Melnick
13.01.07,00:27
Nevedeli by ste mi prosim poradit, dokedy je (alebo bola) povinna mala sro predlozit reg. poriadok a/alebo reg. plan? Dakujem


Toto vyšlo v zbierke c. 109/2005

251
VYHLÁŠKA
Ministerstva vnútra Slovenskej republiky
z 10. júna 2005,
ktorou sa mení vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 628/2002 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky podľa § 33 zákona č. 395/2002 Z. z. (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&LngID=0&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=0&FragmentId1=222711&FragmentId2=222718) o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov ustanovuje:
Čl. I
Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 628/2002 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov sa mení takto:
V § 43 ods. 1 sa slová „1. januára 2006“ nahrádzajú slovami „1. januára 2008“ a slová „30. júna 2005“ sa nahrádzajú slovami „30. júna 2007“.
Čl. II
Táto vyhláška nadobúda účinnosť 30. júna 2005.
Vladimír Palko v. r.
Melnick
12.01.07,23:47
No a aky je vlastne rozdiel medzi registraturym planom a reg. poriadkom?

Ak vyhlasim, ze nasa s.r.o. vedie iba uctovnictvo, tak sa to na nas nevztahuje?
Vaša s.r.o. určite nepracuje ako samochod. Máte ľudské zdroje-zamestnancov a tam je potrebné archivovať napríklad os. spisy ,70 rokov od narodenia zamestnanca.

1/ Registratúrny poriadok = všeobecné a osobitné ustanovenia firmy,určujúce spôsob akým bude nakladané s reg. záznamami,ktoré vo firme vznikajú

2/ Registratúrny plán = presné označenie reg.záznamu reg. značkou a pridelenie lehoty uloženia jednotlivým záznamom.

Oprava po upozornení na chybu :
Písala som v noci ,rozpísala som sa zoširoka a príspevok mi neodoslalo pre neplatnosť stránky,potom som už ponáhľala a urobila chybu. Prepáč ,už som opravila.:)
Melnick
12.01.07,23:55
misomiso
13.01.07,07:09
Vaša s.r.o. určite nepracuje ako samochod. Máte ľudské zdroje-zamestnancov a tam je potrebné archivovať napríklad os. spisy ,70 rokov od narodenia zamestnanca.

Registratúrny plán = všeobecné a osobitné ustanovenia firmy,určujúce spôsob akým bude nakladané s reg. záznamami,ktoré vo firme vznikajú

Registratúrny plán = presné označenie reg.záznamu reg. značkou a pridelenie lehoty uloženia jednotlivým záznamom.

1,)Prepac, ale napisal si dva razy plan. To prve ma byt plan a to druhe asi poriadok - je to tak spravne?

2,) No jedinymi zamestnancami nasej s.r.o. sme ja a manzelka. Ostatnych zamestnavame na zivnost. Tym padom mame tych dokumentov (okrem uctovnictva) naozaj velmi malo, aj ked pripustam, ze sa to na nas asi vztahuje (uz len kvoli nasim dvom pracovnym zmluvam)

3,) Ludia, ktori pre nas robia nam raz do mesiaca vystavia fakturu. To je vsetko, nikoho nezamestnavaju. Tym padom vedu iba uctovnictvo a na nich sa to nevztahue. Mam pravdu?

Diky.
Melnick
13.01.07,07:22
Aj mzdová agenda,zriaďovacie listiny a ...........majú pridelenú lehotu uloženia.:) :)
Melnick
13.01.07,07:35
1,)Prepac, ale napisal si dva razy plan. To prve ma byt plan a to druhe asi poriadok - je to tak spravne? presne naopak



mimotemy Prepáč, :) ale som žena ,takže " napísala" Pod mojimi príspevkami je podpis : MajaP
misomiso
13.01.07,10:04
mimotemy Prepáč, :) ale som žena ,takže " napísala" Pod mojimi príspevkami je podpis : MajaP

Sorry Maja, to ma mrzi. Ale ten podpis sa mi nejako nezobrazuje (neviem preco), a viac sa o jednotlivych ludoch clovek zvycajne nedocita ani z profilu. Inak - neviem preco specialne tu na porade si drviva vacsina ludi dava prave take nicky, ktore skor vyjadruju opacne pohlavie. To teraz mysim naozaj vseobecne, nie na Teba.

Inak - ten zakon je dobra buzeracia. Ja sa len nadejam (pekne slovo nie?:) ) ze sa to zasa nejko zrusi. Pripada mi absurdne, aby som firemnu korespondenciu, ktora ja momochodom casto predmetom roznej priemyselnej spionaze bol povinny po nejakej dobe ponukat nejakemu archivu. Nedavno mi hovoril znamy, ze uz napr. do kancelarie nikoho nepustaju, pretoze prisiel nejaky - akoze zakaznik a neskor zistili, ze to bol konkurent a iba z chrbtov sanonov im odkukal vsetkych odberatelov.

Skutocne neviem, co je koho do toho, aku vedieme korespondenciu. Aj tak je to absurdne - ak zakznik objednna telefonicky, nic sa nearchivuje (dufam, ze nebudem musiet nahravat tel. hovory), ak objedna mailom, nic sa nearchivuje, ale ak objedna nahodou pisomne, budem musiet pat rokov z tejto objednavky v polici ofukovat prach a potom nu ponukat do archivu? Aky to ma zmysel okrem umeleho vytvaraniu zamestnanosti a buzeracie podnikatelov?
Melnick
13.01.07,11:06
Sorry Maja, to ma mrzi. Vôbec Ťa to nemusí mrzieť,to ja som sa len identifikovala.:D
Skutocne neviem, co je koho do toho, aku vedieme korespondenciu. Aj tak je to absurdne - ak zakaznik objednna telefonicky, nic sa nearchivuje (dufam, ze nebudem musiet nahravat tel. hovory),A to sa veľmi mýliš,lebo jedna kapitolka postupov archivovania upravuje práve telefonickú korešpondenciu . :D :D :D ak objedna mailom, nic sa nearchivuje, ale ak objedna nahodou pisomne, budem musiet pat rokov z tejto objednavky v polici ofukovat prach a potom nu ponukat do archivu? Aky to ma zmysel okrem umeleho vytvaraniu zamestnanosti a buzeracie podnikatelov?

................................:) :) :p
misomiso
13.01.07,11:17
No to si budem musiet nastudovat ten zakon. Predpokladam, ze telefonicke objednavky firme zaznamenava iba ak si to sama stanovi v tom registraturnom poriadku.
Melnick
13.01.07,11:22
No to si budem musiet nastudovat ten zakon. Predpokladam, ze telefonicke objednavky firme zaznamenava iba ak si to sama stanovi v tom registraturnom poriadku.

Faxy = prexeroxovať
Elek.záznamy = vytlačiť
Telefonáty o úradnom konaní = vyhotoviť úradný záznam a zaregistrovať.

Môžem s Tebou iba súhlasiť: riadna buz.....:) :D
Anja111
13.01.07,11:34
Faxy = prexeroxovať:D :D :D
Elek.záznamy = vytlačiť:D :D :D
Telefonáty o úradnom konaní = vyhotoviť úradný záznam a zaregistrovať.:D :D :D

Môžem s Tebou iba súhlasiť: riadna buz.....:) :D


Doplnila som do textu reakcie klientov... :)
Melnick
13.01.07,11:41
Faxy = prexeroxovať:D :D :D :D :D :D :D
Elek.záznamy = vytlačiť:D :D :D :D :D :D :D
Telefonáty o úradnom konaní = vyhotoviť úradný záznam a zaregistrovať.:D :D :D :D :D :D

Môžem s Tebou iba súhlasiť: riadna buz.....:) :D

Málo smajlíkov si doplnila.:)
Melnick
13.01.07,12:01
Môj osobný názor: Kopec vecí,ktoré musíme robiť = zbytočnosť. Ale viete si predstaviť toľko úradníkov žijúcich iba z podpory v nezamestnanosti? Ja nie a to mám slušnú predstavivosť,myslím si, bez lichotenia si.:) :) :)
korduľa
13.01.07,14:41
ale registraturne zaznamy ako su napr. objednavky sa predsa neponukaju archivu na uschovu, len sa im urci lehota - doba pocas ,ktorej treba tieto zaznamy uchovavat a ked uplynie tak sa vyradia - zlikviduju.
Chava
17.01.07,21:43
Asi položím otázku, ktorá je už každému jasná, ale...
Vzťahuje sa vypracovanie tohto registratúrneho poriadku a ost. aj na občianske združenie? Lebo stále sa hovorilo o SZCO, s.r.o., a.s...

Lebo ak áno, tak konkrétne pre nás mi to pripadá ako jedna veľká hlúposť. Poštou k nám chodí tak jedna faktúra za mesiac, nemáme zamestnancov ani nič podobné. A na to, aby som nepovyhadzovala par faktúr fakt nepotrebujem poriadok.
heja3
19.01.07,08:08
http://www.spisy.sk/uploads/images/gh9rMkVqVIPVczAZYK8yAQ/Male_subjekty.rtf

http://www.spisy.sk/otazky-odpovede.html

.................................:)

Prosím, môžete mi zhrnúť povinnosti SZČO?
1) Musí /nemusí vypracovať?
2) Ak musí vypracovať, musí dať na schválenie do archívu?
3) Ak vedie účtovníctvo + mzdy - aká registratúra? Podľa linkov hore?
4) Dátumy - do kedy to treba vypracovať.

Nestíham:mee: Odkladala som to, reku mám čas.
Melnick
19.01.07,08:24
Prosím, môžete mi zhrnúť povinnosti SZČO?
1) Musí /nemusí vypracovať? Musí
2) Ak musí vypracovať, musí dať na schválenie do archívu?Nie
3) Ak vedie účtovníctvo + mzdy - aká registratúra? Podľa linkov hore?Áno
4) Dátumy - do kedy to treba vypracovať. Urob si smernicu s dátumom ? ???????- Keďže nemusíš predkladať archívu,môžeš spätne poukladať podľa RP.:) :) Dúfam,že nenavádzam na nič zlé.
Nestíham:mee: Odkladala som to, reku mám čas.

.....................................:)
Monikanika
19.01.07,08:28
Zajdi si na stranku www.spisy.sk (http://www.spisy.sk)
tam su aj vzory pre FO aj PO.
Mne sa tak zda ze sa nutnost tohto poriadku posunula na nejaky iny rok. alebo sa mi to len zda?????
heja3
19.01.07,12:06
Nestačí to do júna?
frigo
26.01.07,08:21
Ahojte, práve sa potím nad plánom a poriadkom, už som čítala kadečo, ale stále mi nie jasný pojem "záznam s trvalou archívnou hodnotou" v súvislosti s priradením "A"-čka. Na základe čoho - alebo lepšie - čo konkrétne je jednoznačne takýto záznam? Čo sa stane, ak A nepriradím k tomu, k čomu mám? Archív ma upozorní alebo sa nestane nič? Ďakujem

Pokiaľ ja viem, tak ten termín je 5/2007. Jana
Sio
30.01.07,14:43
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!
sway
30.01.07,14:48
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!

krásne, keby som to vedela hodím to do preklepov :---;)
korduľa
30.01.07,14:51
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!

chyba - 395/2002
korduľa
30.01.07,14:52
kto rozhodne, ze kto je vyznamny povodca?
korduľa
30.01.07,14:57
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!

odkial mas info? ja to nemozem nikde najst
dik
tuta
30.01.07,17:37
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!

Ale ozaj to bude zrušené, alebo len vzrušené?:) Ak to bude pravda, tak sláva.
ANNAP
01.02.07,08:09
Muška
01.02.07,10:33
Hneď tak z rána, a taká dobrá správa, neviem čo to rozdýcham :D
stanula
05.02.07,13:04
Prosím, ako je to s povinnosťou registratúry - až od 1.7.2007 ?
dogicka
08.02.07,09:45
Vláda SR prerokovala a schválila návrh zákona,ktorým sa mení a doplňa zákon č.392/2002 Z.z. o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č.515/2003 Z.z.
Návrh zákona vzrušuje všeobecnú povinnosť vypracovať registratúrny poriadok a ponecháva ju len najvýznamnejším pôvodcom registratúr.Návrh predložil podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák .
huráááá!!!

Ja som sa dnes dočítala, že tento návrh zákona vláda len ide prerokovať, ešte nie je schválený, odkiaľ máš info, že už bol schválený?
dogicka
12.02.07,13:41
Ja som sa dnes dočítala, že tento návrh zákona vláda len ide prerokovať, ešte nie je schválený, odkiaľ máš info, že už bol schválený?

Sio, neodpovieš?