nemozna
11.03.15,15:44
Chcela by som sa spýtať niekoho, kto má skúsenosť. Odovzdala som prvú správu o podnikaní a už mi mala prísť druhá časť príspevku na účet. Teraz odo mňa pýtajú aj peňažný denník. Čo si mám o tom myslieť? Či sa im niečo nezdá alebo je v pohode? Ďakujem pekne.
bomo
11.03.15,15:20
Áno, je to v poriadku a v ich právomoci. Musíte umožniť kontroly povereným zamestnancom úradu. Musíte umožniť kontrolným orgánom nahliadnuť do svojich účtových výkazov, bankových výpisov a ďalších dokladov a umožniť výkon kontroly a auditu priebežne počas trvania záväzkov vyplývajúcich z dohody a to aj do piatich rokov po ukončení ich trvania. V prípade neumožnenia výkonu kontroly a auditu musíte vrátiť poskytnuté finančné prostriedky v plnej výške.
veronikasad
11.03.15,15:25
vedieš účtovníctvo, alebo si uplatňuješ paušálne výdavky ?
bomo
11.03.15,19:14
Ten, komu bol poskytnutý príspevok na podnikanie, nemôže si uplatňovať paušálne výdavky, je to uvedené aj v Dohode o poskytnutí príspevku.
DanielaSL
11.03.15,19:30
Nie je to správna informácia, robila som daňovú evidenciu klientovi, ktorý mal v dohode napísané, že aj keď si uplatní v daňovom priznaní paušálne výdavky, musí k nahliadnutiu preukázať preukázateľné výdavky.
Anik
11.03.15,19:42
Je to úplne normálna záležitosť stačí viesť hoc aj DE ako píše aj DanielaSL,zmluvy, ktoré sú robené od októbra sú niektoré už podpísné, že sa musia predkladať
FA orginál aj s kópiou, ak sa riešili nejaké platby cez účet tak aj účet orginál + kópia,
v prípade, že bolo niečo zaplatené v hotovosti pokladničný doklad spolu s výdavkovým samozrejme očíslovaný kniha pokladne +kopia a tiež peňažný denník orginál + kópia
orginály vrátili kópie si nechali.
Platba v hotovosti jednotlivo nie vyššia ako 332 €