nika.sum
12.03.15,11:06
Spolocnik-konatel v jednoosobovej sro. jednu miestnost v rodinnom dome vyuziva ako kancelariu, sro ma v tom dome aj sidlo. Chce spisat zmluvu medzi FO a sro o prenajme za max.500 EUR, aby nemusel riesit prenajom v DP FO. Su tam nejake podmienky, ktore by musel este splnit (okrem DU)? Nasla som nejake prispevky ohladne vynatia z bytoveho fondu pri prenajmoch bytov na kancelarie, ale neviem ci sa nieco taketo tyka aj pri rodinnych domoch, ked nejde o vyuzivanie priestorov na maloobchodne prevadzky...
ivka70
12.03.15,11:05
http://www.podnikam.webnoviny.sk/sidlo-firmy/ako-pomerne-zahrnut-naklady-spotrebovane-energie-podnikani-rodinnom-dome/23214

Proces zriadenia takejto prevádzky v rodinnom dome alebo byte je zložitejší a pre jeho zriadenie je potrebné:
požiadať obecný alebo mestský úrad o zmenu účelu použitia (stavebný odbor)
predložiť dokumentáciu s vyznačením priestoru aj účelom použitia
predložiť súhlas vlastníka nehnueľnosti alebo vlastníkov ostatných bytov
pokiaľ sa jedná o obchodnú prevádzku je potrebné stanovisko regionálneho úradu verejného zdravotníctva (hygiena)

Po absolvovaní procesu zmeny účelu používania obytného priestoru na nebytový si potom môže podnikateľ dať do nákladov aj alikvotnu časť nákladov spojených s nájmom a energiami v tomto priestore.
nika.sum
12.03.15,12:31
To som si myslela