benca
13.03.15,18:40
Dobrý deň, včera som kúpila staršie ojazdené auto od súkromnej osoby. Prišla som na ňom domov a najazdila som cca. 150km. Dnes ráno som už ale nenaštartovala, volala som predávajúcemu a ten mi povedal že akurát odhlásil auto a že mám pobúchať po štartéry a naštartujem, tak aj bolo. Prišla som do mesta a na svetelnej križovatke, keď som sa išla pohnúť mi odišla prevodovka. Musela som volať odťahovú službu a nepojazdné auto doviesť k mechanikovi. Volala som predávajúcemu s tým, že chcem odstúpiť od zmluvy alebo finančnú náhradu na opravu auta, povedal, že som sa autom dostala domov a auto je odhlásené, späť ho nezoberie a peniaze na opravu mi nepošle, že ho mám dať na súd. Teraz mi zase povedal, že auto je písané na svokra a on ako majiteľ pri predaji nebol takže kúpna zmluva je neplatná.
Neskôr som zistila že som sa stala obeťou autičkárov, skupujú takmer nepojazdné autá, pripravia ich tak aby vydržali obhliadku, zoberú peniaze a viac ich nič nezaujíma.
Nájde sa niekto ochotný kto mi vie poradiť? Budem vďačná za kažý príspevok.
lujza.j
13.03.15,17:51
zase mi je do popuku:D...už xy-tá téma s rovnakých príbehom......ísť mechanikovi pred kúpou...nič?!
buchač
13.03.15,17:55
Poniektorí pozrú jeden nemenovaný film americkej produkcie, ktorý schválne nemenujem ( Blbý a Blbší je názov )...a tento film je ako keby inšpirácia...;)
draik
13.03.15,18:15
Ak predával auto niekto, kto nebol jeho majiteľom, tak je zmluva neplatná a obe strany si musia vrátiť plnenia. Vzhľadom na okolnosti to vša vyzerá na slušne dlhý spor, ak nedôjde k dobrovoľnému plneniu.
Je veľmi podivuhodné, že zadávateľka s 1 príspevkom si ani nepreverila, kto je majiteľom vozidla. Snáď nemáme riešiť školské zadania...
buchač
13.03.15,18:22
Ale niekedy ako keby sa riešili...
vlado 33
13.03.15,20:10
Prepáčte opravujem......... Bolo to asi tou cenou, bola odpoveď na otázku. Neuviedla žiadne údaje o vozidle, ani kúpnu cenu.
vlado 33
13.03.15,21:44
Nedávno kamarát predával svoje ojazdené vozidlo. Navrhol som mu aby sme vymenili batériu, moja bola už dosť stará aby vydržala niekoľko štartov po sebe. A tak sme uskutočnili výmenu. Čuduj sa svete, aj jemu vyhovovalo, že na druhý deň nenaštartoval. Bolo to asi tou cenou.
benca
14.03.15,07:25
Ďakujem za odpoveď, chcem sa vás opýtať, že ako mám postupovať aby mi predávajùci ktorý je v kúpnej zmluve vrátil peniaze alebo či na neho môžem/mám dôvod podať tresné oznámenie.
misoft
14.03.15,12:31
Nuž čo! Zober ten vrak, capni mu ho pred barák, písomne ho vyzvi, aby ti vrátil prachy, nakoľko zmluva je od počiatku neplatná.
Ak sa bude štorcovať - poklusom na PZ (alebo ešte lepšie na prokuratúru) a podať TO pre tr.čin neoprávneného obohatenia.
Ten sa bude čudovať, až obálku s modrým pruhom dostane......