habdula
13.03.15,13:05
Dobrý deň prajem,
prosím Vás, lámem si hlavu nad týmto prípadom. Slovenský platca DPH obdržal faktúru za zámočnícke, potrubárske a zváračské práce od slovenského neplatcu DPH v českej mene. Služba bola poskytnutá v ČR. Ako riešiť DPH u platcu aj neplatcu? Jednoduché účtovníctvo.
Ďakujem.
habdula
17.03.15,14:32
Ďakujem, no moc som sa nezorientovala, obaja sú SR subjekty, služba vykonávaná v ČR. Zaujíma ma hlavne ten platca, u neho sa jedná o došlú FA, no neviem, či a ako ju riešiť, keď je od neplatcu, DPH na faktúre vyčíslená nie je. Keby som neriešila výkon služby v ČR, tak by platca DPH neriešil vôbec, ale takto neviem.
habdula
17.03.15,14:54
A keď sa nejedná o nehnuteľnosť a platca DPH nefakturuje ale faktúru obdržal? Rovnaký prípad neviem nájsť :-/
Kabaka123
17.03.15,17:13
všeličo som prečítala,

ale aj tak som sa stále nedopátrala
SR platca SR neplatcovi miesto dodania ČR

rôzne kombinácie..., ale takú to nie
habdula
17.03.15,20:00
nestihla som si pozrieť, čo si sem dala predtým ... no toto je tovar a nákup z EÚ a z pohľadu DPH je to dosť staré (2012 rok) ... vidím to tak, že zajtra zavolám na callcentrum do BB. Ďakujem, že si tomu venovala čas :) vážim si to
Kabaka123
17.03.15,20:02
nemáš začo.... už som všeličo prečítala....ale stále to nie je ono.... potom sem zaves aj výsledok... ako si pochodila...
habdula
17.03.15,20:22
ja už to riešim týždeň a neviem sa k ničomu dopátrať, uvidím, čo tá Banská, dám sem odpoveď. Ďakujem ešte raz.
habdula
18.03.15,06:40
No, tak odpoveď z daňového riaditeľstva. Ak služba súvisí s nehnuteľnosťou, tak miesto dodania je tam, kde nehnuteľnosť, čiže v ČR, to sme vedeli. V tomto prípade by sa dodávateľ služby (neplatiteľ DPH) mal informovať na daňové povinnosti v ČR a v prípade, ak to nesúvisí s nehnuteľnosťou, tak miesto dodania je sídlo príjemcu. Dodávateľ (neplatiteľ DPH) si sleduje obrat kvôli prípadnej registrácii a platca DPH v tomto prípade DPH nerieši vôbec.
Kabaka123
18.03.15,08:32
super zase sme o niečo múdrejší :)
Zorenka1
19.03.15,16:58
aj ja som zvedavá ....
habdula
19.03.15,19:38
Pozri vyššie, vložila som odpoveď z daňového riaditeľstva.