daja4
15.05.06,18:26
Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem.
Tweety
15.05.06,16:29
Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem. Je to ešte celkom v pohode, maximálne 10 kalendárnych dní mu preplatíte náhradu príjmu počas DPN, ak bude naďalej PN, odstúpite tlačivo do SP, tá potom bude hradiť nemocenské. Nikde v zákone nie je taká trojdňová povinnosť.
Zita4
15.05.06,16:58
Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem.
Lehota 3 dni je pre lekára na spätné vypísanie PN-ky, nie na doručenie PN zamestnávateľovi. ;)
endrju
15.05.06,20:10
Hm, a čo taká kontrola doržiavania liečebného režimu pred doručením dokladu o PN? :rolleyes: Je možná? Najmä ak zamestnanec až po urgenciách "prezradil", že je PN.
Tweety
16.05.06,05:23
Hm, a čo taká kontrola doržiavania liečebného režimu pred doručením dokladu o PN? :rolleyes: Je možná? Najmä ak zamestnanec až po urgenciách "prezradil", že je PN.
Dodržiavanie liečebného režime je zakotvené priamo v ZP, teda páky na neporiadnikov stále sú.:cool:
daja4
16.05.06,15:47
ďakujem za rady, tie 3 dni nie sú nikde spomenuté, dáme to asi do prac. zmluvy.
Hronská Iveta
16.05.06,16:16
Za nedodržanie liečebného režimu mu naviac môžete aj krátiť náhradu mzdy počas PN.