brm
23.10.04,17:46
mam natiahnute windowsove mzdy a kopec otázok nováčika v tomto programe:

1/ neberie mi do urazoveho odvod za dohodára
2/ ako sa preboha hlada alebo tvori číselnik zdravotnych poisťovní? dohodarovi automaticky nahodilo všeobecnu poisťovnu a neviem najst kde sa to meni...resp.vymazava...

je to firma, kde nie su zamestnanci, len jedna študentska dohoda za 2500,-
a ma aj odpocet, takze sa dan neplati... :confused: neviem sa stale dopracovat k tym 20,-SK do socialky do urazoveho...pomoccccccccccccccccccccccccccc
Luna
25.10.04,07:01
Pošlem mi tvoj mail pošlem Ti nejaké info,ale až pobede teraz mám dôležité stretnutie.
[Q
UOTE=karkulka]mam natiahnute windowsove mzdy a kopec otázok nováčika v tomto programe:

1/ neberie mi do urazoveho odvod za dohodára
2/ ako sa preboha hlada alebo tvori číselnik zdravotnych poisťovní? dohodarovi automaticky nahodilo všeobecnu poisťovnu a neviem najst kde sa to meni...resp.vymazava...

je to firma, kde nie su zamestnanci, len jedna študentska dohoda za 2500,-
a ma aj odpocet, takze sa dan neplati... :confused: neviem sa stale dopracovat k tym 20,-SK do socialky do urazoveho...pomoccccccccccccccccccccccccccc[/QUOTE]
lenkak
26.10.04,17:10
Ahoj Karkulka,
ospravedlňujem sa, že Ti odpovedám trochu neskoršie, hádam to nebude neskoro, ale hneď Ti píšem ako som si všimla tvoju otázku.
Keď si pridávala nový PP zadala si PP "dohoda o brig. práci študentov", dátum prijatia, potvrdila si tlačítko ďalej a vtedy Ti dalo na výber ZP. Keď si nemala nadefinované ZP dalo Ti to len VšZP. Dá sa ZP zmeniť, nemusíš zmazať PP. Pôjdeš na menu Číselníky, Mzdový číselník, Práca so mzdovým číselníkom. Potom sa nastavíš na pole Poistné a kurzorom si označíš položku Všeobecná ZP - typ položky zdravotné poistenie. Stlačíš tlač. Insert, vznikne Ti nové dialógové okno a vyplníš ho. Názov položky - názov ZP napr. Apollo. Podtyp položky vyberieš zdravotné poistné, zaškrtneš započítať do ceny práce, zadáš platnosť parametrov (mesiac prijatia do PP napr.l 10/2004), zadáš percentá poistného 4%, 10%, 2,60%, zaokrúhliť nahor, doplníš vymeriavacie základy. Prepneš sa kurzorom do kolonky: Vymeriavaci základ - musíš mať pri položkách hrubá mzda a dohoda o brig. práci študentov vedľa názvu napísané započítať. Keď je políčko vedľa prázdne tak sa nastavíš na názov položky hrubá mzda a potom dohoda a klikneš na ikonu "Započítať" - je na pravej strane. Dáš OK a ZP sa Ti uloží a bude pod VšZP. Vytvorila si novú ZP. Teraz ju priradíš zamestnancovi. Pôjdeš na kartu Pracovné pomery, označím si PP na ktorom budeš robiť úpravu, čiže toho dohodára. Stlačíš Enter a otvorí sa Ti "Oprava PP". Pôjdeš na kartu (položku) poistné. Je aktivovaná položka Ostatné poistné, prepni sa na položku zdravotné poistenie, bude tam nastavená tá VšZP. Potvrď Enterom a zobrazí sa Ti okno "Oprava ZP" a z rolovacieho menu pri názve zdrav. poistného si vyber novú ZP (môžeš aj šípkami na kláv.). Nezabudni si nastaviť pri kolónke Poistné zamestnanca: musí byť zam% a podtým odškrtnuté Poistné org. (Nastaviť to môžeš po označení sa kurzorom na položku aj šípkami na kláv.) Potom OK a uložiť.
Úrazové poistenie: Pôjdeš zase na kartu PP na daného zamestnanca, potvrdíš Enterom zasa budeš mať " Oprava PP" a na položke Poistné - Ostatné poistné sa s kurzorom nastavíš na úrazové poistenie - dáš ikonku Opraviť, (alebo keď budeš už nastavená na názve úrazové poistenie stlačíš klávesu "a") - nastavíš si z ponuky rolovacieho menu "iná hodnota" a vedľa zapíšeš 0,8. Dáš OK, zatvoríš okno a uložíš a bude Ti počítať tých spomenutých 20Sk.
Ak Ti bude ešte niečo nejasné, kľudne sa ozvi. Dúfam, že Ti to aspoň trošku pomôže. Lenka
Valika
02.03.05,16:18
:) Poradte mi prosím! Mám pracovníka čo bol 11 dní PNS v 2/05 čiže odpracoval 9 dní. Jeho HM je 4800,- Sk.Z akého vymer.základu má byť odvedené poistné do SP a do zdrav.poistovne? Zo 6500 alebo zo 4800?? Program mi hlási že min.vymer.základ je 6500, čo mám potvrdiť???
lenkak
02.03.05,17:03
Program Ti generuje hlášku či má počítať zo základu 6500 (min.mzda) alebo z nižšieho zákjladu od tejto sumy. On to má tak naprogramované, že keď je táto suma menšiaako minimálna mzda sa Ťa to opýta, aj keby si mala hrubú mzdu= 0. Takže daj aby Ti nepočítal odvody zo 6500 (odpoveď daj nie, asi 7x), ale v tvojom prípade zo 4800.
boitana
09.01.07,08:26
prosim o poradenie skusene mzdarky,robim mzdy-nie som mzdarka-a teraz som si vsimla ze na vyplatnej paske su dva dni dovolenky,/platene sviatky-dni-2, platene hodiny sviatky 16 hod/a myslim si ze by mali byt na paske aj vyratane -ako nahrada mzdy za platene sviatky-asi musim niekde nieco zadefinovat ? alebo sa mylim a je to v poriadku-dakujem
Marína
09.01.07,09:40
prosim o poradenie skusene mzdarky,robim mzdy-nie som mzdarka-a teraz som si vsimla ze na vyplatnej paske su dva dni dovolenky,/platene sviatky-dni-2, platene hodiny sviatky 16 hod/a myslim si ze by mali byt na paske aj vyratane -ako nahrada mzdy za platene sviatky-asi musim niekde nieco zadefinovat ? alebo sa mylim a je to v poriadku-dakujem Podľa ZP_§122_ods.3
(časť cit. ods.3)
U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca,ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
Z toho vyplýva, že výpočet mzdy je v poriadku.
Ako to myslíš s 2 dňami dovolenky? Nečerpal ju a máš ju predsa zadanú v mzde?
boitana
09.01.07,11:41
Podľa ZP_§122_ods.3
(časť cit. ods.3)
U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca,ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.
Z toho vyplýva, že výpočet mzdy je v poriadku.
Ako to myslíš s 2 dňami dovolenky? Nečerpal ju a máš ju predsa zadanú v mzde?
ďakujem ti som rada ze je to v poriadku, a s tou dovolenkou je to len preklepová chyba malo tam byť napísane 2 dni sviatok-ospravedlňujem sa
Fany
12.01.07,09:17
Ako si mám prosím zadať do MRP mzdy win konateľa - nie je zamestnancom, poberá iba odmenu z konateľstva (zrejme bude mat funkčný plat, ale ako to nastaviť?) Vďaka.
lenkak
12.01.07,15:17
normálne pridaj mu pracovný pomer, a potom v oprave jeho PP nastav v záložke poistné, z min. VZ, max. VZ bude platiť pre každé poistné.
1novacik1
13.02.07,16:19
ahojte,prosim poradi mi niekto, urobila som si sumarizaciu poloziek za mesiac januar 2007 a neukazuje mi tam odvody za organizaciu , doterz mi to robilo a neviem kde by som si to mala zadefinovat dakujem
mysimis
13.02.07,16:44
Najúprv musíš urobiť výpočet poistného za organizáciu a potom si môžeš vytlačiť sumarizáciu.
1novacik1
13.02.07,17:07
Najúprv musíš urobiť výpočet poistného za organizáciu a potom si môžeš vytlačiť sumarizáciu.
moc dakujem taka malickost a ako ti skmplikuje zivot este ze vas tu mam-presne ja som opravovala mzdy a uz som si to nedala vypocitat dakujem moc si zlata