DAPORA
10.03.15,17:06
Vždy sa rád priučím ďalším veciam :). Ďakujem za odpovede.
Mila123
10.03.15,16:28
napíš čo ovládaš z účtovníctva
marjankaj
10.03.15,16:58
Že by vystavovanie faktúr?:D
DAPORA
10.03.15,17:15
Mzdy, Podvojné účtovníctvo, Jednoduché účtovníctvo,

Alebo taký malý životopis:
Účtovníctvo a ekonomika boli súčasť písomnej aj ústnej maturity,
Certifikát podvojné účtovníctvo,
Certifikát mzdy a personalistika,
Školenie k Money S3 (v ktorom účtujem)
Neustále sa snažím vzdelávať v legislatíve (ako asi každý kto chce pracovať v tejto oblasti)
-
Pracovné skúsenosti – mimo odbor:
GFK, Slovakia (za študentských čias)
Obvodný úrad pre cestnú dopravu (Ministerstvo dopravy)
Teraz pracujem vo finančníctve (Nie, nie som finančný poradca :D)

Slabé stránky:
DPH – neovládam legislatívu (aspoň zatiaľ)

EDIT: marjankaj: Samozrejme :D tieto veci (faktúry, zmluvy...) robím v rodinnej firme asi od 14tich :D!
marjankaj
10.03.15,17:21
Mila tak môžeš ju zobrať. Uvidíš aké faktúry ti vystaví.:D
karakul
10.03.15,18:00
... takéto sa pýtaš Mila - však to má v nicku: DA-POR-A = daňový poradca audítor... a teraz mimo srandy ... to ako pomoc za odmenu, alebo za zaučenie v slabých stránkach ?
DAPORA
10.03.15,19:11
Karakul tak to by ma nenapadlo :) Ale v jednom máte pravdu, DAPORA je skladačka slova: PORA-DA = DA-PORA, ak sa chápeme :)

K téme: Karakul, všetko záleží od dohody, ale úprimne? Pre mňa by bolo dostatočnou odmenou už to, že sa môžem učiť od skúsenejšieho. Samozrejme, že mám v okruhu známych viacerých účtovníkov a nechcem im krivdiť, poradiť poradia (hoci nie vždy správne a potom sa dohadujeme koho predkontácia je správna :) ), no zaskočilo ma keď mi známi povedal, že som konkurencia... teda sa mu neoplatí mi v niektorých veciach radiť. Žiaľ ja som ešte na začiatku, a ako sa hovorí "začiatky sú ťažké" aj práve preto sa snažím na sebe stále pracovať, vzdelávať sa... no najväčšia škoda je len, že tí skúsení už pravdepodobne zabudli na to ako začínali oni.
karakul
10.03.15,19:40
... DAPORA - máš správny pohľad na veci; tí starší a skusení nezabudli ako začínali, lenže vtedy bola iná doba - keď som začínal, každý mal prácu... a to čo ti povedali známi, že si pre nich konkurencia, to je svätá pravda - aj tu na PORADE to už mnohí pochopili, a ak k tomu pripočítam tu panujúcu atmosféru (nedá sa porovnať s tou spred niekoľkých rokov) veľmi veľa erudovaných účtovníkov-odborníkov už dalo stránke vale.
veronikasad
10.03.15,19:47
Ak môžem - za tú "staršiu generáciu" - nebola žiadna Porada, študovali sme do noci zákony, hltali prednášajúcich na školeniach ... Dnes väčšina mladých "účtovníkov" chce všetko na tanieriku, vypisujú DP ako na bežiacom páse bez toho, aby si prečítali aspoň Zákon o dani z príjmov....Však mi to na Porade niekto "vypíše" a ja si bez hanby za to zinkasujem euráčiky ... (často opakujúce sa otázky týkajúce sa DB, NČZD na manželku, zam.prémiu a pod.)
Tweety
10.03.15,19:50
Veronika , súhlasím, je to tak.
karakul
10.03.15,19:57
... aj ja súhlaším Veronika a ešte len podotknem - väčšina tých, čo to chcú z taniera, ani len príspevky z toho dňa si neprečíta, hoci rovnaká otázka za daný deň bola položená 3x ... a keď to dostane aj 4x na "tanieri", ani už len to ďakujem od mnohých sa neobjaví.
DAPORA
10.03.15,20:13
Karakul - ďakujem :),
veronikasad, tweety - som si vedomý, že to takto je. A je to takto všade! Veď si len zoberte, koľko legislatívnych zmien sa kvôli nepoctivcom v minulosti udialo. Je snáď normálne, že v dnešnej dobe nemôže poctivý človek ísť napr. na marodku pretože nebude mať z čoho živiť rodinu? Vždy a všade poctiví doplácajú na nepoctivcov. Len prosím nehádžte všetkých do jedného vreca. Nie všetci sú taký :/

PS: K tým DP, tuším, že včera som radil tu na porade ako vypisovať FO-B :D