bobabobek
11.03.15,10:19
Chcel by som vedieť ako je to pri písomnom hlasovaní pokiaľ sú napr. manželia v bezpodielovom vlastníctve 1/1 musia pri hlasovaní hlasovať obidvaja alebo stačí keď zahlasuje jeden z nich a hlasovanie je platné?
mackoivan
12.03.15,06:22
každý byt má len jeden hlas- čiže hlasuje len jeden- možno by vám uznali aj dva krát 0,.5 hlasu - ale prečo tak?
bobabobek
12.03.15,09:28
Ja viem, že každý byt má jeden hlas len berme príklad manžel s manželkou je v rozvodovom konaní. Manžel odsúhlasí napr. úver na obnovu a manželka to pís. hlasovanie napadne, že aj ona je v bezpodielovom vlastníctve zapísaná ako vlastníčka a ona sa nevyjadrila. Chcem vedieť či treba v tomto prípade podpisy oboch manželov aj keď sú v bezpodielovom vlastníctve 1/1 alebo úplne stačí podpis jedného a ten druhý to nemôže napadnúť ako neprávoplatné písomné hlasovanie. Jedná sa mi presne o prípad 2 manželov v bezpodielovom vlastníctve, kde na liste vlastníctva sú napísaný obaja 1/1 a aby to prípadne manželka nenapadla keď sa bude hlasovať a nebude ona doma a podpíše to len jej muž.
mackoivan
13.03.15,05:16
jeden hlas +0.5 druhý -0.5= 0 - byt sa zdržal hlasovania. Ale samozrejme SVB uzná podpis hociktorého z manželov ako 1.0. Však všetci tak hlasujú- bývajú prípady, že sú aj 4 spolumajitelia, kto sa zúčastní hlasuje za celý byt sám. Podľa mňa ak sa manželka nezúčastní hlasovania ty zahlasuješ aj za ňu netreba ti od nej splnomocnenie. Dodatočne to napadnúť nemôže,
nunenko
13.03.15,05:24
Tu nejde o to, či to niekto môže učinne napadnúť, ale ako to má vyhlasovatľ, či overovateľ vyhodnotiť.
Pri Zmluve o výkone správy podpisuje ju každý vlastník, alebo stačí jeden zo spolumajiteľov bytu? To je jedno, či podielový, či bezpodielový.
bobabobek
13.03.15,05:45
Takže nunenko došli sme k tomu, že každopádne treba podpis oboch pretože v zákone sa píše, že vlastník bytu to znamená ak je vlastník bytu p.Mrkvička a p.Mrkvičková tak je jedno či sú podielový alebo bezpodielový vlastníci podpísať by mali obaja keďže na LV sú písaní obidvaja. Takto by sme mohli uzavrieť túto otázku?
lacotinka
13.03.15,06:49
Bobo.
Je zásadný rozdiel medzi podielovými a bezpodielovými pri hlasovaní !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- bezpodieloví = stačí hociktorý
- podieloví = zúčastniť sa a rovnako hlasovať ich musí toľko, aby spolu mali viac ako 50 % podielov
nunenko
13.03.15,09:42
Nie je rozdiel, ako rozdiel.
Správca nemá možnosť overiť či manželia sú ešte manželia.
Je možnosť že polku bytu budú vlastniť brat (25%), druhú jeho sestra s manželom(25%), a druhú polovicu bude vlastniť firma (50%), ktorá má dvoch konateľov.
mackoivan
13.03.15,09:54
mňa ako overovateľa pri hlasovaní by vôbec nezaujímali vzťahy vlastníkov jedného bytu - uznal by som podpis jedného z nich a vy vlastníci bite sa a súďte sa ak sa vám to oplatí
tannenkau
13.03.15,13:04
Nunenko co je psáno to je dáno teda
platí to čo je v ten den zapísané na kapor

A čisto pre tvoju informáciu :
Podiely na nehnutelnosti sa zapisujú zlomkom a nie %
tannenkau
13.03.15,13:07
Macko a Ivan.
Vidieť, že si nerobil napr.
stavebné povolenie pre BD
písomné hlasovanie na úver BD

Tam si to kontrolujú a ak nemáš súhlas nad 50 % spolupodielnikov, tak ti hlas za ten byt NEUZNAJÚ
nunenko
13.03.15,13:19
A čisto pre tvoju informáciu :
Podiely na nehnutelnosti sa zapisujú zlomkom a nie %
no a pre tvoju informáciu vím to veďát budu.
mackoivan
14.03.15,07:23
tannenkau - mýliš sa- samozrejme treba pre istotu nazbierať viac podpisov ako 2/3 alebo 1/2 aby taký byt ako ten tvoj nezmaril hlasovanie - banka alebo stavebný úrad uznajú takéto hlasovanie aj bez rozhádaného bytu- veľmi preceňuješ ten tvoj hlas v dome