lilly1210
13.03.15,10:30
Dobry den,



chceli by sme zamestnat invalidného dochodcu (55% invalidita) do bezneho prac pomeru na dobu urcitu (praca 8 hod denne - pomocne prace vo vyrobe, nic fyzicky narocne).

Potrebovala by som odobrit , resp. zistit par informacii:



Plat:

Moze mat akukolvek vysku platu? Neovplyvni mu to inv. dôchodok?

Stretla som sa s info, ze moze , aj ze mu moze SP dochodok prehodnotit.



Typ uvazku:

Moze pracovat na plny prac uvazok, alebo musi byt uvazok nejak obmedzeny (krateny, ...)?



Socialna poistovna:

Ake su odvody? Podla mojich ionformacii by mali byt v plnej vyske vsetky typy odvodov, ako u bezneho zamestnanca.



Zdravotna poistovna:

Plati sa 2% a 5% a mal by mat aj narok na odpocitatelnu polozku, ak ma plat do 570 eur.

ano?



Urad prace:

treba zamestnanie takéhoto zamestnanca hlasit na UP?



Danovy urad:

Preddavky sa platia ako za bezneho zamestnanca - 19%?



Stravne listky a ine:

Ma narok na stravne listky? Plati pre neho dovolenka, lekar, PNka?



Ukoncenie prac pomeru:

Viem, ze pokial ide o TPP na dobu neurcitu, musi sa ziadat o Urad prace o suhlas s ukoncenim TPP. Plati to aj pri TPP na dobu urcitu?



Dakujem.
mzdarka renca
13.03.15,09:44
odpovede v texte:

Plat:

Moze mat akukolvek vysku platu? áno, najmenej min. mzda Neovplyvni mu to inv. dôchodok? nie
Stretla som sa s info, ze moze , aj ze mu moze SP dochodok prehodnotit.

Typ uvazku:
Moze pracovat na plny prac uvazok, alebo musi byt uvazok nejak obmedzeny (krateny, ...)? môže byť plný úväzok.

Socialna poistovna:
Ake su odvody? Podla mojich ionformacii by mali byt v plnej vyske vsetky typy odvodov, ako u bezneho zamestnanca.

+
Zdravotna poistovna:
Plati sa 2% a 5% a mal by mat aj narok na odpocitatelnu polozku, ak ma plat do 570 eur. áno
http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/link/0000088276/Preh%C4%BEad%20poistn%C3%BDch%20odvodov%20%28okrem %20doh%C3%B4d%29.pdf
ano?

Urad prace:
treba zamestnanie takéhoto zamestnanca hlasit na UP? nie

Danovy urad:
Preddavky sa platia ako za bezneho zamestnanca - 19%?
áno a môže si uplatniť NČZD

Stravne listky a ine:
Ma narok na stravne listky? Plati pre neho dovolenka, lekar, PNka? áno

Ukoncenie prac pomeru:
Viem, ze pokial ide o TPP na dobu neurcitu, musi sa ziadat o Urad prace o suhlas s ukoncenim TPP. Plati to aj pri TPP na dobu urcitu? nie, PP skončí dohodnutým dňom
lilly1210
13.03.15,09:52
Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved.