kuravesele
12.03.15,15:03
Prikladám obrázok, čo tam mám nadstavené, a už som pozrela snáď všetky nadstavenia, skúsila som odinštalovať a opakovane nainštalovať Mozillu, a aj tak sa mi nedá nadstaviť iná domovská stránka...
karakul
12.03.15,14:05
... však ani ten obrázok neni vidno
kuravesele
12.03.15,14:06
nešlo mi ho pridať...
misoft
12.03.15,14:15
Ale dá sa!
Nástroje - Možnosti - Všeobecné.
Tam do kolonky "Domovská stránka" vpísať URL adresu (napr. www.google.sk (http://www.google.sk)).
Nad tým je Po spustení prehliadača Firefox zobraziť: a v pop-up menu vybrať domovskú stránku.
kuravesele
12.03.15,14:20
ale mne sa to tam nedá vôbec rozkliknúť, však ja to mám svetlé, preto som pridala aj obrázok...nechápem tomu vôbec, že prečo je tam ten redir.web...nadstavený, či je to nejaký vírus, alebo čo...nechápem
karakul
12.03.15,14:27
.... máš nejako veľa tých obmedzení, takže to môže byť aj ten vírus

už vidím ten obrázok, skús nastavir FF ako predvolený a uvidíš
misoft
12.03.15,14:27
Tak potom ešte skúsiť vstúpiť:
Ovládací panel - Možnosti siete internet (obr. doplnení v príspevku).
kuravesele
12.03.15,14:35
ani to nefunguje...tak čo mám úplne odinštalovať Mozillu a dať si nejaký iný prehliadač?
misoft
12.03.15,14:45
Aká verzia Mozilly? Teraz je 36.0.1. FF by toto nemal robiť. Ešte niečo skús. Otvoriť FF ako správca - klikni PTM na ikonu FF a daj Spustiť ako správca. Je možné, že tvoj "účet" nemá oprávnenia na úpravy....
kuravesele
12.03.15,15:06
Mám najnovšiu verziu, už som skúsila spraviť fakt asi všetko...:((((
Kabaka123
12.03.15,15:26
odporúčam prejsť pc antivirákom... bude to nejaký malware


skús staršiu verziu

pozri toto

https://www.pcforum.sk/firefox-problem-vt174632.html
misoft
12.03.15,17:44
Ešte jeden pokus: www.malwarebytes.org - stiahnuť a nainštalovať FREE verziu programu. Dať Spustiť plný sken. Čo nájde - vyšmariť. Ak vyhadzuje redirect (odpoveď som písal, pričom som obrázok zadávajúceho nevidel....) - nebude to síce vírus, ale bude to malware (Malicious Software) - a ten program to riadne prečistí...
Kabaka123
12.03.15,17:48
súhlasím:) len niekedy jeden antivirak nestačí... viem, z vlastnej skúsenosti.... máme free avast, free malwarbytes, free search and destroy spybot..., spyhunter...jeden nájde to, druhý zas ono... a veľmi rada využívam free advanced system care... / mám aj ashampoo
misoft
12.03.15,17:49
A ja súhlasím, že súhlasíš :D
Kabaka123
12.03.15,18:04
:) raz sa mi stalo, že som nainštalovala skúšobnú testovaciu BETA verziu.... nikdy viac... taký kolaps to urobilo..., že som mala problém obnoviť prevádzku prehliadača do fungujúceho stavu... teraz si pekne čakám... na oficiálny update....
misoft
12.03.15,18:27
Tak tu zase ja súhlasím...;)
Kabaka123
12.03.15,18:43
:) kuravesele... daj vedieť... ako si pochodila...:)
misoft
13.03.15,14:30
"máme free avast, free malwarbytes, free search and destroy spybot..., spyhunter...jeden nájde to, druhý zas ono... a veľmi rada využívam free advanced system care... / mám aj ashampoo"
Trochu veľa toho :D
Ja len Avast2015 Free (svyna jenna nyšt nepuscí) :D a k tomu ako druhá obranná línia MB full.... (a ten tiež občas "zareve :D). Tieto dva stačia (mne) - Avast dokonca stráži i domácu sieť (ver.2015 to má v sebe).
Ale nikdy nepoužívam BETA verzie - je to neodladené - to skôr testeri používajú...
Kabaka123
13.03.15,15:11
nie všetky programy bežia súčasne.... to by procesor nestíhal... jediný aktívny je avast....a advanced sa sem tam ozve.... že by bolo treba prečisť pc.... ukáže smutnú tvár... keď sa prečístí tak sa na mňa usmeje.... ostatné programy len manuálne.... ale AVAST je fakt dobrý, nie je to len antivirák...
misoft
13.03.15,15:16
U mňa Avast i MB idú súčasne. Neprekážajú si. Spomalenie som nezistil, oba súčasne mi zaberajú cca 2-3% z výkonu CPU.
kuravesele
13.03.15,17:18
misoft skúsila som aj preskenovať tým programom ako si mi poradil...no aj tak to nešlo....tak som sa naštvala a prinštalovala PC do továrnskej verzie...ale všetkým veľmi pekne ďakujem za rady :D no odpoveď na moju otázku je: preinštalovať systém
Kabaka123
13.03.15,17:20
tak to nás mrzí...
Peter Židek
14.08.15,14:33
mam podobny problem hned potom ako som presiel z win 7 na win 10 neviem si stym poradit
kopretinka
14.08.15,19:52
to podľa prvého obr.sa mi nedá urobiť,to druhé som urobila a furt nemám mozilu.......zobrazuje sa mi tam čosi od AVG.Aj mi vypisuje,že FF je predvolený.........
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2092
misoft
14.08.15,20:56
Obrázok Možnosti siete internet. Pretože ty máš nastavenú ako domovskú stránku práve stránku od AVG.com a ten vyhľadáva cez Yahoo.com. Ovládací panel - Možnosti siete internet - karta Všeobecné. Tam napíš www.google.sk. A potom vo FF Nástroje - Možnosti ... ako je to v obrázkoch (píšem z tabletu...)
kopretinka
14.08.15,21:07
ja mám furt nastavené FF,nikdy som nič neprestavovala,to sa urobilo samé.Šak píšem,že som prestavila podľa toho druhého obrázku možnosti internetu a furt je tam avg,aj keď mi píše,že predvolená je FF.Chcem naspäť svoju líšku,akú adresu tam mám napísať?
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2092
misoft
14.08.15,21:27
Ešte to urob aj v tých nastaveniach intrernetu - obrázok prvý. Ak i naďalej bude blbnúť - použi dochtora Malwarebytes-a....
kuravesele
15.08.15,05:08
ja som to preinštalovala vtedy, nič iné nezabralo....a na ten win 10 som počula zlé ohlasy, vraj tajne odosiela údaje...
kopretinka
15.08.15,06:19
to prvé sa mi nedá,ručne to tam vpíšem a nedá sa to nijako uložiť,keď zavriem nastavenia a znova otvorím,zas je tam nastavené avg.keď vyšmarím avg,zmizne to odtiaľ?
Peter Židek
15.08.15,13:16
win 10 sa da upraviť tak aby nezverejnoval udaje.. android na smartfonoch a tabletoch robi to iste. Ked si to zoberete google ma ludi po celom svete pod palcom cez android a microsoftu sa to nepacilo tak mame tu win 10, v dnestnej dobe uz sa pred nikim neschovame... a vratim sa ku firefox problemu ktory som po dlhom googleni vyriešil problem bol v tom ze z doposial nezistenych pričin tretia strana uzamkla nastavenie firefoxu neakym externym doplnkom s nazvom CCK 2 ktory upravuje nastavenia vo firefoxe nechapem ale ako samo od seba sa to vytvorilo je to ojedinely problem. Riešenie bolo jednoduche dal som si vyhladat v Tento počítač všetko s nazvom CCK 2 a hned som to vymazal a uz to ako zazrakom ide.
misoft
15.08.15,14:03
Ešte, keď si písala v tých Nastavenioach siete Internet. Pod tým okienkom, kde si písala, je ešte "Pri spustení" a tam označ Začať domovskou stránku, pretože tá horná voľba vždy načíta poslednú kartu.
A pri FF: ešte raz si skontroluj: Nástroje - Možnosti - karta Všeobecné....
A tam
Spustenie "Vždy kontrolovať, či je FF predvoleným...." musí byť označené;
Po spustené prehliadača FF zobraziť: domovskú stránku;
Domovská stránka: www.google.sk
Peter Židek
15.08.15,14:04
Predtym to vyzeralo podobne nedala sa zmenit domovska stranka aktualizacie boli vypnute spravcom systemu mi vypisovalo a pod.... a teraz po premazani CCK 2: