janka6666
12.03.15,07:46
neviem čo mám robiť. môj priateľ má dlžoby na zdravotnom, sociálke, nebankovke a iné a pošta ho netrápi...pretože nemohol nájsť robotu a ja platím všetko čo sa týka bytu, auta, stravy. Mali ste niekto podobný problém a ako ste sa z neho dostali??
lacotinka
12.03.15,07:03
A možno je to ten typ :

Načo by niečo riešil, kým všetko platíš :D
taiko
12.03.15,07:06
.
musis napisat, co presne chces riesit.
1. dlzoby priatela
2. svpje spoluzitie s nim

zatial tp vyzera, ze Ta pekne vyuziva a Ty to mozno nechces vidiet. Ale mozem sa samozrejme mylit
lacotinka
12.03.15,07:09
Ako prvé vynechaj stravu pre neho

už na druhý deň zmení postoj :D :D
janka6666
12.03.15,07:21
tak slovo rozchod bolo už niekoľko krát na prvom mieste....ale škoda že človek nevie vycítiť dopredu ako to dopadne....v prvom rade chcem aby sa zbavil dlžôb....pomocou splátkového kalendára...
janka6666
12.03.15,07:22
veď toto :-)
lacotinka
12.03.15,07:24
Pekne to povedal Nohavica v piesni Tešínska :
Ještě že človek neví, co ho čeká
lacotinka
12.03.15,07:29
Prezradím ti moj tip :
Na 99% je riešenie/vyriešenie na tebe !!

Vydýchaj sa / kávu na stol / nohy na stol /eventuálne cigaretku

1, Porozmýšľaj :
za
proti
perspektíva
nutné investície (nie iba €)
prínos
možný prínos

2, Urob rozhodnutie

3, NEOBZERAJ sa spať
janka6666
12.03.15,07:36
ďakujem....porozmýšľam...východiskom je aj zbaliť veci a ísť kade ľahšie :) kým neprídem o posledné.
arizona
12.03.15,08:34
Nenapisala si vela dolezitych veci,aby sme ti dali presnejsiu odpoved.
-kolko rokov ma priatel
-ako dlho ste spolu
-ako dlho tento stav uz trva
- ci je byt,auto
- ci ma priatel rodinu,rodicov
atd.

Jedine riesenie je to,aby si priatel nasiel co najskor pracu. Ked aj nie v mieste bydliska,moze predsa vycestovat mimo okres,alebo republiku. To je jedno,ale v prvom rade musi mat on zaujem riesit svoju situaciu,lebo dlhy budu len rast.A bude to len horsie.
Planujete buducnost,planujete rodinu,deti? Co myslis, aky bude otec a manzel, ked uz teraz sa spolieha na teba a neriesi svoj problem?

Pises, ze jeho dany stav netrapi...takze z jeho strany je to neospravedlnitelna lahostajnost,lajdackost a nezodpovednost!!!

S takym chlapom si daj radsej pokoj ! Nedaj sa zneuzivat ! Vzdy je lepsie to riesit teraz,ako neskor...Zatial su dlzoby iba jeho,nie tvoje.
Ked mu toto budes tolerovat,onedlho budes mat aj ty prazdny ucet a on si mozno najde inu naivku,ktora ho zas bude dotovat.
Jerry222
12.03.15,09:05
jemu to tak vyhovuje :) sprav radikalne riesenie a mozno sa zbada ak nie jeho smola dobehne ho to
misoft
12.03.15,13:53
@janka6666 - ak je byt, auto jeho, dlhy sú jeho - urob RADIKÁLNY rez! Zbaľ si svoje veci a bež od neho preč (a istotne bude potom sľubovať i Modré z neba - tak si daj štuple do uší). Je lepšie, keď mu dáš zbohom teraz, keď ešte nie ste "zviazaní" papierom a BSM, ako potom, keď budeš musieť splácať jeho lajdáckosť. Jeho prístup k týmto veciam len naznačuje jedno - nejako bolo, nejako bude.... On očakáva, že ty - ako "zaslepená tým oným...." - ho budeš vydržiavať.
Ak je auto tvoje, byt je tvoj - VYŠMAR ho von - nech sa stará sám o seba (a vymeň zámky!).
BXLmiami
12.03.15,15:00
Uteč,včera bolo neskoro.
janka6666
14.03.15,06:22
tak ma 26 rokov, ma zivnost, a vacsie vydaje ako prijmy....pracu si mal hned najst, ako o nu prisiel.....a urcite si takeho cloveka nebudem ani brat ani s nim mat deti...kym sa nevysporiada-co uz trva nejaku dobu....Bude mat prácu tak dávam tomu nejaký čas...ale ked pride exekútor a začne brať veci z bytu....tak to už bude konečná....
janka6666
14.03.15,06:26
budeme spolu už 4 roky
záväzky má asi tak isto, odkedy má aj živnosť
byt neni nikoho- sme v podnájme
auto je jeho
ma rodinu- rodicia mu uz tiez pomohli - penažne
janka6666
14.03.15,06:32
pravudpovediac bojím sa od neho odísť....lebo čo bude potom...ja viem že doplácam aj ja pre jeho chyby...a možno ešte aj budem..aj keď niesme manželia.nemôžem ho vyhodiť- sme len v podnájme, a je písaný na neho...
tannenkau
14.03.15,07:27
Tak ako vždy :

Hrušky musia dozrieť !!!!!!!!! :D

(keď to v tebe dozreje, budeš sa vedieť zbaliť , aj odísť , aj nebudeš rozmýšľať , čo bude potom = lebo všetko bude (na 95% ) lepšie ako toto )
//aj ľutovať budeš, ale to prejde ///

PS
Urobila si druhý krok dozrievania (týmto písaním)
ešte ťa čakajú dva
tannenkau
14.03.15,07:30
Načo mu je živnosť, ak ňou nie je schopný byť v pluse ?????????????????????????????
??????????????????????
???????????????????
arizona
14.03.15,07:53
tak nech preda auto a vyplati dlzoby,alebo nech si popri zivnosti najde este nejaku pracu pomimo. To, ze neprebera postu mu situaciu iba zhorsuje, tym skor ho zacne nahanat exekutor. A to mu mnohonasobne dlzoby navysi. O to tazsie sa mu budu splacat. Exekutor mu blokne ucet, nedostane sa k svojim peniazom,ktore aj neskor zarobi a dostane sa do zacarovaneho kruhu.Bude striehnut na neho ako sup, na kazde jedno euro.. Ale v prvom rade musi on chciet! Lebo ked sa spolieha, ze mu poplatia rodicia,alebo ty, tak sa nikdy nenauci niest zodpovednost.
janka6666
14.03.15,12:46
aby mohol mať prácu ktorú robí, a popri nej podnikať.
J+K
18.03.15,11:03
Tak veru, možno je len otázkou času, kým si to janka6666 uvedomí a kým nájde odvahu doriešiť tento "vzťah" - ktorý je vzťahom len z jednej strany :)