Nejaká Sasha
13.03.15,15:04
Vratenie vymazaneho textu :

Onedlho prejde 9 rokov odkedy zomrel môj otec. V tom čase som mala 12 rokov a nevedela som presne okolnosti jeho smrti. Zomrel na počas vykonávania aktivačky, kde ako som sa dopočula, nemôžu ľudí posielať pracovať do lesa. V lese dostal infarkt a nebolo možné aby sa ku nemu dostala rýchla zdravotná pomoc. Takže vlastne pochybil obecný úrad ktorý ho do toho lesa poslal pracovať, aj keď sa to vraj nemôže. Chcem sa opýtať, či je to pravda, o aký trestný čin ide, a či môžem podať trestné oznámenie ak od udalosti prešlo už takmer 9 rokov. O tom že do lesa nemajú pracovníci VPP chodiť, som sa dozvedela len teraz a preto kladiem túto otázku. Ďakujem za odpoveď.
ivka70
13.03.15,14:15
Pytaj sa tam, kde si pocula, ze ludia na aktivacnych pracach nesmu do lesa.

Ja o tom neviem, ze by to nejaky zakon zakazoval.
Vela pracovnikov na aktivacnych pracach vysadzalo stromceky a robili podobne nenarocne manualne prace v lese. zakon definoval len rozsah prac, nie miesto.
Dokonca tak upravovali zrucaniny hradov, tiez vzdialene od obci aj niekolko km.

To, ze otec dostal infarkt a zomrel, je smutne, ale mohol ho dostat aj doma ci v meste ... a mohli aj nemuseli ho zachranit. to vzdy pri infakte ovplyvnuje vela faktorov.
Nehladaj po 9 rokoch vinnika, ten nie je. A nikomu ani nicomu to nepomoze.
misoft
13.03.15,14:40
A) Skon otca - ako popisuješ - nie je trestným činom. Ten, čo ich poslal na aktivačné práce - ich tam neposielal s úmyslom ich zabiť!
Nebol známy ani zdravotný stav nebohého - takže nemohli o jeho zdravotných problémoch vedieť a podľa toho sa zariadiť.
B) Aktivačné práce, vykonávané podľa zákona, boli povinní vykonávať na mieste a v rozsahu určenom úradom. Takže i práce v lese sa vykonávali (mohol sa predsa prečisťovať od spadnutých haluzí, presekávanie podrastu, výsadba lesných sadeníc). Taký zákaz nikde neexistoval - pokiaľ pozemok/les/pole/cesta a pod. boli majetkom organizátora aktivačných prác (obce/mesta)
C) Po 9 rokoch ideš toto riešiť. Už je to premlčané, ako by si to dokázala? Exhumácia - súd ti ju nepovolí, po 9-tich rokoch bude telo v hrobe dávno rozložené. Okrem toho - takto narušovať pokojný odpočinok nebohého - že ti hanba nie je!
jslancik
13.03.15,14:41
21 rokov, čo k tomu dodať...
willma
14.03.15,08:23
zbytočne si zmazala - Tvoj príspevok bude vrátený.