janci1954
13.03.15,11:01
Máme v bytovke ˇ/12bytov/ jedneho neplatiča, bol upozornený 2 krát-nezaplatil!! Potom sme sa dohodli na splatkovom kalendári /190 e mesačne/ ani to nazaplatil.Už fakt nevieme čo máme s tým robit!!! / byt má založený v banke!!! Dakujem
dmc
15.03.15,07:15
Pokial na byt bankou nieje uvalena exekucia tak by sa to malo dat vymoct exekucne. Neviem vysku dlznej sumy a okolnosti ale odporucam clanok http://www.mcga.sk/sk/dobrovolne-drazby/informacie-pre-spravcov-bytovych-domovspravcov-konkurznych-podstat

Neviem ci mate spolocenstvo alebo spravcu ale vo vasom pripade by som urcite navstivil pravnicku kancelariu, ktora sa venuje uvedenym problemom.
zlatica76
15.03.15,08:01
je potrebné osloviť správcu (ak nemáte SVB) alebo zájsť za právnikom a spýtať sa na možnosti dobrovoľnej dražby. Ale je to všetko beh na dlhé trate.
tannenkau
15.03.15,08:19
Ty si padla odkiaľ ?

A konkrétne na ktorú časť tela si padla ???????????????????

Dražbu bytu za 380 evri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To ani bytová mafia NEROBÍ .
Dáša_
15.03.15,08:24
u nás dalo spoločenstvo takýto byt do dražby.. Predal sa, dlžoba sa vyplatila. Zvyšok peňazí išiel na ďalšie dlžoby.. Ale je pravda, že v okamžiku dražby tam už majiteľ nebýval. Mal tých bytov viac.
zlatica76
15.03.15,08:45
Pozri sa, ja som už dobrovoľnú dražbu riešila. A upomienok boli nie dve... ale dobrých 10, plus každý týždeň na ulici doslova na kolenách prosila, nech zaplatí....
Samozrejme sú rôzne spôsoby - a netvrdím, že hneď má utekať za právnikom na dobrovoľnú dražbu. A BTW, ako vieš že ide o 380 eur? Nikde v zadaní to nie je spomenuté!!!
To, ako sa správať pri neplatičoch, by malo byť (aspoň čiastočne) popísané v zmluve o spoločenstve, resp. v zmluve so správcom. Treba začať odtiaľ...
tannenkau
15.03.15,09:14
jááááááááj

2x upozornený (a ja že nezaplatil 2x)

Ja v zmluve o správe mám (aby netrebalo schodze)
pri koľkomesačnej dlžobe, čím ma poverili
rodina1
15.03.15,10:46
uskutočniť dobrovoľnú dražbu je možné len v prípade, ak je dlh vyšší ako 2 000,00 Eur
misoft
15.03.15,10:51
mimotemy
@tannenkau: ako zvyčajne - píšeš a reaguješ, pričom si neprečítaš CELÝ problém - a potom tu hádžeš nezmysly a nesprávne invenkcie.
Na 26 príspevkov - privysoko rúbeš! Tvoj slovník je na hrane slušnosti!
tannenkau
15.03.15,18:57
"" Tvoj slovník je na hrane slušnosti! ""

dávaj bacha, aby si sa z toľkej slušnosti :
nepo..al

PS
"" Na 26 príspevkov - privysoko rúbeš! ""

Aký si vyhodňar, taký si mulo

ako keby si mal 3x vačšiu pravdu, že si dal 3x menej príspevkov ako ja :D :D :D :D

čo má počet príspevkov spoločné s ich kvalitou

čo máš spoločné ty s odbornými radami

keď ani nevieš, čo sa píše pod tvojím linkom !!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!