erah
10.03.15,13:00
Prosím o radu skúsené mzdárky.
Zamestnanec bol dlhodobo PN, 27.2. doručil ukončenie PN s tým, že práce schopný je od 28.2./sobota/. Týždenný prac.úv. 40 hod. Po-Pia. Dňa 28.2. mu bol ukončení PP dohodou zo zdrav.dôvodov. Chcem sa opýtať, či je to dátumovo správne. /v sobotu 28.2 reálne nepracoval/. Jedná sa mi to to, že mu bude vyplatené odstupné - a ak po ukončení PN nepracoval, sú odvody do SP iné ako keby odpracoval aspoň 1 deň. Viete mi poradiť, či som to urobila správne. Ak som mu ukončila PP 28.2. môžem mu z odstupného zraziť odvody do SP - iba úrazové poistenie?
mzdarka renca
10.03.15,12:42
Dátum skončenia PP končí dohodnutým dňom, t.j. 28.2.2015. To, že to nebol jeho pracovný deň na fakte nič nemení a je to v poriadku.
Platia sa všetky odvody či už do ZP, tak aj do SP (nie len ÚP).

Ak by skončil PP 27.2.2015, tak sa platia len ZP a zo SP len ÚP.
erah
11.03.15,13:29
ďakujem za radu. opravila som dátum ukončenia PP aj odhlášok na SP a ZP. Do práce nenastúpil - odvody teda budú len na ZP a SP len ÚP. Správne? Chcela by som sa ešte opýtať - na výpočet odstupného a odchodného môžem použiť priemer zo 4.Q.13? /od 4.11.13 bol PN/ v prac.zmluve mal totiž stanovenú odmenu podľa výkonu za rôzne práce a tie sa každý mesiac menili, ak nedosiahli min.mzdu, bolo mu no min.mzdy doplatené. Len neviem ako by som mu vypočítala predpokl. príjem. Viete mi poradiť?