enzo
15.05.06,17:10
Dobrý deň prajem,
rád by som sa opýtal, či musím znovu overovať zakladateľskú listinu, keď mi pri zápise na živnostenskom vyškrtli jeden predmet podnikania. Nebol by problém v tom, že zakladateľská listina predložená pri zápise na živnostenskom úrade by bola iná ako tá, ktorú chcem predložiť na OR(bez toho jedného predmetu podnikania)?
Vďaka.
KEJKA
15.05.06,18:21
zakladateľská listina musí byť zhodná - teda predmet podnikania v ŽL a v OR musí byť rovnaký.
áno...musíš overiť presné a úplné znenie zakladateľskej listiny a nesmie byť rozdiel - rozpor so ŽL
enzo
28.05.06,09:15
Dobrý deň,

takže s.r.o. je úspešne zapísaná v OR. Do živostenského listu mi zo zakladateľskej listiny nezapísali 2 predmety podnikania - povedali mi však, že na OR je dôležitý súlad medzi živnostenským listom a návrhom na zápis do OR. Takže na zakladateľskej listine mám 13 predmetov podnikania a na ŽL 11 a spoločnosť je napriek tomu zapísaná v OR.
Ďakujem, všetkým za pomoc - cez PORADU som založil spoločnosť a teda ušetril dosť peňazí :O).

Enzo
enzo
29.05.06,15:05
Prikladám dokumenty, ktoré boli použité pri zápise do OR. Až na tú nájomnú zmluvu - tú som stiahol tiež niekde tu na porade - ja som nepoužil nájomnú zmluvu, ale súhlas vlastníka nehnuteľnosti s využívaním priestorov na podnikateľské účely spolu s výpisom z katastra nehnuteľností. Takisto prikladám súbor s názvom postup, kde je návod ktorého som sa držal až do zdarného konca - ten je samozrejme tiež z porady od jednej (určite) milej pani :). Nech sa Vám všetkým darí.
enzo
millie015
10.03.08,09:00
Neviem, čí som trafila správnu tému, ale týka sa to zakladateľskej listiny, takže snáď áno.

Potrebuje živnostník FO pri začatí svojej činnosti spísať Zakladateľskú listinu, tak ako FO, ktorá si založí jednočlennú sro?

Dostala som sa k rôznym informáciám a už v tom začínam mať tak trochu zmätok a potrebovala by som trochu zorientovať :)
josh
13.03.08,04:54
Potrebuje živnostník FO pri začatí svojej činnosti spísať Zakladateľskú listinu, tak ako FO, ktorá si založí jednočlennú sro?

v ziadnom pripade. nepotrebuje.
miroslav273
19.03.08,07:33
Skús firmu Účtovná a investičná, s.r.o. tam ti poradia ;)
xaver
24.10.08,09:49
Po kazdej zmene obsahu zakladatelskej listiny, ktora je vykonavana rozhodnutim jedineho spolocnika formou dodatku k zakladatelskej listine je potrebne vytvorit nove uplne znenie tejto zakladatelskej listiny.

Viete mi prosim poradit ako bude vyzerat taketo uplne znenie ? Staci len nahradit stare udaje novymi (aj ked to nebude mat zmysel, napriklad novy jediny spolocnik kupil 100%ny podiel, a teda moze zakladatelska listina byt napisana takym sposobom, ze z nej bude vyplyvat ze spolocnost zalozil on, aj ked to tak nebolo) alebo musi byt v uplnom zneni nejaka odvolavka na predchadzajuce skutocnosti (napriklad spolocnost zalozena vtedy a vtedy a pod.) ?
Okopirujte mi prosim cely text zaciatku takehoto uplneho znenie zakladatelskej listiny.