edúlik
10.03.15,17:16
Účtujem fyzickú osobu SZČO, živnostník mi dodal bločky(nákup cementu a stierky, plasto.okná v hodnote cca. 500€, dvere cca. 60€, batéria na vodu), ktoré som nahodila aj do peňažného denníka ... niektoré súvisia s opravou interiéru ako napr. vody, podlahy atď.,a niektoré bločky sú za exteriér oprava opadnutého múra pri pohostinstve. Živnostník prevádzkuje pohostinstvo v budove, ktorú má v prenájme na základe Zmluvy. V Zmluve nie je uvedené kto zodpovedá za opravy, ale je tam veta - pri oprave je potrebná vzájomná konzultácia medzi prenajímateľom a nájomcom .... predpokladám, že sa dohodli, aby to urobil na vlastné náklady nájomca, ako mám postupovať pri takomto type výdavku .... ako ho zaúčtovať resp. začleniť ako VOZD - zásoba (alebo služba?) Ďakujem pekne za pomoc!
janiely
12.03.15,20:51
Ak si opravu urobil sám s použitím nakúpeného materiálu, potom= zásoba.
Ak by mal faktúru za vykonané opravy + materiál pri tom použitý = služba.
Janinkaaa
13.03.15,06:22
A môže si tieto opravy zahrnúť do výdavkov ?
edúlik
13.03.15,12:15
Opravu si robil sám, má len bločky za nakúpený materiál ... na jeden nákup má FA., ostatné sú klasika bločky.
edúlik
13.03.15,12:17
Myslím, že áno - len sa posudzuje či ide o technické zhodnotenie budovy alebo o opravu
renča1
13.03.15,18:32
skôr by som ešte szčo povedala , nech sa písomne dohodnú že sa bude realizovať oprava budovy na náklady nájomcu, so súhlasom prenajímatela.