Anairda
24.10.04,17:28
Prehadzujem temu z dani z prijmov, lebo mi nikto neodpovedal:

Co stoji rozsirenie predmetu podnikania pre s.r.o., kt. treba zapisat v obch. registri? Ma s tym niekto skusenost?
Kam vsade treba ohlasit zalozenie novej prevadzky mimo sidla firmy?
Dakujem.
vladan
25.10.04,05:20
ja ti odpoviem iba na časť rozšírenia predmetu podnikania ... tak najprv to musíš zrealizovať na živnostenskom úrade, tam myslím správny poplatok 1000,- Sk - ak budeš mať v ruke živnostenský list s rozšíreným predmetom podnikania (tzv. úradný záznam), až potom vykonáš zmenu v obchodnom registri. Obchodný register ťa bude stáť 1500,- Sk.
Čo sa týka živnosti, pozri si živnostenský zákon, či tvoj predmet činnosti vyžaduje zástupcu pre živnosť a ak, tak čo musí spĺňať vybraný zástupca (potvrdenie praxe, potvrdenie vzdelania a pod.).
A pri zmene v obchodom registri odporúčam prečítať Obchodný zákonník a Zákon o obchodnom registri, ktorých novely sú účinné od 1.10.2004.
Odo mňa zatiaľ toľko :-)
Pekný deň
Anairda
25.10.04,07:18
Srdečná vďaka :)
ANNAP
11.08.08,10:12
poraďte, kto vie, sme sro a máme dosť veľký obrat v predaji do CR,
chceme spraviť prevádzku v ČR ( prevažne sklad a následne predaj ) ,ako to spraviť, prezraďte varianty .......
Zoltán Kovács
11.08.08,10:13
poraďte, kto vie, sme sro a máme dosť veľký obrat v predaji do CR,
chceme spraviť prevádzku v ČR ( prevažne sklad a následne predaj ) ,ako to spraviť, prezraďte varianty .......

1. Dcérska spoločnosť v ČR.
2. Stála prevádzkáreň.
ANNAP
11.08.08,10:53
1. Dcérska spoločnosť v ČR.
2. Stála prevádzkáreň.

a čo to obnáša po účtovnej a daňovej stránke....
Zoltán Kovács
11.08.08,10:58
a čo to obnáša po účtovnej a daňovej stránke....

Samostatné vedenie účtovníctva podľa zákonov ČR.
Registráciu na Finančnom úrade.
Podávanie DP v ČR.
ANNAP
12.08.08,06:26
a ešte sa spýtam, DP v ČR a potom sa to zahŕňa do DP v SR a robí sa zápočet dane? alebo ?
Zoltán Kovács
12.08.08,06:37
a ešte sa spýtam, DP v ČR a potom sa to zahŕňa do DP v SR a robí sa zápočet dane? alebo ?

No to presne neviem. Ale ak ste s.r.o, tak budete zrejme tvoriť konsolidovaný celok s dcérskou spoločnosťou. Ale na tieto veci sú tu múdrejšie hlavičky odo mňa.
VERONIKA6
27.10.08,11:10
Naša s.r.o. chce rozšíriť našu živnosť o vedenie účtovníctva pre iné firmy. Čo všetko musíme pre to urobiť a čo k tomu potrebujeme?
zalobaba
27.10.08,11:17
Naša s.r.o. chce rozšíriť našu živnosť o vedenie účtovníctva pre iné firmy. Čo všetko musíme pre to urobiť a čo k tomu potrebujeme?

V prvom rade získať potrebný ŽL a následne podať Návrh na zápis tohto predmetu do OR.
VERONIKA6
27.10.08,11:22
V prvom rade získať potrebný ŽL a následne podať Návrh na zápis tohto predmetu do OR.
Živnostenský list máme, len tam nemáme zapísané vedenie účtovníctva pre iné subjekty. Potrebovala by som vedieť, čo je potrebné k tomuto úkonu.
zalobaba
27.10.08,11:34
Živnostenský list máme, len tam nemáme zapísané vedenie účtovníctva pre iné subjekty. Potrebovala by som vedieť, čo je potrebné k tomuto úkonu.


ŽÚ vydá ŽL iba v znení vedenie účtovníctva a v takomto znení to treba zapísať aj do OR. Dovetok "....pre iné subjekty", nie je vôbec potrebný.
DARJA22
12.11.08,19:49
Prečítala som si príspevky, keďže aj naša spoločnosť chce rozšíriť predmet činnosti, avšak chce aj zosúladiť ŽL s OR.

Valné zhromaždenie v roku 2006 schválilo rozšírenie a zrušenie niektorých živnnosti. Bývalý konateľ urobil zmeny len v ŽL a nepodal návrh na zápis zmien do OR.
Aký je postup?
DARJA22
14.11.08,11:53
Nikto nemá skúseností, čo robiť v takomto prípade?
zalobaba
14.11.08,12:27
Nikto nemá skúseností, čo robiť v takomto prípade?

Keďže ubehlo podstatne viac času ako 30 dní od konania VZ, ktorým ste predmet podnikania rozširovali, návrh do OR by som už nepodávala, nakoľko sa vystavujete hrozbe pokuty zo strany OR. Navrhovala by som celú zmenu zrealizovať ešte raz, spolu s vadním nových ŽL, nakoľko ich znenie už asi bude tiež iné ako znenie ŽL vydanách v r. 2006.
gabooz
18.11.08,19:44
zmena v sro. 2000 sk kolok
Evuška 1
18.11.08,20:25
Nesprávna - zastaralá informácia!! Od 1.10.2007 platí novela podľa ktorej sa za jednu živnosť - voľnu platí 100.- Sk za remeselnú a viazanú 500.- a za koncesovanú -1000.- Sk. A nevydáva sa úradný záznam ale na každú činnosť - živnosť jeden živnostenský list. Ďalší postup je O.K.
Evuška 1
18.11.08,20:29
Vedenie účtovnictva je voľná živnosť a stojí to 100.- SK kolok. Fakturovali ste za vedenie učtovníctva?
Evuška 1
18.11.08,20:36
Prevádzku ohlasuješ na živnostenskom úrade, kde patríš podľa sídla. Už neplatí duálne nahlasovanie aj tam kde je prevádzka aj v domovskom..a nemusí sa zdokladovať vzťah k nehnuteľnosti..To niektorých poteší.:):)