Jurašek
10.03.15,13:24
Dobry den,zaujímalo by ma, aké su moje možnosti doručit toto oznámenie DU na Slovensku,kedže sa zdržiavam v zahraničí dlhodobo.Vzor na vyplnenie som našiel,čo však nie,su bližšie info,napr. či podpis musí byt notársky overený a ani sposob doručenia, elektronicky alebo na adresu DU. Poradí niekto ? Dakujem
kn-alka
10.03.15,12:35
Vyplníš oznámenie, podpíšeš a pošleš doporučene na DÚ kam patríš.

Nič overené ani elektronicky - teda, ak nemáš uzavretú dohodu o podávaní elektronicky (živnostníci-platcovia DPH to majú povinné)
veronikasad
10.03.15,14:04
Posielaš na adresu DU, len Oznámenie musí byť doručené do lehoty na podanie daň.priznania, t.j. do 31.3.2015. Pri príjmoch zo zahraničia môže byť lehota predlžená až o 6 mesiacov. Čitaj pozorne tlačivo, termín uvádzaš posledný deň v mesiaci predlženej lehoty.
Jurašek
10.03.15,14:24
Tlačivo mám z internetu,je určené pre rok 2014 ale dátum je tam už určený 30.06.2015 a už len extra je tam uvedené zaškrtnut či je súčastou prijem zo zahraničia.Tak asi budem musiet to tlačivo najprv upravit a zmenit dátum na 30.september....alebo nájst tlačivo,kde sa dátum vpisuje.O.k a teda normálne podpísaný tento dokument poslat na adresu DU, nevyzaduje sa úradne overenie podpisu? To by ma čakala návšteva ambasady a tomu by som sa rád vyhol. Dakujem všetkým za odpovede - rýchle odpovede. ...
veronikasad
10.03.15,14:27
Podpis nie je potrebné overovať. Ak chceš mať istotu, že to bude doručené, pošli to niekomu v mieste bydliska, nech to odovzdá osobne a dá potvrdiť kopiu.
Jurašek
10.03.15,14:45
no to je super nápad, takže s tým nebude problém ak niekto predloží tento odklad,niekto iný ako človek podpísany a ten kto o odklad žiada ? Fuuuu to by bol ideal tento postup.........thx
veronikasad
10.03.15,14:58
Oznámenie môže odovzdať hocikto - nepýtajú občiansky preukaz ani iný doklad totožnosti.
Jurašek
10.03.15,15:08
no tak super,aspon jedna vec z krku ale toto je aj tak len ,,záložný plán,,. Plán A je stihnut to podat do konca marca.Vdaka za pomoc