jenny5
10.03.15,20:24
Za január 2015 sme podali nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dnes som zistila, že sme pri výpočte urobili chybu a vyšla daň 5€. Je mi jasné, že treba podať opravný Prehľad a daň odviesť, len neviem presne ako to správne uviesť do opravného prehľadu.

Na riadku 1 bola nula, tam by som mala uviesť tú správnu s dátumom keď bola mzda vyplatená, aj keď vtedy daň nebola odpočítaná?
A následne riadok 8, kde uvediem sumu 5€ a dať tam dátum reálneho odvodu dane teraz, alebo tam nechať nulu k reálnemu dátumu, keďže odvedená daň nebola a odviesť to spolu s februárovou daňou a sumu 5€ uviesť potom na riadok 3 v prehľade za február?

Vopred ďakujem za všetky rady.
veronikasad
10.03.15,19:30
Na prvej strane zaškrtneš druh prehladu "opravný" a druhú stranu vypíšeš správne.
V r.8 uveď dátum zaplatenia dane. Nedoporučujem platiť spolu s preddavkami za febuár, na každý mesiac sa používa samostatný VS, kde okrem druhu platby uvádzaš aj obdobie, za ktoré preddavky platíš.
mzdarka renca
10.03.15,19:35
- správne, podáš opravný prehľad.
- dátum by som dala ten, kedy si prišla na skutočnosť, že treba opraviť daňovú povinnosť
- riadok 8 - myslíš správne
- odviesť zvlášť ako január. v žiadnom prípade spolu s februárovou daňou. Variabilný symbol bude iný predsa.
jenny5
10.03.15,19:52
Ďakujem Veronika :-))
jenny5
10.03.15,19:54
Ďakujem Renca:-))
veronikasad
10.03.15,19:54
Ešte nezabudni doplniť na prvej strane dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehladu
mzdarka renca
10.03.15,19:59
vďačne