lubocka
13.03.15,07:30
Dobrý deň.
Ak niekto účtuje v zariadení domova dôchodcov a domova soc. služieb zriadenej obcou, ako sa vysporiadavate s triedením výdavkov podľa COFOG?
Ja mám 3 klientov DSS (postihnutie-nie dôchodkový vek) a ostatných ZpS (staroba). Začala som triediť výdavky na 10.1.2 a10.2.0. Nakoľko do budúcnosti budeme len zariadenie pre seniorov , ale klienti DSS zostávajú do dovŕšenia dôchodkového veku u nás (podľa prechodných ustanovení zákona o soc.službách), nie je mi jasné, či aj v tomto prípade tieto výdavky triediť. Nakoniec to neladí ani s dotáciou
poskytovanou MPSVaR. Ako toto zosúladiť. Vie niekto poradiť, alebo sa podeliť so svojou skúsenosťou?
Vopred ďakujem.
katkadss
25.03.15,06:19
Ahoj, podarilo sa Ti niečo zistiť? My sme od 1.1.2015 Špecializované zariadenie a Zariadenie pre seniorov. Používam 10.2.0
katkadss
31.03.15,07:04
Ahoj písala som mail na statistics.sk a odpísali toto:
Ak Vaši klienti sú len seniori, používate správne klasifikáciu COFOG 10.2.0 Staroba.

Ak by ste mali klientov v mladšom veku (odkázaných na cudziu pomoc), vtedy odporúčame 10.1.2 Invalidita a ťažké zdravotné postihnutie.

Ak máte klientov aj seniorov aj mladšie osoby (odkázané na cudziu pomoc), treba výdavky rozdeliť podľa vyššie uvedených COFOGov.
Ak by to nebolo možné, odporúčame zatriediť podľa prevažujúcej funkcie (podľa vyššieho počtu klientov) .

To bola odpoveď na moju otázku. My máme v zariadení len seniorov, tak používam 10.2.0 Staroba.
lubocka
31.03.15,08:09
Ďakujem Katka. Ja som písala na ŠU ešte asi v januári. Odpovedali, že mám triediť na 10.1.2 a 10. 2.0. s tak aj robím. Je to zdĺhavé, ale čo už. Ja mám 3 DSS a 19 ZpS. Urobila som si rôzne pomocné tabuľky na rozdeľovanie výdavkov. Riadna zabávačka. Horšie to bude z rozpočtom, ktorý budem musieť štvrťročne upravovať, lebo na celý rok to neodhadnem.
katkadss
31.03.15,08:25
Tak to nezávidím... A vy nemáte iba seniorov?