Mima75
12.03.15,10:17
dobrý deň, chcem sa vás spýtať. momentálne mám otvorenú živnosť, od 1.4. nastupujem do verejnej správy /referentské miesto/. Musím živnosť prerušiť? môžem mať otvorenú živnosť aj popri zamestnaní? dakujem. a druhá otázka, ak budem mať pracovnú zmluvu vo verejnej správe ... môžem mať poprípade ešte jednu zmluvu na pár hodín v inej organizácii? dakujem veľmi pekne
mzdarka renca
12.03.15,09:21
odpovede v texte:

dobrý deň, chcem sa vás spýtať. momentálne mám otvorenú živnosť, od 1.4. nastupujem do verejnej správy /referentské miesto/. Musím živnosť prerušiť? NIE môžem mať otvorenú živnosť aj popri zamestnaní? ÁNO dakujem. a druhá otázka, ak budem mať pracovnú zmluvu vo verejnej správe ... môžem mať poprípade ešte jednu zmluvu na pár hodín v inej organizácii? ÁNO
Mima75
12.03.15,09:30
dakujem veľmi pekne :)
Banix
04.12.15,13:03
To je zaujímavé, ja keď som sa pred dvoma rokmi pýtal či môžem podnikať popri zamestnaní vo verejnej správe tak mi povedali že nie.
Marek252
08.12.15,09:43
Aj mne sa zdá že vo verejnej správe nemôžeš mať živnosť, alebo je to konkrétnejšie - záleží od predmetu činnosti, napr. ak robíš niečo s počítačmi a máš na to živnosť tak tam môže byť problém, resp. že si môžeš dohadzovať zákazky, obmedzenie tam určite bude.
mzdarka renca
08.12.15,10:01