Domi62
13.03.15,21:55
Zdravím. Viem že tu je o tom písaného veľa, ale predsa sa musím takto opýtať. V minulom roku som mala ešte otvorenú živnosť, až do septembra. Zisky boli na nule keďže sa podnikanie nevydarilo a SZČO som bola už len na papieri. Popri tom som však od marca pracovala na TPP a popri tom nejaká brigáda, odtiaľ som dostala ročné zúčtovanie. Potrebovala by som poradiť, či a ako podať DP. Za každú radu budem veľmi vďačná, pretože ja som z týchto vecí jeleň. Ďakujem zatiaľ...
Katy a R
13.03.15,21:05
Po správnosti by si mala podať DP typ B - tam uvádzaš všetky svoje zdaniteľné príjmy za rok 2014, v presnom členení
Treba si pozrieť dobre poučenie k vyplneniu DP - aj viackrát prečítať - a určite to zvládneš. Je tam dobre postup napísany. Aj tu na porade nájdeš užitočné info. ak sa ti nechce nad tým kúmať (lebo za 5 minút to nespravíš) - tak si niekoho nájdi.
Od zamestnávateľov si zrejme dostala len Potvrdenie o príjme . Zamestnávateľ robí ročné zučtovanie len "čistým" zamestnancom, ktorí o to požiadali do 15.2. Ty si mohla o to požiadať len v prípade, keby si nemala žiadny príjem ako szčo
Domi62
13.03.15,21:13
Ďakujem. No najradšej by som bola ak by sa na to somnou niekto pozrel a pomohol by. Lenže prvá vec, že nikoho takého nepoznám a druhá vec, že som v zahraničí a na SK prídem až koncom mesiaca :-/
avalik
13.03.15,21:18
Ak si v zahranici, je pre teba vyhodne dorucit na DU pisomne oznamenie o predlzeni lehoty na podanie DP do 30.6.2015. Potom si niekoho najdi, kto ti DP vypracuje.