_Ajuska
12.03.15,11:28
Mam potvrdenie od zamestnavatela z Nemecka. Brutto mzda je jasna, aj SV-rechtliche Abzude, to ratam ako odvody. Ale je tam este jedna polozka (Lohnsteuer) a tuto neviem, ci mam zaratat do uhrnu povinného poistného. Dakujem.
A este mam jednu otazocku ohladom toho DP z prace v zahranici. Ked mi vyjde ZD, odratam od neho 3803,33 eur a zostane mi cislo >0. To napisem na r. 42. Vypocitavam aj dan z tejto sumy x 20% a uvadzam do r. 43? Lenze na r. 48 je uhrn vynatych prijmov a tam vlastne uvedie cela suma ZD, čím vznikne NULOVÁ DAŇ. POVINNOSŤ (0,00 eur uvediem na riadkoch 50,55, 65,66) ??? je to takto spravne? dobre tomu rozumiem?
zanetth
12.03.15,11:04
Áno, vypíšeš to tak ako si napísala, lohnsteuer sú zrazené preddavky na daň z príjmu, v SK_DP sa to neuvádza. Čiže brutto - odvody = základ dane, ktorý sa zároveň vyníma. O vyúčtovanie zaplatenej dane v prípade, ak mu vznikol preplatok dane v Nemecku, je možné požiadať prostredníctvom nemeckého daňového priznania.
_Ajuska
12.03.15,11:57
Jej, dakujem za usmernenie. Este sa opytam - to, co pisete, to je to, co potrebujem potvrdit to tlacivko Bescheininung EU/ EWR u nas na dan. urade a potom to dat v Nemecku zamestnavatelovi alebo najst niekoho, kto tam podava DP? alebo je to nieco celkom ine? dakujem pekne este raz, velmi si vazim Vasu pomoc a Vas cas !!!
zanetth
12.03.15,12:03
Áno, ak chce podať v Nemecku daňové priznanie kvôli tomu aby mu vrátili preplatok, tak musí k nemu priložiť potvrdené tlačivo EU/EWR o výške príjmu na Slovensku. A potom už len nájsť niekoho, kto mu urobí nemecké DP. Ak by bol záujem, robím aj nemecké DP takže môžeme sa dohodnúť cez SS.
_Ajuska
12.03.15,12:03
v podstate prijmy su okolo 14.000 eur a zapl. dan na preddavkoch bola okolo 400 eur. Oplati sa to vôbec podavat alebo nie? (alebo je to povinnost?) nebude potom potrebne dodanit? neviem...
zanetth
12.03.15,12:11
Poslala som ti SS. Dodaňovať sa to určite nebude, ak na Slovensku nemal žiadne príjmy resp. neprekročili istú hranicu.