamo, ale kamoš by z tejto mal najväčšiu/.
Čo máte vy???
Ináč vek 28 r. je dufam O.K. pre vstup
Tweety
15.05.06,11:46
Nazdar. Neviem, ci to nie je proti pravidlam, ale chcem sa opytat, aku spolocnost preferujete v II. dôchodkovom pilieri.
Budúci týždeň si idem dať uzatvoriť zmluvu pre mňa a manželku, a neviem, pre ktorú DSS sa mám rozhodnúť. Podľa mňa je to úplne jedno, nakoľko to upravuje zákon, a všetko si myslím, že všetky sú zhruba rovnaké /určite sa niektoré časom aj zlúčia/, možno sa ale mýlim, tak ma opravte.

Zatiaľ to vidím na AEGON, ževraj dáva najväčšie provízie /síce neviem, či on priamo, ale kamoš by z tejto mal najväčšiu/.
Čo máte vy???
Ináč vek 28 r. je dufam O.K. pre vstup
Je to najideálnejší vek pre vstup. Provízie dávať je protiprávne.;) :cool: :rolleyes:
Braňo
15.05.06,11:49
Rozhodne by som svoje peniaze nedal do Aegon DSS. Konajú protiprávne a za minulý rok aj keď zhodnotili najlepšie dôchodkovú jednotku bolo to za cenu vykázania straty 370 miliónov.:confused:
Nandrolon
15.05.06,11:55
dakujem za nazory, dufam, ze sa pridaju aj dalsi, nakolko som tuto problematiku absolutne nesledoval.
Viera123
15.05.06,11:55
Nazdar. Neviem, ci to nie je proti pravidlam, ale chcem sa opytat, aku spolocnost preferujete v II. dôchodkovom pilieri.
Budúci týždeň si idem dať uzatvoriť zmluvu pre mňa a manželku, a neviem, pre ktorú DSS sa mám rozhodnúť. Podľa mňa je to úplne jedno, nakoľko to upravuje zákon, a všetko si myslím, že všetky sú zhruba rovnaké /určite sa niektoré časom aj zlúčia/, možno sa ale mýlim, tak ma opravte.

Zatiaľ to vidím na AEGON, ževraj dáva najväčšie provízie /síce neviem, či on priamo, ale kamoš by z tejto mal najväčšiu/.
Čo máte vy???
Ináč vek 28 r. je dufam O.K. pre vstup
...............................
ormika
15.05.06,11:57
Veru.... ja som tiež oneskorenec aj s manželom a tiež neviem s ktoru DDS-kou uzatvoriť zmluvu. Ono asi tiež treba pozerať na to, ktorá poisťovňa má aké mesačné poplatky za vedenie účtu. Tiež sa neviem rozhodnúť......o DDS-kách nemám ani páru....
Viera123
15.05.06,12:01
Veru.... ja som tiež oneskorenec aj s manželom a tiež neviem s ktoru DDS-kou uzatvoriť zmluvu. Ono asi tiež treba pozerať na to, ktorá poisťovňa má aké mesačné poplatky za vedenie účtu. Tiež sa neviem rozhodnúť......o DDS-kách nemám ani páru....
Ormika, tie poplatky sú rovnaké, sú dané zo zákona, len v prechodnom období niektoré z nich znížili, resp. vynulovali poplatky, v domnení, že budú lákadlom pre budúcich klientov. Toto naozaj nie je momentálne smerodatné. DSS "žijú" z poplatkov, zadarmo to robiť samozrejme nebudú, keď zarobia ich klienti, budú z toho profitovať aj oni...
ormika
15.05.06,12:06
Vierka, ďakujem.... a čo je smerodatné pri výbere DDS?
**Gabika**
15.05.06,12:19
V podstate je to jedno do akéj DSS vstúpiš. Hlavné je že tam vstúpiš. Od ďalšieho mesiaca sa ti už budú peniaze prerozdeľovať na tvoj osobný účet.
Až po čase zistíš, ktorá z DSS je najlepšia. Na našom trhu sú len niečo cez rok, takže z toho sa nedá usúdiť, ktorá z nich bude tá najlepšia. Prestúpiť od augusta budeš môcť len raz za dva roky bez poplatku inak stále ale s poplatkom.
Koľko má tvoj známi, že ti uzatvorí zmluvu, to teba vôbec nemusí trápiť, pretože ak chceš tak si ju aj manželke môžeš uzatvoriť aj sám a môžeš mať za ňu aj zaplatené. Ak nevieš ako môžeš sa mi poslať súkromnú správu a ja ti dám podrobnejšie informácie.

A ešte k dotazom predo mňou.
Prečo Vás tak trápi, že Aegon vykázal takú stratu.
Peniaze, ktoré my sporitelia posielame do DSS sa vôbec nespájajú s vlastným imaním tejto spoločnosti. Oni majú rozdelené tieto položky a peniaze z dôchodkového piliera nesmú použiť protiprávne. O to sa stará Úrad pre finančný trh.
Preto radšej nehovorte a nezavádzajte ľudí keď o tom nič neviete.
Boli ste si urobiť licenciu na II. pilier.
Ak nie, tak radšej mlčte a nepíšte sem bludy a nezavádzajte takých ľudí, ktorí si chcú dať poradiť.
Čauko a ten druhý pilier Vám všetkých odporúčam.
Ja som licencovaná.
Braňo
15.05.06,12:24
Gabika ľudí nezávadzam. Konštatujem. Vlastné imanie je dôležitejšie ako základné imanie Horizontu, ktoré bolo vo výške 1 miliarda korún. Myslím že aj nad bankami dohliadali podobné úrady a všetci sa pamätáme na Devín banku.
Pokiaľ by si radila objektívne, tak každému ten druhý pilier neodporučíš (nezamestnaný po päťdesiatke a pod.)
**Gabika**
15.05.06,13:06
Samozrejme, že II.pilier neodporučím nezamestnaným, tím by sa nemala ani ako spárovať zmluvu DSS so SP.
Ale ak som si istá, tak sa to pýtal mladý 28 ročný človek, ktorý má perspektívu, že aspoň tých potrebných 10 rokov, aby mohol čerpať dôchodok z DSS. Keďže máme dôchodkový vek do 62, myslím že to stihne.

A ak vy náhodou DSS skrachovala, to nie je nebankový subjekt ako bol Horizont.
DSS nesmie manipulovať s peniazmi sporiteľov. Ak by mala nejaké problémy Úrad pre finančný trh služí na to, aby pozastavil činnosť takejto DSS a všetky finančné prostriedky sporiteľov presunie do inej DSS.

A ešte jedna otázočka - povedz mi čo tým ten človek stratí keď sa dá do II. piliera? Pretože ho to nestojí nič. Sú to jeho odvody, ktoré musí zo svojho príjmu stále platiť.

A vieš aj čo môže získať? Peniaze, ktoré mu pôjdu na jeho účet v DSS sa stále zhodnocujú. Je tam garantovaný úrok. Sú dedičné. Čiže keď sa niekto dôchodku nedožije všetky jeho peniaze, ktoré tu boli našetrené zdedia jeho dediči. A ak bude platiť odvody len do SP nikto po jeho smrti nedostane nič. A skús si spočítať keď ten mladý človek bude robiť len 30 rokov a mesačne mu na jeho účet pôjde 1000 z jeho odvodov, koľko si našetrí k dôchodku.

Takže uvažuj.
Čauko
Chobot
15.05.06,14:17
Ja som pri rozhodovaní sa pre DSS zohľadnil diverzifikáciu rizika. V bežnej reči to znamená, že ak mám životné poistenie v jednej poisťovni, do rovnakej skupiny si nedám DSS. Nie je dobré mať napr. živ. poistenie, DSS DDP a ešte aj vklady v jednej finančnej skupine.

Je síce malé riziko, že by to všetko naraz padlo, ale človek nikdy nevie. V AT má terza problémy banka BAWAG, ale nie ani preto, že mala nejaké stratové obchody, z toho by sa banka v pohode dostala. Ale preto, že média to rozniesli a prezentovali to neadekvátne ako hrozbu pre vkladateľov. Nastala hystéria a ľudia v panike vyberali vo veľkom svoje úspory. Práve to môže zložiť ktorúkoľvek banku, ak naraz nastane odliv vkladov. Zároveň to môže ovplyvniť aj ďalšie subjekty v skupine, pretože sú majetkovo prepojené (ale nemusí).

Ako typický príklad by som uviedol Enron. Enron založil vlastnú DDS pre zamestnancov. Zamestnanci si zároveň mohli voľné prostriedky premeniť za akcie firmy.

Keď sa to celé prevalilo, že Enron skrachoval, ľudia mli zrazu namiesto akcií bezcenné papiere, fondy v DDS boli vytunelované a navyše stratili aj prácu. Keby mali akcie inej firmy, tak by ich mohli predať a mali aspoň znovu peniaze. ALebo keby mali DDS v inej spoločnosti, tiež by o ne neprišli.

Takže pokiaľ nemáš životné poistenie, veľké vklady v banke alebo DDS (III. pilier), tek je Ti jedno, s ktorou DSS si zmluvu uzavrieš.
Chobot
15.05.06,14:20
Peniaze, ktoré mu pôjdu na jeho účet v DSS sa stále zhodnocujú. Je tam garantovaný úrok.

Čauko

Gabika, v podstate s Tebou súhlasím, okrem tohoto jedného tvrdenia. Garantovaný výnos tam nemáš. Je však veľká pravdepodobnosť zhodnotenia prostriedkov.
endrju
15.05.06,16:45
A ešte k dotazom predo mňou.
Prečo Vás tak trápi, že Aegon vykázal takú stratu.
Peniaze, ktoré my sporitelia posielame do DSS sa vôbec nespájajú s vlastným imaním tejto spoločnosti. Oni majú rozdelené tieto položky a peniaze z dôchodkového piliera nesmú použiť protiprávne. O to sa stará Úrad pre finančný trh.
Preto radšej nehovorte a nezavádzajte ľudí keď o tom nič neviete.
Boli ste si urobiť licenciu na II. pilier.
Ak nie, tak radšej mlčte a nepíšte sem bludy a nezavádzajte takých ľudí, ktorí si chcú dať poradiť.
Čauko a ten druhý pilier Vám všetkých odporúčam.
Ja som licencovaná.
**Gabika**, ak rovnaký spôsob "presvedčovania" aký si použila vo svojom príspevku, používaš aj pri diskusii s potenciálnymi sporiteľmi v druhom pilieri, veľmi silno by som si rozmyslel, či podpísať zmluvu o vstupe do druhého piliera :(
Braňo
15.05.06,16:47
Súhlasím s Chobotom a teraz aj s Gabikou (po vysvetlení), nakoľko v deviatom príspevku si vstup do piliera odporúčala všetkým. Samozrejme si to uvidela na správnu mieru. Ešte s tomu Aegonu : Vsetky ostatne DSS, ktore si uctuju za spravu maju poplatky od 0.07% do 0.08% za mesiac, co je 0.84% - 0.96% p.a., takze o tolkoto by ste si mali odcitat vykonnost AEGON fondov oproti ostatnym... aj CSOB mala do nedavna nulovy poplatok, tak aj jej fondy maju skresleny vynos (to iba pre ľudí, ktorí sa rozhodujú na základe zhodnotenia dôchodkovej jednotky):)
Viera123
15.05.06,17:08
V podstate je to jedno do akéj DSS vstúpiš. Hlavné je že tam vstúpiš. Od ďalšieho mesiaca sa ti už budú peniaze prerozdeľovať na tvoj osobný účet.
Až po čase zistíš, ktorá z DSS je najlepšia. Na našom trhu sú len niečo cez rok, takže z toho sa nedá usúdiť, ktorá z nich bude tá najlepšia. Prestúpiť od augusta budeš môcť len raz za dva roky bez poplatku inak stále ale s poplatkom.
Koľko má tvoj známi, že ti uzatvorí zmluvu, to teba vôbec nemusí trápiť, pretože ak chceš tak si ju aj manželke môžeš uzatvoriť aj sám a môžeš mať za ňu aj zaplatené. Ak nevieš ako môžeš sa mi poslať súkromnú správu a ja ti dám podrobnejšie informácie.

A ešte k dotazom predo mňou.
Prečo Vás tak trápi, že Aegon vykázal takú stratu.
Peniaze, ktoré my sporitelia posielame do DSS sa vôbec nespájajú s vlastným imaním tejto spoločnosti. Oni majú rozdelené tieto položky a peniaze z dôchodkového piliera nesmú použiť protiprávne. O to sa stará Úrad pre finančný trh.
Preto radšej nehovorte a nezavádzajte ľudí keď o tom nič neviete.
Boli ste si urobiť licenciu na II. pilier.
Ak nie, tak radšej mlčte a nepíšte sem bludy a nezavádzajte takých ľudí, ktorí si chcú dať poradiť.
Čauko a ten druhý pilier Vám všetkých odporúčam.
Ja som licencovaná.
Milá Gabika, nestačím sa diviť, ako ty, licenciovaná sprostredkovateľka radíš ľuďom, ako si zarobiť na vlastnej zmluve a ešte aj podčiarkuješ, že si licenciovaná. (Určite nie si sama...) Myslím, že v etikete Porady sa píše, že sa nič protiprávne na stránkach preberať nebude. Takže verím, že to protiprávne nie je a napíšeš to priamo sem na poradu a oboznámiš aj ostatných. Keď si povedala A, poveďz aj B.
Aj keď celkom pravdu nemáš, čo sa týka DSS, je to tvoj názor a nikto ti ho neberie. Preto nechaj všetkých, nech sa vyjadria...Neviem, komu patrili tvoje ostré slová, ktoré som vyznačila boldtom... Všetci, ktorí sa k téme vyjadrili, vyjadrili svoj osobný názor, tak im to nevytýkaj To, že máme licenciu neznamená, že máme patent na rozum...
Prajem ti pekný deň.
Ivana Š
15.05.06,17:18
Mne bolo povedané, že aj ako nezamestnaná môžem vstúpiť do II. piliera, ale sa musím dobrovoľne dôchodkovo poistiť v SP a tri mesiace si dobrovoľne platiť poistné, prihlásiť do SP sa treba do 30.6.2006
Viera123
15.05.06,17:21
Mne bolo povedané, že aj ako nezamestnaná môžem vstúpiť do II. piliera, ale sa musím dobrovoľne dôchodkovo poistiť v SP a tri mesiace si dobrovoľne platiť poistné, prihlásiť do SP sa treba do 30.6.2006
Ivanka, áno, môžeš do II. piliera vstúpiť ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba. Možno ani nebude treba tie tri mesiace prispievania, môže to byť aj menej, závisí od návalu práce v SP a od toho, či budú sedieť údaje, ktoré zadáš SP na prihláške a údaje, ktoré budú na zmluve... Nie vždy to sedí a potom to celú akceptáciu zmluvy trochu predlžuje..
Viera123
15.05.06,17:56
Vierka, ďakujem.... a čo je smerodatné pri výbere DDS?
Ormika, ja by som si všímala, koľko rokov spoločnosť pôsobí vo svete na finančných trhoch, aké má skúsenosti so spravovaním dôchodkových úspor, aká je sila spoločnosti, koľko má sporiteľov, (pretože iba zákonom stanovený počet sporiteľov na " finančné prežitie" nestačí). Čím väčší objem peňazí spoločnosť spravuje, tým má možnosť lepšie investovať...
kvalitar
13.11.08,10:54
No otazka znela ktoru DDS??? Mohli by ste konkretnejsie?
vdaka
Chobot
13.11.08,11:34
No otazka znela ktoru DDS??? Mohli by ste konkretnejsie?
vdaka

Myslím, že konkrétnejšie sa nedá. Alebo ak chceš konkrétnejšie - buď Aegon, alebo Allianz, alebo AXA, alebo ČSOB, alebo ING alebo VUB. niektorú z týchto by som doporučil.

Taký rozdiel medzi mini nie je, ktorý by jednu z nich výrazne zvýhodnil alebo znevýhodnil pri výbere. Každý môže preferovať inú. Nemáš kritérium, na základe ktorého by si mohol vybrať "najlepšiu". Pokiaľ je pre teba kritériom nejaký 0,005 %-ný rozdiel v poplatku, tak si urob tabuľku s poplatkami a máš to.
kvalitar
13.11.08,11:55
myslel som skor ktora dds ma vecsie sance pre buducnost myslim tym zhodnotene penazi viem ze nikto nie je prorok, ale urcite je niektora dds dominantom na trhu alebo podla poctu sporitelov aby som nevstupil do nejakej ktora sa bude za par rokov zlucovat s niekym silnejsim.