thyc
12.03.15,16:16
Dobrý deň,

vo firme sme dostali výpoveď, pretože už nemáme čo vyrábať. Pracoval som tu dva a pol roka a dostal som výpovednú lehotu 2 mesiace kedy nám budú platiť 60% zo mzdy a jednomesačné odstupné.

Ja by som sa rád spýtal, či je možné v tejto lehote (tie dva mesiace, kedy máme dostať 60% zo mzdy) súbežne pracovať na dohodu do inej firmy tak aby som neprišiel o odstupné a ani o tých 60% počas tých dvoch mesiacov?

A v prípade ak by som mohol, je nejaké obmedzenie v tom koľko môžem zarobiť, aby som neprišiel o to čo mám ešte dostať?


Ďakujem veľmi pekne za odpovede
misoft
12.03.15,17:55
I keď máš stanovenú výpovednú dobu - tak si aj vtedy zamestnaný v pôvodnej firme (do konca výpovednej doby). Pokiaľ by v tom čase nechodil do pôvodnej práce - to by bola absencia.
A pracovať na dohodu môžeš aj popri tom pracovať, avšak budeš si to musieť zorganizovať tak, aby si pracoval tam i tam....
Nie je teda možné aby si počas výpovednej doby pracoval na dohodu u iného v čase, keď by si mal byť u prvého zamestnávateľa (v inom čase, nekolidujúcom s pracovnou dobou - bez problémov).
Katy a R
12.03.15,18:00
môžeš mať toľko pracovných pomerov - koľko vieš časovo a pracovne zvládnuť. :)
ešte by mohli byť špecifikované nejaké obmezdenia v pracovnej zmluve - treba pozrieť ..
misoft
12.03.15,18:01
...akurát nemôže pracovať súčasne na X miestach..... ;) v tom istom čase....
Katy a R
12.03.15,18:08
niektorí zvládnu aj to ;)
misoft
12.03.15,18:16
Tak, tak.... klony :D
Tweety
12.03.15,18:18
Nemá pre vás prácu, takže do roboty nechodíš, potom hravo zvládaš Dohodu u iného zamestnávateľa.
Katy a R
12.03.15,18:21
v tomto prípade to zvládne ľavou zadnou :) času má dosť
thyc
12.03.15,18:26
No ako som písal nemá pre nás prácu čiže tie dva mesiace výpovednej lehoty tam chodiť nemusím, ale išlo o to či tým, že zoberiem prácu na dohodu nejako zo zákona neprídem o tých 60% a odstupné
Tweety
12.03.15,18:27
Nie, neprídeš ak PP ukončíš až skončením VD
thyc
12.03.15,18:30
Áno to samozrejme zvládam, ale išlo o to, že či neprídem o to čo som písal v príspevku. A bolo by možné mať aj trvalý pomer a neprísť o tých 60% a odstupné?
Tweety
12.03.15,18:32
Jasné, že neprídeš o odstpné, už som ti odpovedala aj v komentári.
thyc
12.03.15,18:36
áno jasné to som pochopil, ale tentoraz som sa chcel ešte spýtať, že či aj pôjdem pracovať nie na dohodu, ale na trvalý pomer. Teda viem, že aj keď budem mať trvalý o odstupné neprídem, ale bude mi ešte vyplácané aj tých 60% tie dva mesiace alebo v prípade trvalého pomeru o tých 60% na dva mesiace prídem?
Tweety
12.03.15,18:39
Môžeš mať aj PP .
thyc
12.03.15,18:46
ďakujem pekne za trpezlivosť a odpovede
thyc
17.04.15,20:03
Ahoj počuj potreboval by som radu. Jedná sa stále o túto problematiku. Už som si našiel inú prácu kde pracujem, ale dnes ma kontaktoval zamestnávateľ, ktorý mi oznámil, že sú ešte nejaké doobjednávky a zasa je práca na 5 týždňov. Ja tam už ale nechcem ísť pretože mám novú prácu a zamestnávateľ mi oznámil, že z toho vyvodí dôsledky. Čítal som si tú zmluvu o výpovedi, ale píše sa tam, že zamestnávateľ nemá pre mňa prácu tak musel pracovný pomer ukončiť, ale nie je tam nič o tom, že by som sa tam v prípade potreby ešte musel vrátiť. Aké dôsledky z toho môže zamestnávateš vyvodiť? ďakujem za odpovede
misoft
17.04.15,21:16
Ako som písal v odpovedi.... i počas VD si stále zamestnancom.
Ale! Ak je daná výpoveď zo strany zamestnávateľa (a vyzerá to pre nadbytočnosť) a on má zákazky .... zatiaľ neuzatváraj PP v druhej firme (nemusel by si to "stíhať"), makaj v pôvodnej firme, ale LEN do doby, kedy je vo výpovedi napísaná ...... Samozrejme - keď je práca, patri ti i riadna pláca! Takže ak sa bude makať, žiadnych 60% - normálny plat.
A na koniec - podľa dátumu ukončenia PP - vyfasuješ zápočtový list, nadiktuješ číslo účtu (ale to asi majú), zakýveš na rozlúčku a ťaháš čiarku k druhému. A na účet nabehne posledná výplata + odstupné....
thyc
18.04.15,17:15
Lenže v tej výpovedi bolo napísané že k 31.3.2015 už zamestnávateľ nemá pre mňa prácu tak som si za tú dobu našiel druhú pracu uzavrel PP a teraz mi zamestnávateľ volal, že majú zrovna teraz ešte zákazku na 5 týždňov. Ale vo výpovedi je jasné napísané že od 31.3 už práca pre mňa nie je a začína mi plynúť výpovedná lehota s tým, že som doma na 60% + odstupné. Sám zamestnávateľ tvrdil, že už žiadna práca nebude tak som si našiel druhú a pracujem tam skoro od začiatku apríla. Aké kroky môže teda spraviť zamestnávateľ keď neprídem, nakoľko mi bolo povedané, že práca pre mňa už nebude a je to tak napísané aj vo výpovedi?