9miso999
13.03.15,11:33
S partnerkou nie sme zobratí, čiže nie som jej rodinný príslušník. Išla na ťažký zákrok k lekárovi, z práce som si zobral priepustku, ktorú mi však lekár nechcel potvrdiť, z dôvodu že nie som jeho pacient a ani doprovod mi nepotvrdí so slovami "že nie som jej rodič ani nič podobné."

Bol som s ňou už na pár zákrokoch a zatiaľ sa mi nič podobné nestalo.

Teraz mi o priepustku nejde, tú si viem vybaviť aj inak. No do budúcnosti s ňou určite budem musieť ísť znova tomuto lekárovi. Aké je tu moje právo a povinnosť lekára mi dať potvrdenie ako doprovod ?

Ďakujem za odpoveď
Tweety
13.03.15,10:38
Lekár ti mal potvrdiť doprovod, máš nárok na tzv. § 141 pretože, podľa § 40ZP patríš medzi medzi rodinných príslušníkov.
(5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
mzdarka renca
13.03.15,10:39
.
Chobot
13.03.15,11:15
Ak s ňou žije v spoločnej domácnosti, tak áno. Ale ak žijú oddelene, alebo majú rozdielne adresy trvalého pobytu, tak spoločnú domácnosť ťažko dokáže.
ivka70
13.03.15,12:46
Adresa trvaleho pobytu s tym nema nic spolocne.