kolovratsk
14.03.15,12:16
EÚ začala tlačiť eurá, tým znížuje ich hodnotu. Rusku sa predpokladá dlhodobý rast a rubeľ je vplyvom západných firiem umelo stlačený dolu. Ten kto nakupil v zime ruble v kurze 1:80 už dnes zarobil, čo by nezarobil v bankách ani za desaťročia, viď súčasný kurz 1:64.
http://www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=RUB

http://europskaunia.sulik.sk/europska-centralna-banka-likviduje-euro/
Tuto Śulik odporúča nakúpiť pozemky, nehnuteľnosti. Čo si nemyslím, že je dobrý nápad. Kedže ľudia sú čoraz viac chudobnejši. Peniaze sa využívajú na blbosti a nebudú mať z čoho splácať pozemky, nehnuteľnosti a budú predávať a cenami pojdú dolu......

http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/tlacenie-penazi-sa-dotkne-aj-slovenska-stat-ukazal-cisla-687473

Bol som medzi tými, čo hneď v decembri menili kurz. Kúpil som ruble za 10 000eur v kurze 1:74, už po par mesiacoch som zarobil vyše 1500eur...podľa viacerých ľudi z fachu rubeľ pojde na 1:45 naisto a menej....
taiko
14.03.15,11:18
predpokladam, ze Sulik myslel pozemky ako investiciu. To sa veru chystam urobit. Okrem toho sa mi nechce Putina podporovat.
Tweety
14.03.15,11:19
Vari nie v Rusku za ruble? :confused:
misoft
14.03.15,11:38
kolovratsk
14.03.15,13:34
Bez predsudkov a zaujatosti by to neslo?
misoft
14.03.15,18:45
Vidíš nejaké predsudky a zaujatosť? Ja nie - vidím kreslený humor....
buchač
14.03.15,20:02
Bol som medzi tými, čo hneď v decembri menili kurz. Kúpil som ruble za 10 000eur v kurze 1:74, už po par mesiacoch som zarobil vyše 1500eur...podľa viacerých ľudi z fachu rubeľ pojde na 1:45 naisto a menej....

No hej, šak v pohode...si zarobil, máš recht.
Len sa pýtam, že prečo si dal takúto infošku ...

Lebo zlato za posledný rok padlo z 1500 dolárov na zhruba 1100 dolárov za uncu...no a čo ?
...a tých zbytočných desať litrov na špekulovanie (viazanie do cudzej meny alebo komodity) na burze nemá každý.

Vysoké riziko podnikania, ktoré nemôže jeden veľmi ovplyvniť...a pokiaľ sa tomu nevenuje poloprofesionálne, tak musí veriť cudziemu.
Ing. Ľubomír Janoška
15.03.15,07:45
"Rusku sa predpokladá dlhodobý rast"

To kde sa Rusku predpokladá dlhodobý rast? Kde sú zdroje toho rastu?
tannenkau
15.03.15,08:26
"Rusku sa predpokladá dlhodobý rast"

To kde sa Rusku predpokladá dlhodobý rast? Kde sú zdroje toho rastu?

Preložím "dlhodobý"

veľmi sa to podobá na "dočasný" (pobyt sovietskych vojsk u nás) = desiatky rokov

V ľudskej reči :
Ruské hospodárstvo relatívne vzrastie za desiatky rokov o toľko
ako normálne hospodárstvo za ROKY
kolovratsk
15.03.15,14:52
Tema tu je za 5 rokov si ju znova precitame:) A preco som dal info? Aby ludia vedeli ze mnozstvo ludi zaraba na kseftovani s inymi menami... Ale ze Euro pojde dolu je jasne od momentu ako centralna banka zacala tlacit eura, kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme....
Ing. Ľubomír Janoška
15.03.15,15:06
"kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme...."
tak pán je múdry jak rádio, keď nemá argumenty :D
hlavne že tu bude kydať o predsudkoch a zaujatosti
:D :D :D :D :D
kolovratsk
15.03.15,15:40
"kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme...."
tak pán je múdry jak rádio, keď nemá argumenty :D
hlavne že tu bude kydať o predsudkoch a zaujatosti
:D :D :D :D :D
Pani Ing. viest konflikty s ludmi utocnymi je pod moju uroven. Myslim, ze isto najdete Vam podobneho ktoreho to naplni rovnako ako Vas. To uz vazne dnes neexistuje normalna diskusia bez utokov?
taiko
15.03.15,15:47
Tema tu je za 5 rokov si ju znova precitame:) A preco som dal info? Aby ludia vedeli ze mnozstvo ludi zaraba na kseftovani s inymi menami... Ale ze Euro pojde dolu je jasne od momentu ako centralna banka zacala tlacit eura, kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme....
Dnes bol k tejto teme aj zaujmava debata o dochodkovom systeme, kde spominali, ze EU chce zamerne znehodnotit EUR a tym padom budu vynosy v dochodkovych fondoch prinajmensom osemetne :)
taiko
15.03.15,15:48
"kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme...."
tak pán je múdry jak rádio, keď nemá argumenty :D
hlavne že tu bude kydať o predsudkoch a zaujatosti
:D :D :D :D :D
ale ved sa nedurdi, ved zadavatel len dal info, zvysok si treb nastudovt, ak to jedenho zaujima ;)
kolovratsk
15.03.15,15:50
V priebehu 10 rokov sa predpokladaju obrovske problemy v socialnom systeme aj v krajine ako je Nemecko, viacero domacich analyz poukazuje, ze na dochodok v Nemecku bude vzhladom na starnucu populaciu vychadzat okolo 500Eur....podobne problemy maju postihnut aj ine staty....A to tlacenie beriem ako lupez ludi,kedze to co sa vytlaci o tu istu sumu sa znehodnoti hodnota vsetkych eur v obehu a defakto ako by sa kazdemu ukradlo po par centov. A samozrejme zaraba ten kto tlaci.....
taiko
15.03.15,15:50
Bol som medzi tými, čo hneď v decembri menili kurz. Kúpil som ruble za 10 000eur v kurze 1:74, už po par mesiacoch som zarobil vyše 1500eur...podľa viacerých ľudi z fachu rubeľ pojde na 1:45 naisto a menej....

No hej, šak v pohode...si zarobil, máš recht.
Len sa pýtam, že prečo si dal takúto infošku ...

Lebo zlato za posledný rok padlo z 1500 dolárov na zhruba 1100 dolárov za uncu...no a čo ?
...a tých zbytočných desať litrov na špekulovanie (viazanie do cudzej meny alebo komodity) na burze nemá každý.

Vysoké riziko podnikania, ktoré nemôže jeden veľmi ovplyvniť...a pokiaľ sa tomu nevenuje poloprofesionálne, tak musí veriť cudziemu.
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch
Ing. Ľubomír Janoška
15.03.15,17:37
:taiko
nedurdím sa, len sa bavím, ako niekto na porade nie a nie poradiť :)
buchač
15.03.15,18:42
...a tých zbytočných desať litrov na špekulovanie (viazanie do cudzej meny alebo komodity) na burze nemá každý.

Vysoké riziko podnikania, ktoré nemôže jeden veľmi ovplyvniť...a pokiaľ sa tomu nevenuje poloprofesionálne, tak musí veriť cudziemu.


Tema tu je za 5 rokov si ju znova precitame:) A preco som dal info? Aby ludia vedeli ze mnozstvo ludi zaraba na kseftovani s inymi menami... Ale ze Euro pojde dolu je jasne od momentu ako centralna banka zacala tlacit eura, kto ma trosku schopnosti chapat urcite veci chape preco to tak je a vysvetlovat to tu nemam v zaujme....

Zopakujem ešte raz.
Nie každý má voľné prostriedky na nejaké kšeftovanie. Ja vravím totiž o väčšine populácie, aby jasno bolo.

Lebo ak má jeden na účte pár desiatok tisíc éčiek, tak je síce v kľude, no na nejaké vyskakovanie to nie je. Lebo jeden deň mu bije karta, no v jednej sekunde sa bank padne a je po kľudnom živote. Lebo život - finanancie má nastavené na určitý príjem a aj výdavky. No zrazu príjem žiaden, no tie nastavené výdavky zostávajú a nie iba jeden rok. Ono kľudne stačí, ak je potrebné platiť mesačne hypotéku, poistky, auto, školné, dane ...atď.
Tých 10-20 litrov je - malo by byť na účte pre normálne čerpanie a používanie financií v bežnom živote....(ale to je pre väčšinu našincov také menšie sci-fi).

Toto, čo Ty spomínaš, je síce pekné, no má tiež svoje zádrhely.
Snáď nechceš tvrdiť, že takéto zhodnocovanie je vždy v plusových číslach...lebo to takto proste nefunguje.
Ak sa chceme baviť o zhodnocovaní, tak si treba uvedomiť, že toto funguje pri číslach, ktoré nie sú 5 miestne ...je potrebné bank zvýšiť o jednu nulu na konci, až vtedy je to zaujímavejšie.
Nevraviac už o tom, že ak má niekto takéto cifry k dispo, tak navštívi lepšejšejšu banku,kde sa mu dostane iného jednania, ako je za obyčajnou prepážkou.
kolovratsk
15.03.15,18:58
:) Napisal som tu svoj nazor. Taktiez ako som za par mesiacov zarobil skoro 20%. Nikomu!!! tu nic nevnucujem, nedavam tu nazory vacsinovej populacii. Vyjadril som svoj nazor a zisk, cize moj nazor s ktorym som sa podelil. Tak uz prosim zacnite akceptovat aj ine nazory ako vase...ale koncim tuto debatu. V prvom prispevku je vyjadrene co som chcel, a v ostatnych utocte na koho chcete ale mna z toho vynechajte....Taktiez planujem zmenit vacsie mnozstvo penazi na ruble a zvazujem aj ine meny...a nikomu to neradim. Ale tak co teraz sledujem porada je vysoko specificka a urcita skupina prispievatelov tu ma nadpriemerny pocet prispevkov na den...dalo by sa povedat ze ziju poradou a ja do vasho poradoveho zivota nepatrim....takze ak som niekoho svojim nazormi netypickymi pre poradu urazil...ospravedlnujem sa...
tannenkau
15.03.15,19:04
Bol som medzi tými, čo hneď v decembri menili kurz. Kúpil som ruble za 10 000eur v kurze 1:74, už po par mesiacoch som zarobil vyše 1500eur...podľa viacerých ľudi z fachu rubeľ pojde na 1:45 naisto a menej....

No hej, šak v pohode...si zarobil, máš recht.
Len sa pýtam, že prečo si dal takúto infošku ...

Lebo zlato za posledný rok padlo z 1500 dolárov na zhruba 1100 dolárov za uncu...no a čo ?
...a tých zbytočných desať litrov na špekulovanie (viazanie do cudzej meny alebo komodity) na burze nemá každý.

Vysoké riziko podnikania, ktoré nemôže jeden veľmi ovplyvniť...a pokiaľ sa tomu nevenuje poloprofesionálne, tak musí veriť cudziemu.
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch


1, ja som videl 0,01 %
ale možno je aj drzá banka, čo dáva 10x menej

2, (ty tiež radíš ako v Emerike pred krízou radil pouličný čistič topánok _/ kam investovať)
nakúpiš valuty ?
tam nebudú mať 5 rokov infláciu ???????????????
tannenkau
15.03.15,19:07
:) Napisal som tu svoj nazor. Taktiez ako som za par mesiacov zarobil skoro 20%. Nikomu!!! tu nic nevnucujem, nedavam tu nazory vacsinovej populacii. Vyjadril som svoj nazor a zisk, cize moj nazor s ktorym som sa podelil. Tak uz prosim zacnite akceptovat aj ine nazory ako vase...ale koncim tuto debatu. V prvom prispevku je vyjadrene co som chcel, a v ostatnych utocte na koho chcete ale mna z toho vynechajte....Taktiez planujem zmenit vacsie mnozstvo penazi na ruble a zvazujem aj ine meny...a nikomu to neradim. Ale tak co teraz sledujem porada je vysoko specificka a urcita skupina prispievatelov tu ma nadpriemerny pocet prispevkov na den...dalo by sa povedat ze ziju poradou a ja do vasho poradoveho zivota nepatrim....takze ak som niekoho svojim nazormi netypickymi pre poradu urazil...ospravedlnujem sa...

Klunne choď a investuj

Ak zarobíš, ja ti závidieť nebudem.

Ale ak tu zas potom budeš trúsiť múdrosti na úrovni toho trúsenia, tak ti odpoviem
tannenkau
15.03.15,19:09
V priebehu 10 rokov sa predpokladaju obrovske problemy v socialnom systeme aj v krajine ako je Nemecko, viacero domacich analyz poukazuje, ze na dochodok v Nemecku bude vzhladom na starnucu populaciu vychadzat okolo 500Eur....podobne problemy maju postihnut aj ine staty....A to tlacenie beriem ako lupez ludi,kedze to co sa vytlaci o tu istu sumu sa znehodnoti hodnota vsetkych eur v obehu a defakto ako by sa kazdemu ukradlo po par centov. A samozrejme zaraba ten kto tlaci.....


1, 10 rokov si povedal prehnane málo



2,

Ako 3684. si "objavil" Emeriku :D :D



tak nekrič hurá, lebo pred tebou ju objavilo 3683 kusov
buchač
15.03.15,19:18
:) Napisal som tu svoj nazor. Taktiez ako som za par mesiacov zarobil skoro 20%. Nikomu!!! tu nic nevnucujem, nedavam tu nazory vacsinovej populacii. Vyjadril som svoj nazor a zisk, cize moj nazor s ktorym som sa podelil. Tak uz prosim zacnite akceptovat aj ine nazory ako vase...ale koncim tuto debatu. V prvom prispevku je vyjadrene co som chcel, a v ostatnych utocte na koho chcete ale mna z toho vynechajte....Taktiez planujem zmenit vacsie mnozstvo penazi na ruble a zvazujem aj ine meny...a nikomu to neradim. Ale tak co teraz sledujem porada je vysoko specificka a urcita skupina prispievatelov tu ma nadpriemerny pocet prispevkov na den...dalo by sa povedat ze ziju poradou a ja do vasho poradoveho zivota nepatrim....takze ak som niekoho svojim nazormi netypickymi pre poradu urazil...ospravedlnujem sa...

Tak to pŕŕŕŕŕ.....!!!!
Teraz pritvrdím pre zmenu ja, aj keď som doteraz písal v pohode.

To akože chceš tým povedať tými vetami čo ???
Že TY môžeš mať názor a ostatní nie ? Tak to potom díky...to si ani tému nemusel zadávať.
Tu nejde o netypickosť...tu ide o neakceptáciu !
Podobné názorové myšlienky jeden má možnosť sledovať v periodikách, kde náš najvyšší a aj najmúdrejší preceda nepríjima oponentúru...
Lenže pán preceda si to môže dovoliť a ostatní to musia strpieť...TY NIE !

Ten nadpriemerný počet príspevkov nerieš...veľa z nich je síce o hovne - v iných témach, ktoré nie sú odborné ...ale tá druhá - menšia časť má zasa dačo do seba.
Dalo by sa aj povedať, že nie každý len to špaldové zrno zobká...;)
tannenkau
15.03.15,19:18
:) Napisal som tu svoj nazor. Taktiez ako som za par mesiacov zarobil skoro 20%. Nikomu!!! tu nic nevnucujem, nedavam tu nazory vacsinovej populacii. Vyjadril som svoj nazor a zisk, cize moj nazor s ktorym som sa podelil. Tak uz prosim zacnite akceptovat aj ine nazory ako vase...ale koncim tuto debatu. V prvom prispevku je vyjadrene co som chcel, a v ostatnych utocte na koho chcete ale mna z toho vynechajte....Taktiez planujem zmenit vacsie mnozstvo penazi na ruble a zvazujem aj ine meny...a nikomu to neradim. Ale tak co teraz sledujem porada je vysoko specificka a urcita skupina prispievatelov tu ma nadpriemerny pocet prispevkov na den...dalo by sa povedat ze ziju poradou a ja do vasho poradoveho zivota nepatrim....takze ak som niekoho svojim nazormi netypickymi pre poradu urazil...ospravedlnujem sa...

Ale rukopis to má ako všetky pyramídy /foresy/lietadlá :

hocikoho z ulice naučím zarábať na financiách / trhoch tak , ako to naučili mňa za 37 dní :D :D
tannenkau
15.03.15,19:23
:) Napisal som tu svoj nazor. ...ospravedlnujem sa...

...
To akože chceš tým povedať tými vetami čo ???
Že TY môžeš mať názor a ostatní nie ? ..
Ten nadpriemerný počet príspevkov nerieš... nie každý len to špaldové zrno zobká...;)

Nechal som z kolovrátkového príspevku iba to doležité

A velká vačšina ani nestihne zobnúť , iba dostane po zobáku
kolovratsk
15.03.15,22:05
ponizili ste ma svojou velkostou a mudrostou, sklaniam sa pred Vami....:)
buchač
16.03.15,06:56
ponizili ste ma svojou velkostou a mudrostou, sklaniam sa pred Vami....:)

Pche....
Hlavne, že Ty si veľký a múdry.
Hlavne, že píšeš ...." urcita skupina prispievatelov tu ma nadpriemerny pocet prispevkov na den"....Ibaže tá skupina si tu nerobí biznis, charitu, neodrbáva...a v konečnom dôsledku netlačí iným kaleráby ani kliny do hlavy.

------------------------------------------------------------------------
Hlavne, že v inej téme sa ralizuješ svojou "múdrosťou a veľkosťou"....http://www.porada.sk/t260929-dochodcovia-v-nudzi-a-moznosti-napomocnosti-im.html#post2684028


Dôchodcovia v núdzi a možnosti nápomocnosti im...
25.02.15 16:44 kolovratsk

Anketa: Má zmysel pomoc dôchodcom v núdzi?

V dnešnej dobe je množstvo dôchodcov na hranici chudoby až úplnej chudoby....Ćasto zomierajú od hladu doma, resp. ich okradne nejaký podvodník. Silná povaha typická pre staršie generácie im nedovolí hľadať pomoc a radšej zomierajú v trápení alebo páchajú samovraždy...
Nejakým cieľom by sme chceli zriadiť pomoc pre nich, samozrejme nezištnú a cieľom nie je ani neziskovka. Mám viacero ľudí v kruhu, ktorí by chceli pomôcť. Aj s lekármi som sa bavil, vedeli by prejsť ich zdravotný záznam a vybrať im lacnejšiu náhradu liekov (tak aby na tom obvodný alebo iný nemal dovolenky.. a ucinok to bude plnit). Taktiez su viaceri ktori by vedeli poskytnut stravu, oblecenie....aj manualnu pomoc. Ide o to aby sa to nezneuzivalo, cize daneho dochodcu by si trebalo ist obzriet a mozno by bolo treba urobit nejaky register hodnotenia...nieco ako hodnotenie na ebay....toto su len uvahy.
Riesi niekto nieco podobne, alebo mal by zaujem o nezistnu pomoc? pomoct niekomu kto to potrebuje?

---------------------------------------------------------------------------

Konečný obraz si urobí každý sám.
Ing. Ľubomír Janoška
16.03.15,07:22
Dúfam, že túto tému nikto nevymaže, je to dobrá učebnica "diskutovania" na spôsob MLM a sektárskej manipulácie. Howgh.
kolovratsk
16.03.15,08:33
Zaujimalo by ma preco by to mal byt podvod. Taktiez ako ste na to prisli ze to je biznis. Taktiez ako tlacim ludom kaleraby do hlavy? Alebo nesplnam krteria propagandy, ktoru aj pravdepodobne tu siria plateni diskuteri? a taktiez to ze som v sekte. Ale asi to je nejaky trend tu utocit na tych co maju ine nazory a hanit ich....ale to je jedno...nech si kazdy urobi zaver aky chce. Na hadky nie som.....
bjuty smis
16.03.15,08:48
. Rusku sa predpokladá dlhodobý rast a rubeľ je vplyvom západných firiem umelo stlačený dolu..

rád by som sa opýtal, kto predpokladá dlhodobý rast rusku ?

ako západné fy umelo stláčajú rubel dole ?? to by ma teda naozaj zaujímalo......
kolovratsk
16.03.15,09:05
http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii-126/burzy-maju-prekvapujuceho-vitaza-najviac-rastie-rusko-664023

napr. toto ale to treba sledovat media mimo EU-USA...ale nejdem to tu uz rozvijat....zarobil som 20% za 1,5 mesiaca...
taiko
16.03.15,09:06
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch


1, ja som videl 0,01 %
ale možno je aj drzá banka, čo dáva 10x menej

2, (ty tiež radíš ako v Emerike pred krízou radil pouličný čistič topánok _/ kam investovať)
nakúpiš valuty ?
tam nebudú mať 5 rokov infláciu ???????????????
mozno budu, ale kazda valuta inu a mozno menisu ako EUR. Okrem toho ja neradim, len nahlas rozmyslam, co by som robil (budem robiit) ja
kolovratsk
02.04.15,09:38
Tak rublik rastie, euro pada. Dovod: vytvorenie alternativy MMF v Cine, cim sa Cina zbavi dolara (ma ho najvacsie zasoby na svete) a pozicia ho inym statom - tym statom nadiktuje podmienky (napr. vzajomny obchod v yuanoch)....taktiez dolar prestava byt rezervna mena...a kurz eura je mimoriadne zavisly od kurzu dolara.....A rubel rastie, rastie a porastie..a tipujem na 1:30, 1:40...po rokoch este viac. Od decembra clovek co investoval do rubla zarobil 20%....(terminovany vklad dava 3%, pricom vacsia je inflacia).
Ruble sa daju kupovat v Sberbank, treba si dopredu den zavolat ake mnozstvo chcete. Pozerate tento cennik a predaj valuty:
http://www.sberbank.sk/sk/info/kurzy
(je mozne ze v zmenarniach je lepsi kurz)
tannenkau
02.04.15,11:05
Tak rublik rastie, euro pada. Dovod: vytvorenie alternativy MMF v Cine, cim sa Cina zbavi dolara (ma ho najvacsie zasoby na svete) a pozicia ho inym statom - tym statom nadiktuje podmienky (napr. vzajomny obchod v yuanoch)....taktiez dolar prestava byt rezervna mena...a kurz eura je mimoriadne zavisly od kurzu dolara.....A rubel rastie, rastie a porastie..a tipujem na 1:30, 1:40...po rokoch este viac. Od decembra clovek co investoval do rubla zarobil 20%....(terminovany vklad dava 3%, pricom vacsia je inflacia).
Ruble sa daju kupovat v Sberbank, treba si dopredu den zavolat ake mnozstvo chcete. Pozerate tento cennik a predaj valuty:
http://www.sberbank.sk/sk/info/kurzy
(je mozne ze v zmenarniach je lepsi kurz)

že ty máš špéci tlačiareň na ruble :D
misoft
02.04.15,12:29
bjuty smis
02.04.15,12:41
Tak rublik rastie, euro pada. Dovod: vytvorenie alternativy MMF v Cine, cim sa Cina zbavi dolara (ma ho najvacsie zasoby na svete) a pozicia ho inym statom - tym statom nadiktuje podmienky (napr. vzajomny obchod v yuanoch)....taktiez dolar prestava byt rezervna mena...a kurz eura je mimoriadne zavisly od kurzu dolara.....A rubel rastie, rastie a porastie..a tipujem na 1:30, 1:40...po rokoch este viac. Od decembra clovek co investoval do rubla zarobil 20%....(terminovany vklad dava 3%, pricom vacsia je inflacia).
Ruble sa daju kupovat v Sberbank, treba si dopredu den zavolat ake mnozstvo chcete. Pozerate tento cennik a predaj valuty:
http://www.sberbank.sk/sk/info/kurzy
(je mozne ze v zmenarniach je lepsi kurz)


:)))))))))))))))euro padá preto, lebo tak chce ecb....
od čoho je vačšia inflácia ?
však je deflácia...keby si aspon netrepal sprosti....

už si niečo predal ??

s rublami si môžeš akurát vytrieť.....však ich nekúpi ani tá ruská sberbanka., čo je na pokraji krachu a rozpredáva svoje dcéry v europe...
kolovratsk
02.04.15,13:15
:) sberbanka v krachu? nechci ma rozosmiat....pozri si kto je jej akcionarom:) a taktiez dovody odchodu...svoje som uz povedal a na pieskovisku uz nie som tak si ani nic nepotrebujem s niekym dokazovat:)
http://www.teraz.sk/ekonomika/zilina-komora-sopk-sankcie-rusko-zrusit/126856-clanok.html
misoft
02.04.15,14:28
.....................
http://www.teraz.sk/ekonomika/zilina-komora-sopk-sankcie-rusko-zrusit/126856-clanok.html
A čo si týmto chcel dokázať?
Toto (z linku) nie je Vox Populi - akurát región sa zviditeľňuje....
kolovratsk
08.04.15,19:44
buchač
08.04.15,19:49
http://www.hlavnespravy.sk/z-najhorsej-meny-sa-stala-najlepsia-tvrdi-vo-svojej-analyze-financny-portal-c-1-bloomberg/594516
chlapci za dva mesiace na 10 000eurach uz zarobenych skoro 3000 eur:)
Akí chlapci ???

---------------------------------------
Diskusiu si čítal ???



JagiMagi • pred 8 hodinami
To by ma naozaj veľmi potešilo, keby to bola pravda. Ale pravda je taká, že bloomberg, ktorý to napísal nie je americký svetový finančný portál č.1, ale nick nejakého používateľa na sociálnej sieti KyivPost. Bohužiaľ. Tak ako všetkým médiám, aj hlavným správam by som odporučil nepodliehať bez rozumu propagande a informácie si preveriť. Mne to trvalo 5 minút.
http://www.kyivpost.com/conten...
bjuty smis
09.04.15,09:49
http://www.hlavnespravy.sk/z-najhorsej-meny-sa-stala-najlepsia-tvrdi-vo-svojej-analyze-financny-portal-c-1-bloomberg/594516
chlapci za dva mesiace na 10 000eurach uz zarobenych skoro 3000 eur:)


aha...tak za kolko kúpiš tento mesiac ???
kolovratsk
10.04.15,12:18
Kupil som ked boli za 74:)...teraz je tu znova maximum rubla za 1:55 :), buchac daj si do goolge bloomberg a rubble predictions a daj sa posledny tyzden....
tannenkau
10.04.15,12:26
Kupil som ked boli za 74:)...teraz je tu znova maximum rubla za 1:55 :), buchac daj si do goolge bloomberg a rubble predictions a daj sa posledny tyzden....

Ešte furt tu pradieš ???
tannenkau
10.04.15,12:31
http://www.hlavnespravy.sk/z-najhorsej-meny-sa-stala-najlepsia-tvrdi-vo-svojej-analyze-financny-portal-c-1-bloomberg/594516
chlapci za dva mesiace na 10 000eurach uz zarobenych skoro 3000 eur:)


aha...tak za kolko kúpiš tento mesiac ???

kúpiť ?
on ??

ee

nahovorí iných aby kúpili a on predá :D
kolovratsk
12.04.15,13:42
Musi niekto upozornit aj tych ovladnutych virtualnoch realitou bez schopnosti fungovat v realnom zivote:)
lacotinka
12.04.15,15:50
Musi niekto upozornit aj tych ovladnutych virtualnoch realitou bez schopnosti fungovat v realnom zivote:)

Píšeš, že sú "" bez schopnosti fungovat v realnom zivote ""

a pritom ich nenápadne nahováraš, aby za keš kupovali "predražený toaleťák" = ruble
(to už možu rovno hrivny , , , tiež im budú na nič, ale aspoň je z nich viac papiera :D )
kolovratsk
12.04.15,19:34
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite
tannenkau
12.04.15,19:47
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite

Nevysmeješ

zistíš, že na Porade nie sú úplne pannutí na hlavu / neoblbneš / nezarobíš



za pár týždňov budeš preč :D :D
misoft
12.04.15,21:06
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite
Ozaj..... otázka bokom.... a tie ruble.... z čoho vlastne sú? Vždy som si myslel, že z mincového kovu a bankového papiera, ale podľa teba sú asi zo zlata.....
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/8c9/8c933f161ab1b6b4d143bdef117d6379--mmf150x150.jpg
už sa zobuď.....
Ing. Ľubomír Janoška
13.04.15,04:28
Musi niekto upozornit aj tych ovladnutych virtualnoch realitou bez schopnosti fungovat v realnom zivote:)

Pre spasiteľov máme osobitnú inštitúciu.
bjuty smis
13.04.15,06:39
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite


"doláre a euro sú tlačené papiere, ktoré už nik nechce..."

tak ak ti nejaké zostali, kludne mi ich pošli....
misoft
13.04.15,07:28
Musi niekto upozornit aj tych ovladnutych virtualnoch realitou bez schopnosti fungovat v realnom zivote:)
Odpoj sa od VR... ty si v jej moci....tebe už - oné..... hrabe....
jar88
14.04.15,11:28
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite


"doláre a euro sú tlačené papiere, ktoré už nik nechce..."

tak ak ti nejaké zostali, kludne mi ich pošli....
Dobrá poznámka, "že už ich nikto nechce", ale uvedomuješ si, že sa pomaličky posúvaš na úroveň buchača, misofta, tannenkau a podobných nickov?
jar88
14.04.15,11:40
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch


1, ja som videl 0,01 %
ale možno je aj drzá banka, čo dáva 10x menej

2, (ty tiež radíš ako v Emerike pred krízou radil pouličný čistič topánok _/ kam investovať)
nakúpiš valuty ?
tam nebudú mať 5 rokov infláciu ???????????????
mozno budu, ale kazda valuta inu a mozno menisu ako EUR. Okrem toho ja neradim, len nahlas rozmyslam, co by som robil (budem robiit) ja
Presne tak, sú aj iné trvalo rastúce meny. Väčšina z nich za posledný rok, plynule posilnila o 20 a viac percent. To znamená, že euro trvale padá a ECB s tým nič nenarobí.
To čo písal bjuty smis, že ECB tak chce, je neskutočná sprostosť. Žiadna centrálna banka totiž nechce, aby jej mena strácala hodnotu. To že euro padá, je dôsledkom zlej ekonomickej politiky EU s následkom ekonomického úpadku hospodárstva.
bjuty smis
15.04.15,06:23
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch


1, ja som videl 0,01 %
ale možno je aj drzá banka, čo dáva 10x menej

2, (ty tiež radíš ako v Emerike pred krízou radil pouličný čistič topánok _/ kam investovať)
nakúpiš valuty ?
tam nebudú mať 5 rokov infláciu ???????????????
mozno budu, ale kazda valuta inu a mozno menisu ako EUR. Okrem toho ja neradim, len nahlas rozmyslam, co by som robil (budem robiit) ja
Presne tak, sú aj iné trvalo rastúce meny. Väčšina z nich za posledný rok, plynule posilnila o 20 a viac percent. To znamená, že euro trvale padá a ECB s tým nič nenarobí.
To čo písal bjuty smis, že ECB tak chce, je neskutočná sprostosť. Žiadna centrálna banka totiž nechce, aby jej mena strácala hodnotu. To že euro padá, je dôsledkom zlej ekonomickej politiky EU s následkom ekonomického úpadku hospodárstva.


neskutočná sprostosť...aha..ty sa na koho úroveň snažíš vyškriabať ??

môj názor je, že ecb masívným tlačením penazí zlepší obchodnú bilanciu eurozony, slovenska ako exportnej krajiny ešte viac....
to prispeje k poklesu nezamestnanosti a k rastu platov
chcú tým zrušiť defláciu.....

a tu je názor z ecb:

Najdôležitejšou príčinou slabého eura je extrémne uvoľnená politika ECB, ktorou bojuje proti nízkej inflácii a slabému rastu ekonomiky. Banka v pondelok (9. 3.) spustila svoj program nákupu dlhopisov. Nové peniaze pumpované do ekonomiky eurozóny oslabujú hodnotu eura voči ostatným menám.
tannenkau
15.04.15,07:00
za par rokov vas vysmejem...tych co verite dolaru a euru....ked si za tieto tlacene papiere ktore uz nik nechce a aj Cina co drzala ich najvacsie rezervy sa ich rafinovane zbavuje....popytajte sa v okoli sikovnejsich preco sa uci viac cinstina a rustina....mozno vam to niekto vysvetli tak ze to pochopite


"doláre a euro sú tlačené papiere, ktoré už nik nechce..."

tak ak ti nejaké zostali, kludne mi ich pošli....
Dobrá poznámka, "že už ich nikto nechce", ale uvedomuješ si, že sa pomaličky posúvaš na úroveň buchača, misofta, tannenkau a podobných nickov?

Vieš milá Jar.

Kedysi bol RM systém
Obchodovali sa na ňom akcie y prvej vlny privatizácie
Možem povedať, že to bola pomerne turbulentná burza

Obchodoval som na nej s pár 10 000 Sk

Takže nie som až taký teoretik :D ako poniektorí !
buchač
15.04.15,07:33
Dobrá poznámka, "že už ich nikto nechce", ale uvedomuješ si, že sa pomaličky posúvaš na úroveň buchača, misofta, tannenkau a podobných nickov?

Aký pedagóg, takí žiaci.... ;) :D
jar88
18.04.15,05:22
zadavatel mozno myslel ze ludia by vo vseobecnoti nemali svoje penaze nechavat na uctoch s 0.001% urokom a nakupit za ne nejake valuty, najlepsie rozne, aby sa ich tazko zarobene peniaze minimalne neznehodnocovali na vtipnych terminovanych uctoch


1, ja som videl 0,01 %
ale možno je aj drzá banka, čo dáva 10x menej

2, (ty tiež radíš ako v Emerike pred krízou radil pouličný čistič topánok _/ kam investovať)
nakúpiš valuty ?
tam nebudú mať 5 rokov infláciu ???????????????
mozno budu, ale kazda valuta inu a mozno menisu ako EUR. Okrem toho ja neradim, len nahlas rozmyslam, co by som robil (budem robiit) ja
Presne tak, sú aj iné trvalo rastúce meny. Väčšina z nich za posledný rok, plynule posilnila o 20 a viac percent. To znamená, že euro trvale padá a ECB s tým nič nenarobí.
To čo písal bjuty smis, že ECB tak chce, je neskutočná sprostosť. Žiadna centrálna banka totiž nechce, aby jej mena strácala hodnotu. To že euro padá, je dôsledkom zlej ekonomickej politiky EU s následkom ekonomického úpadku hospodárstva.


neskutočná sprostosť...aha..ty sa na koho úroveň snažíš vyškriabať ??

môj názor je, že ecb masívným tlačením penazí zlepší obchodnú bilanciu eurozony, slovenska ako exportnej krajiny ešte viac....
to prispeje k poklesu nezamestnanosti a k rastu platov
chcú tým zrušiť defláciu.....

a tu je názor z ecb:

Najdôležitejšou príčinou slabého eura je extrémne uvoľnená politika ECB, ktorou bojuje proti nízkej inflácii a slabému rastu ekonomiky. Banka v pondelok (9. 3.) spustila svoj program nákupu dlhopisov. Nové peniaze pumpované do ekonomiky eurozóny oslabujú hodnotu eura voči ostatným menám.
Tlačenie peňazí, samo o sebe nevytvorí infláciu. Nemá ako.
Na vytvorenie inflácie potrebuješ tie peniaze dostať ku kupujúcim a to je v podmienkach EU nemožné. (lebo 70%né zdanenie) Čo ECB natlačí odíde do daňových rajov, alebo na burzy.
Ekonomika nemá dostávať peniaze len tak, lebo ECB. Ekonomika si ich má zarobiť, či nie?
Načo ti bude ekonomický subjekt, ktorý nezarába? Na čo je v spoločnosti potrebný podnik, ktorý produkuje dlh a nepredajnú produkciu? Dúfam, že sa zhodneme na tom, že je na nič. Tak že rast EU naozaj nehrozí.
bjuty smis
20.04.15,07:45
ale no nééé!

a ja som si myslel, že na vytvorenie inflácie úplne stačí, ked sa pichne šteker z rotačky do zásuvky....no teda....

ecb za ti epeniaze nakúpi štátne dlhopisy..... komerčné banky sa dostanú k velkému zdroju volných a velmi lacných penazí...budú ovela dostupnejšie úvery pre podnikatelov.. rozbehne sa výroba...bude vyššia zamestnanosť, porastú mzdy... ludia začnú viac míňať ( aj vdaka porazenj deflácii )



napr už teraz máš rekordne lacné hypotéky pre obyvatelstvo a ešte najmenej rok to bude podla mna klesať...

ecb len opakuje to, čo spravil americký fed.....a pomerne úspešne, podla výsledkov americkej ekonomiky...

euro bude určite padať -voči doláru-...podla mna sa to-alebo ecb to zastaví, až ked bude euro menej ako dolár...potom uvidíme, čo spraví ecb...

ale aby tu nejaký ..radšej ani nenapíšem čo- na základe toho odporúčal nakupovať ruble.....
jar88
21.04.15,10:00
ale no nééé!

a ja som si myslel, že na vytvorenie inflácie úplne stačí, ked sa pichne šteker z rotačky do zásuvky....no teda....

ecb za ti epeniaze nakúpi štátne dlhopisy..... komerčné banky sa dostanú k velkému zdroju volných a velmi lacných penazí...budú ovela dostupnejšie úvery pre podnikatelov.. rozbehne sa výroba...bude vyššia zamestnanosť, porastú mzdy... ludia začnú viac míňať ( aj vdaka porazenj deflácii )



napr už teraz máš rekordne lacné hypotéky pre obyvatelstvo a ešte najmenej rok to bude podla mna klesať...

ecb len opakuje to, čo spravil americký fed.....a pomerne úspešne, podla výsledkov americkej ekonomiky...

euro bude určite padať -voči doláru-...podla mna sa to-alebo ecb to zastaví, až ked bude euro menej ako dolár...potom uvidíme, čo spraví ecb...

ale aby tu nejaký ..radšej ani nenapíšem čo- na základe toho odporúčal nakupovať ruble.....
Porovnávať FED a ECB je, ako porovnávať wrestling s K1.
Tiež považovať menu, ako US dolár a Euro je ako považovať šampióna K1 za porovnateľného so šampiónom vo wrestlingu. Jeden je bojovník a druhý je dobre platený šašo. Pritom ľudia milujú jedno aj druhé. Hold taký je svet.
------------------------------
No a s tým Rubľom a nákupom mi dotyčný pripomenul, že žiadna banka v EU nefunguje, ako banka a to žiadny jedinec nezmení. Aj v reklame hovoria, že "vašu banku nezmeníte, ale môžete ju vymeniť". No a Euro tiež nezmeníš, ale môžeš ho vymeniť za inú menu. Za menu takého štátu, ktorý si ctí svojich ľudí a slobodný trh. Je to napríklad Tajvan, Singapúr, Malajzia a podobné.
Nuž a je to vidieť aj na ich hospodárstve a rastúcich menách. Tam sa naozaj oplatí ukladať a investovať. To nieje, ako Rubeľ a Ruské hospodárstvo. Porovnaj si HDP Indonézie a Ruska a porovnaj si počet obyvateľov a surovinové základne. Tam sa ti to naozaj vyjasní.
---------------
Ešte doplním: na tomto je krásne vidieť, čo je humbuk, hogofogo a bublina a čo realita trhu.
bjuty smis
21.04.15,11:07
len na upresnenie...
ja som písal, prečo klesá euro voči doláru...
nie, že súhlasím s krokmi ecb.... síce teraz na 1-2-3 roky pomôžu, ale čo bude dalej...

o tej úcte k vlastnému ludu v malajzii, či singapúre by som si nebol taký istý....lepšie povedané, nemenil by som ja ani ty.....

ked už cheš dať niekoho za vzor, tak -aspon podla mna- nový zéland...
jar88
21.04.15,11:28
len na upresnenie...
ja som písal, prečo klesá euro voči doláru...
nie, že súhlasím s krokmi ecb.... síce teraz na 1-2-3 roky pomôžu, ale čo bude dalej...

o tej úcte k vlastnému ludu v malajzii, či singapúre by som si nebol taký istý....lepšie povedané, nemenil by som ja ani ty.....

ked už cheš dať niekoho za vzor, tak -aspon podla mna- nový zéland...
Žiadne kroky nepomôžu a nepomôžu ani na rok, či dva. Jediné čo dosiahnu, je predĺženie trvania toho marazmu. Nič nenaštartujú.
------------------------
Naschvál som uviedol aj moslimské krajiny, aj napríklad Singapur (multináboženský štát) aby viac vyniklo to hospodárstvo so slobodným trhom. Je to 100 krát sociálnejšie a spravodlivejšie, ako akýkoľvek sociálny štát vo východnej EU.
kolovratsk
09.05.15,05:23
Tak ci onak na 10 000 eurach za 5 mesiacov bez mihnutia oka zarobene 3500eur:) a este vam garantujem ze rubel stupne na 1:35:) a lepsie...preco lebo SCO...:) a cinska a ruska rozvojova banka....dolezite je len znarodnit rusku centralnu banku, ktora je pod kontrolou zapadu a BIS....ale aj na to sa Putin chysta....

a ako sa tu uz spominalo, kym sa v celej EU nezrusia danove raje, nebude podporovat podnikatelske prostredie a nie megafirmy na ktore staty vyhadzuju nezmyselne stimuly...dovtedy pojde euro dole az sa zosype....to co hovorili konspiratori pred 10 rokmi, ze dolar prestane byt rezervnou menou sa teraz deje...len si treba pockat, nehovoriac o tom ze euro je uplne zavisle na dolare.....

dalsie co konspiratori hovoria ze eu a usa padne na hubu a do cela sa dostane: Cina, Rusko, Iran, Brazilia...takze si pockame 10 rokov a uvidime:)

a zdrzte sa prosim urazok, hovori to o primitivizme ludi a neschopnosti vypocut si iny nazor...chapem ze vsetci ste najmudrejsi na svete tak sa aj tak spravajte...
tannenkau
09.05.15,06:41
Tak ci onak na 10 000 eurach za 5 mesiacov bez mihnutia oka zarobene 3500eur:) a este vam garantujem ze rubel stupne na 1:35:) a lepsie...preco lebo SCO...:) a cinska a ruska rozvojova banka....dolezite je len znarodnit rusku centralnu banku, ktora je pod kontrolou zapadu a BIS....ale aj na to sa Putin chysta....

a ako sa tu uz spominalo, kym sa v celej EU nezrusia danove raje, nebude podporovat podnikatelske prostredie a nie megafirmy na ktore staty vyhadzuju nezmyselne stimuly...dovtedy pojde euro dole az sa zosype....to co hovorili konspiratori pred 10 rokmi, ze dolar prestane byt rezervnou menou sa teraz deje...len si treba pockat, nehovoriac o tom ze euro je uplne zavisle na dolare.....

dalsie co konspiratori hovoria ze eu a usa padne na hubu a do cela sa dostane: Cina, Rusko, Iran, Brazilia...takze si pockame 10 rokov a uvidime:)

a zdrzte sa prosim urazok, hovori to o primitivizme ludi a neschopnosti vypocut si iny nazor...chapem ze vsetci ste najmudrejsi na svete tak sa aj tak spravajte...

Keď sa ti nezdám(e) dosť dobrý(í), načo sem lezieš

To by som aj ja mohol vypisovať (ale koho to zaujíma, že (teraz zas výnimočne 1x za 3-5 rokov :D ) som bez investícií (iba dobrým manageovaním :D ) zarobil niečo okolo 18 000

(a kedže to išlo cez hranice von, tak v auguste prídu ešte nejaké dozvuky = 8000 :D )
kolovratsk
09.05.15,08:24
Ano aj ja mam lamborghini, aj rakety od spaceX doma v sene skryte:)
tannenkau
09.05.15,10:47
Ano aj ja mam lamborghini, aj rakety od spaceX doma v sene skryte:)

Od začiatku som tušil, že si nekritickosebacentricky drbnutý %

- ty píšeš hovadiny o rubľoch a "niekom" , čo na zmene kurzu zarobil
( a mne je to jedno, či je to pravda, alebo IBA oblbuješ)
- ale keď ja napíšem pravdu (že aj ja som zarobil) , tak tebe to NIE JE jedno
- lebo iba TVOJÍM sposobom je dovolené zarobiť !!!!!!!!!!!!!!!! :D :D

A pritom moj sposob je jednoduchý = kolotoč
- najdoležitejšie je nájsť (a to musíš mať tú schopnosť v sebe) niekoho, čo niečo potrebuje a nevie si to sám zohnať, ale vie, že ty (teda ja) to vieš
- potom už iba stačí správne zoradiť poradie na kolotoči
- per partes prerušovať , aby info išlo cez teba
a ja som kolotočár :D (ktorý berie nie lístky, ale nadhodnotu :D )

PS
V tomto je medzi nami rozdiel

ty sa snažíš niekoho presvedčiť, že potrebuje to, čo ponúkaš a vieš ty
tannenkau
09.05.15,10:53
Ano aj ja mam lamborghini, aj rakety od spaceX doma v sene skryte:)

asi bude rozdiel v realite medzi mojimi (nepravidelnými) pár tisícami
a tvojim lambom ( aj v cene :D )



ak je možné, že máš doma v obývačke seno (mne sa nesťažuj )



tak je možné, že máš aj slamu (a nie v čižme, ale v hlave :D )
tannenkau
09.05.15,11:02
Ano aj ja mam lamborghini, aj rakety od spaceX doma v sene skryte:)



šak to v bazáre



http://lamborghini.autobazar.sk/



ponúkajú nad 100 000



ale to by si nebol ty, aby si svoje nedal niekoľkokrát :D :D vyššie (ako si práve prečítal )
kolovratsk
09.05.15,19:51
What Are the Symptoms of Histrionic Personality Disorder?

In many cases, people with histrionic personality disorder have good social skills; however, they tend to use these skills to manipulate others so that they can be the center of attention.

A person with this disorder might also:

Be uncomfortable unless he or she is the center of attention
Shift emotions rapidly
Act very dramatically, as though performing before an audience, with exaggerated emotions and expressions, yet appears to lack sincerity
Constantly seek reassurance or approval
Be excessively sensitive to criticism or disapproval
Have a low tolerance for frustration and be easily bored by routine, often beginning projects without finishing them or skipping from one event to another
Not think before acting
Make rash decisions
Be self-centered and rarely show concern for others
Have difficulty maintaining relationships, often seeming fake or shallow in their dealings with others

viac tu: http://www.webmd.com/mental-health/histrionic-personality-disorder
tannenkau
10.05.15,03:50
What Are the Symptoms of Histrionic Personality Disorder?

In many cases, people with histrionic personality disorder have good social skills; however, they tend to use these skills to manipulate others so that they can be the center of attention.

A person with this disorder might also:

Be uncomfortable unless he or she is the center of attention
Shift emotions rapidly
Act very dramatically, as though performing before an audience, with exaggerated emotions and expressions, yet appears to lack sincerity
Constantly seek reassurance or approval
Be excessively sensitive to criticism or disapproval
Have a low tolerance for frustration and be easily bored by routine, often beginning projects without finishing them or skipping from one event to another
Not think before acting
Make rash decisions
Be self-centered and rarely show concern for others
Have difficulty maintaining relationships, often seeming fake or shallow in their dealings with others

viac tu: http://www.webmd.com/mental-health/histrionic-personality-disorder

Dal som do prekladača a ten napísal :

Takéto argumenty používajú / zverejňujú osoby, čo :
- nemajú schopnosť písomne presne vyjadriť svoje myšlienky
- na základe tejto neschopnosti zažili v detstve traumu
- sa snažia vyvolať dojem, že aj nejaké "autority" majú taký istý (sprostý) názor

Ale kedže nevedia svoj názor vyjadriť (alebo ho nemajú ) , prilepia link , čím sa snažia vytvoriť dojem, že to vlastne oni ..

Taký onýýýýýýýýýýý , že oni :D
misoft
10.05.15,08:39
.
Dáša_
11.08.15,18:41
Celkom by ma zujímalo, či tento pán stihol svoje ruble premeniť späť na eurá a koľko reálne zrobil. Alebo či ešte stále čaká na zázrak. Lebo nech počítam ako počítam, dnes je len veľmi ťažko na nule. nepočítajúc rôzne poplatky
buchač
11.08.15,18:46
Celkom by ma zujímalo, či tento pán stihol svoje ruble premeniť späť na eurá a koľko reálne zrobil. Alebo či ešte stále čaká na zázrak. Lebo nech počítam ako počítam, dnes je len veľmi ťažko na nule. nepočítajúc rôzne poplatky

Tento pán sa momentálne lieči...hľadá správne byliny.

http://www.porada.sk/t270010-liecive-byliny-pomoze-niekto-s-identifikaciou.html#post2753453

Predpokladám, že najviac by mu mohlo pomôcť niečo z tohoto výberu...;)

https://www.google.sk/search?client=opera&q=bylinky+na+psychiku&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
kolovratsk
15.08.15,13:11
Buchac nasiel si si zivot na porade, mozno ti platia nevedno...ale pracovat isto nebudes...tipujem ta ze si na invalidke....ani by som sa necudoval keby si bol vazne chory, kedze s tymto postojom : ked zbieras bylinky musis byt chory....si ani zdravy nemohol byt...lebo keby si uvazoval zakladom vsetkeho je prevencia...nie liecenie....

A vekovo ta tipujem na uz muza za zenitom, nemajuceho rodinu, blizkych....vybajuci si zlost utocenim na druhych tu vo virtualnom svete.....
kolovratsk
15.08.15,13:12
Celkom by ma zujímalo, či tento pán stihol svoje ruble premeniť späť na eurá a koľko reálne zrobil. Alebo či ešte stále čaká na zázrak. Lebo nech počítam ako počítam, dnes je len veľmi ťažko na nule. nepočítajúc rôzne poplatky
ano som na nule:) a menim dalsich 10 000eur na ruble....ak si cital uvodne prispevky som tam jasne pisal ze este to moze kolisat..kedze sa deju na trhu cachre...ale Rusi startuju domacu vyrobu, znizuju import a vysoky rubel im zvysi export:)
buchač
15.08.15,13:18
Buchac nasiel si si zivot na porade, mozno ti platia nevedno...ale pracovat isto nebudes...tipujem ta ze si na invalidke....ani by som sa necudoval keby si bol vazne chory, kedze s tymto postojom : ked zbieras bylinky musis byt chory....si ani zdravy nemohol byt...lebo keby si uvazoval zakladom vsetkeho je prevencia...nie liecenie....

A vekovo ta tipujem na uz muza za zenitom, nemajuceho rodinu, blizkych....vybajuci si zlost utocenim na druhych tu vo virtualnom svete.....
Môj Ty peknučký (hlúpučký)...

Tam, kde Ty ešte len začínaš, ja som už skončil.


Keby si si prešiel pár mojich príspevkov, bol by si v obraze... takže študuj...možno raz (aj) pochopíš. ;)
misoft
15.08.15,13:56
Buchac nasiel si si zivot na porade, mozno ti platia nevedno...ale pracovat isto nebudes...tipujem ta ze si na invalidke....ani by som sa necudoval keby si bol vazne chory, kedze s tymto postojom : ked zbieras bylinky musis byt chory....si ani zdravy nemohol byt...lebo keby si uvazoval zakladom vsetkeho je prevencia...nie liecenie....

A vekovo ta tipujem na uz muza za zenitom, nemajuceho rodinu, blizkych....vybajuci si zlost utocenim na druhych tu vo virtualnom svete.....
Ach jááááj - božská prostoto (alebo sprostosť?)..... tipuješ, tipuješ.... TIPOS by mal z teba radosť. Nielen gate by si prehral....
Ale keď už tak..... jeho neplatia - teba možno hej (aby si to na ruble zmeniť mohol), .... nie je na invalidke (o tvojom stave nemám istotu predpovedať, aby som náhodou nevypustil pozitívnu správu....), ... vážne chorý? On? - možno je to naopak....., a keď niekto zbiera bylinky, automaticky nemusí byť chorý - alebo snáď áno? Nuž potom ty si veľmô vážne chorý...., a prevencia - u teba - žiaľ - už neskoro.... snáď liečenie pomôže....
kolovratsk
16.08.15,06:42
Agresivne, resp. hostilne spravanie je prejavom vnutorneho nepokoja cloveka.... taketo spravanie maju zvacsa ludia ktori su sami alebo maju radi len sami seba.....ale je to tu marne rozoberat....typicke pre takych je aj chybanie sebareflexie.... PS: nastudujte si vyznam slova hlupost
buchač
16.08.15,11:15
mimotemy
Aby si bol v obraze.

Buchac nasiel si si zivot na porade, mozno ti platia nevedno...ale pracovat isto nebudes...tipujem ta ze si na invalidke....ani by som sa necudoval keby si bol vazne chory, kedze s tymto postojom : ked zbieras bylinky musis byt chory....si ani zdravy nemohol byt...lebo keby si uvazoval zakladom vsetkeho je prevencia...nie liecenie....

A vekovo ta tipujem na uz muza za zenitom, nemajuceho rodinu, blizkych....vybajuci si zlost utocenim na druhych tu vo virtualnom svete.....

Zle tipuješ. Ale záleží aj od uhla pohľadu.
Na zenite som, môj...na zenite. Ale záleží aj od uhla pohľadu. Poznám 30-nikov, ktorí vyzerajú na 60-ročných a aj sa tak správajú. Poznám ale aj opačne garde.
Dobre tipuješ...už nepracujem - už nemusím, šak (nie invalidný) dôchodeček to istí - do tých 2.000 € beriem mesačne...stačí mi. ;) :)
Ale dalo by sa povedať, že skôr makám, ale na svojom...nie na niekoho, na jeho konto, na jeho odrbávačky.
-----------------------------------
Nečuduj sa, fakt som bol vážne ( dokonca veľmi vážne, ale hlava mi slúži dokonale) chorý...som rád, že ma zachránili.
Prevencia ???...môžeš byť preventívny, koľko len chceš, no keď sa Ti do tela zahryzne rakovina, tak riešiš iné veci a nie nejakú Poradu. Preto sú moje príspevky aj také...ja sa teším zo života, z tej druhej šance, z tej druhej stránky - z humorom ide všetko oveľa ľahšie.
-----------------------------------
Tipuješ muža za zenitom...a čo je to zenit ?
Ten môj mi občas určuje moja vnučka, moje dcéry, moja chalupa...CHÁPEŠ ???
--------------------------------------
Ja naopak ani nejak tipovať nemusím...som viacmenej presvedčený, že máš maximálne 35 rokov.
Lenže medzi nami - našimi generáciami je jeden veľký rozdiel...hlavne v zastávaní a uctievaní hodnôt...a či morálnych alebo hmotných.
Tie Tvoje hmotné hodnoty sú viditeľné a markantne aj v tejto téme. Zarobiť za každú cenu, nehľadiac na okolnosti a aj prípadné následky.

===============================


Agresivne, resp. hostilne spravanie je prejavom vnutorneho nepokoja cloveka.... taketo spravanie maju zvacsa ludia ktori su sami alebo maju radi len sami seba.....ale je to tu marne rozoberat....typicke pre takych je aj chybanie sebareflexie.... PS: nastudujte si vyznam slova hlupost
Spomínaš hlúposť ?
Ono sa stačí pozrieť do Tvojho profilu a hneď je všetko jasné.
Alebo to mám rozoberať ? Nepáčilo by sa Ti to.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=109599

==============================

Capisci ???
misoft
16.08.15,11:24
Agresivne, resp. hostilne spravanie je prejavom vnutorneho nepokoja cloveka.... taketo spravanie maju zvacsa ludia ktori su sami alebo maju radi len sami seba.....ale je to tu marne rozoberat....typicke pre takych je aj chybanie sebareflexie.... PS: nastudujte si vyznam slova hlupost
No veď študuj..... lebo to sám nevieš....
bjuty smis
17.08.15,09:19
niečo o tej hlúpostii:


"Tak ci onak na 10 000 eurach za 5 mesiacov bez mihnutia oka zarobene 3500eur a este vam garantujem ze rubel stupne na 1:35 a lepsie..."
misoft
17.08.15,11:09
niečo o tej hlúpostii:


"Tak ci onak na 10 000 eurach za 5 mesiacov bez mihnutia oka zarobene 3500eur a este vam garantujem ze rubel stupne na 1:35 a lepsie..."
Šak ani počítať nevie..... 1:35 :eek: - 1€ za 35r. Kua bomba kšeft - ale v Rusku. Opačne - u nás bude plakať....
jar88
18.08.15,03:49
niečo o tej hlúpostii:


"Tak ci onak na 10 000 eurach za 5 mesiacov bez mihnutia oka zarobene 3500eur a este vam garantujem ze rubel stupne na 1:35 a lepsie..."
orický graf s kurzami
http://openiazoch.zoznam.sk/exoticke-meny/novozelandsky-dolar/profil/mxnzd?gperiod=3
presné kurzy sa vám zobrazia po nadídení myšou nad graf
orický graf s kurzami
nzd/EUR - 26.5.2015 - 1,498
nzd/EUR - 14.8.2015 - 1,703
--------------------------------------------
USD/EUR - 20.8.2014 - 1,328
USD/EUE - 14.8.2015 - 1,117
kolovratsk
19.08.15,14:16
tlacenie ropy umelo dolu stale pretrvava, Rusko sa izoluje a vytvara sa uplne iny system...ale toto tu je marne rozoberat. Tieto veci budu viditelne za par rokov, tak 5 rokov.
Na ostatne nereagujem, nestoji to ani len za uvazovanie...a hasterenie a konflikty nie je moja parketa...na to si musite najst inych, ja sa vzdy nad vasimi utokmi pousmejem:)
Co sa tyka tej prevencie, tak buchac keby si trosku uvazoval vedel by si ze ak jes a pijes chemiu...tak nic ine ako rakovina ta cakat nemoze. Nase telo nevie rozkladat to co je umelo nasyntetizovane a uklada sa to v tele: vid rozne sarkoidozy, autoimunitne ochorenia...ved uz len obycajna vyslachtena psenica je zodpovedna defakto za vacsinu alergii....pesticidy a insekticidy zostatkove v ovoci? dakujem...ovocie zo zahranicia nejem, je to cista rakovina....

Ved ake to ovocie inak moze byt ked je pestovane na vynikajucej odrode dutch agricalture...kde sa vsetko pestuje na sklenenej vate a dusicnany a voda su tam nahanane kompjutermi...a potom to ide ku nam...a na sa v telicku vytvara rakovina...spolu s konzumaciou krasnej bielej titanovej beloby.....

Povedz ako si zil, co si jedol, nech sa poucime.
PS: vela stastia dufam ti zdravie vydrzi, a telesnou pohodou suvisi aj psychicka. Ako sa hovori kolko dobreho ty rozdas, tolko sa ti aj vrati.
bjuty smis
20.08.15,08:40
kolovratok,

ako sa tlačí ropa umelo dolu...môžeš trošku obšírnejšie
bjuty smis
24.08.15,11:19
Moskva podporí rubeľ
ČTK | 22.08.2015 17:39

Ruská vláda a centrálna banka pripravujú opatrenia na podporu oslabujúceho rubľa v podobe zvýšeného predaja devíz na ruskom trhu.

Povedal to v sobotu ruský premiér Dmitrij Medvedev. Rubeľ celý tento týždeň zostupoval na nové minimá za pol roka.

„Prirodzene pomôžeme centrálnej banke z hľadiska dodatočného prísunu zahraničných mien,“ povedal Medvedev podľa agentúry Reuters. „V najbližších dňoch začnú naši najväčší vývozcovia predaj devíz, čo ovplyvní kurz rubľa,“ dodal.

Kurz rubľa tento týždeň stratil asi päť percent a v piatok zostúpil na približne 68 rubľov za dolár, najnižšiu úroveň od 5. februára. Priblížil sa tak k tohtoročnému minimu 71,85 RUB z konca januára. V závere minulého roka rubeľ kvôli prepadu cien ropy a západným sankciám zostúpil až na rekordné minimum 80 rubľov za dolár
misoft
24.08.15,11:38
tlacenie ropy umelo dolu stale pretrvava, ..................
Kua - to je nejaký nový postup získavany. Lebo ja som mal dojem, že sa naopak - ťahá hore z hlbín Zeme....
Hele - kolovrat - zobuď sa už.
bjuty smis
24.08.15,12:24
kolovrat, kde si ???

z dnešnej tlače

Euro sa dnes na moskovskej burze krátkodobo predávalo za vyše 81,6 RUB. To je najslabší kurz ruskej meny voči spoločnej európskej mene od 15. decembra 2014, uviedla ruská tlačová agentúra Tass.

Dolár sa dočasne predával za viac ako 71,2 RUB. Neskôr zverejnila ruská centrálna banka úradne stanovené kurzy na 81,15 RUB/EUR a 70,75 RUB/USD.

Ruská mena sa prepadá už niekoľko mesiacov. Pre Rusov tak čoraz viac klesá atraktivita ciest do krajín používajúcich euro a doláre. Od polovice mája sa rubeľ voči euru znehodnotil viac než o 47 %.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7979388/rubel-straca-voci-euru-aj-dolaru-je-najslabsi-od-konca-vlanajsieho-roka.html#ixzz3jjqpd7KI
kolovratsk
24.11.15,19:02
Ano ked bol za 80 idealne kupovat..aj teraz sa este oplati...Rusko pomaly ziskava spojencov a zaujem o rubel rastie, hlavne z dovodov obchodneho partnera...navyse aj staty eu sa znova zacinaju priklanat k Rusku....mna tieto vase reci nezaujimaju:) ako som pisal za 2-3 roky mozme tuto temu pozriet, vtedy bude aktualna:)
bjuty smis
03.12.15,05:58
nás tvoje zaujímajú....vždy sa dobre zasmejem...

ty si rob zo svojími peniazmi - ak teda nejaké máš-rob čo chceš...

len to tu neodporúčaj iným.....náhodou ti niekto uverí .....
misoft
03.12.15,06:09
Ano ked bol za 80 idealne kupovat..aj teraz sa este oplati...Rusko pomaly ziskava spojencov a zaujem o rubel rastie, hlavne z dovodov obchodneho partnera...navyse aj staty eu sa znova zacinaju priklanat k Rusku....mna tieto vase reci nezaujimaju:) ako som pisal za 2-3 roky mozme tuto temu pozriet, vtedy bude aktualna:)
Hmmmmm.... zaujímavá "úvaha" ..... ovšem:
Spojenci! Spojenci? Bielorusko? (červená diktatúra), Uzbekistán, Turkménsko, Tadžikistán, Kyrkizsko, Kazachstán? - tzv. samostatné štáty, ale len papierovo - hlavné slovo má tam Rusko - sú to vazali, Sýria? Len Assad je spojencom - časť Sýrčanov však nie, Mongolsko? - ponúknu jaky? Severná Kórea? Čo ponúknu? Veď viac pýtajú, aby nepokapali.
Toto sú tí spojenci.
Ak myslíš európske štáty - ktoré? Slovensko? To je len želanie R.F, Maďarsko? Tiež želanie V.O. Ostatné štáty sú PROTI! Za 2-3 roky sa môžeš ísť pozrieť, tvoja vec. Ale rubeľ sa nikdy nestane dominantný (a rovnocenný) US$ a €.

Spi ďalej... a snívaj......
kolovratsk
06.12.15,08:43
Francuzsko, Nemecko, Armensko, Iran(extremne rastuci trh a hlavne mlada populacia, obrovske naleziska..:), Stredna a Juzna amerika, viacere staty v Afrike, mnohe staty v Azii, vratane Ciny....a rastie to:) uz aj USA zacina spolupracovat s Ruskom, paradoxom je, ze sa znizil objem obchodu medzi EU-Rusko, objem obchodov medzi USA-Rusko stupol....cielom bolo len jedine aby sa zabranilo utozovaniiu Rusko-Nemecko, co by polozilo USA a USA by stratilo svojho vazala - Nemecko, preto aj VW...
bjuty smis
06.12.15,09:07
Francuzsko, Nemecko, Armensko, Iran(extremne rastuci trh a hlavne mlada populacia, obrovske naleziska..:), Stredna a Juzna amerika, viacere staty v Afrike, mnohe staty v Azii, vratane Ciny....a rastie to:) uz aj USA zacina spolupracovat s Ruskom, paradoxom je, ze sa znizil objem obchodu medzi EU-Rusko, objem obchodov medzi USA-Rusko stupol....cielom bolo len jedine aby sa zabranilo utozovaniiu Rusko-Nemecko, co by polozilo USA a USA by stratilo svojho vazala - Nemecko, preto aj VW...


no...ešte že si tam dal tie smajlíky...
kolovratsk
06.12.15,09:27
misoft
06.12.15,09:45
Hele!
http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=1W
Trepeš! Rubeľ padá. Za 1US$ - dostaneš 68 rubľov. Pred týždňom to bolo 66,4 Teda za viacej rubľov dostaneš menej US$ - to nie je posilovanie rubľa. To pád. Ak by mal byť rubeľ rovnako silný - musel by sa pomer približovať 1:1 - ale ten sa zväčšuje.
A pomer k € 1:74. Pred týždňom 1:70. Teraz kúpiš za 74 rubľov 1€ - pred týždňom za 70 rubľov = 1€.
Tu máš prevod. http://www.nbs.sk/sk/statisticke-udaje/kurzovy-listok/kalkulacka
kolovratsk
06.12.15,10:56
24.11 som napisal: Ano ked bol za 80 idealne kupovat..aj teraz sa este oplati...Rusko pomaly ziskava spojencov a zaujem o rubel rastie, hlavne z dovodov obchodneho partnera...navyse aj staty eu sa znova zacinaju priklanat k Rusku....mna tieto vase reci nezaujimaju ako som pisal za 2-3 roky mozme tuto temu pozriet, vtedy bude aktualna (viac nemam co dodat:)) to je moj nazor, pockame si...inak zaujimave s akou agresivitou tu pretlacate vase nazory podaktori....
misoft
06.12.15,11:07
Ty si to absolútne nepochopil. Za 10000€ bude mať 736109 rubľov - teraz!
Ale pokiaľ sa bude pomer zväčšovať napr. 1:80 - tak za tých 736109 rubľov nedostaneš viacej €, ale MENEJ! 9201€ - to nie je posilňovanie rubľa, to je PÁD. Ty si nepochopil prevody peňažnej meny. Ty vidíš len ten pomer. Ale som spomínal, posilňovanie jednej meny k druhej značí, že sa ich hodnoty PRIBLIŽUJÚ - takže aby rubeľ posilňoval - pomer by musel klesať napr 1:60, 1:50 atď.
Ty by si fakt bol super vekslák.
kolovratsk
06.12.15,20:54
Ja tu hovorim o 2-3 roky bude pomer klesat EURo padne (kto by predpovedal sucasne problemy s imigrantami?:) ked som zacal tuto temu...a Rubel pojde hore, predpokladam 1:40 voci euru a menej...a tymto koncim:)
bodliak
06.12.15,21:20
...a tymto koncim:)

Vivat ! Dúfam, že navždy.
bjuty smis
07.12.15,12:14
aj s rublom....
bjuty smis
12.01.16,09:29
no, mladý pán šoroš....

jak sú na tom ?

ako sa nám okotilo tých 10 000.- evri ??
misoft
12.01.16,10:06
Čech by řekl: zhublo to, zhublo....
taiko
12.01.16,10:08
Chlapi, ale to je len docasne. Ono to predsa zase vyleti do nebies :) Vy tomu nerozumiete :D
Dáša_
12.01.16,10:17
nuž, nemám čo robiť :D , tak som na stranke nbs chviľu prepočítavala ruble a eurá. nechcelo sa mi hľadať maximá a minimá, isto by to išlo, len pre zaujímavosť. nepočítala som s poplatkami a pre jednoduchosť som počitala kurzom nbs. realny kurz je trochu iný

19.12. 2014 nakupene za 10000€ - 734223 rublov
25.5.2015 vymenene 734223 rublov za 13378€

ale ak by vymienal
24.12.2015 za 734223 rublov by dostal 9541,56€
a keby vymienal dnes či včera
11.1.2016 za 734223 rublov by dostal 8954€

Takze ak sa chce niekto hrať a nema čo robiť s peniazmi :D
nepočitala som s poplatkami, prevodmi.....

Kedysi som takto vymienala marky a liry. Ked som mala sťastie, tak aj 30% to dalo, ked sa v taliansku furt vlada menila :)
taiko
12.01.16,10:45
nuž, nemám čo robiť :D , tak som na stranke nbs chviľu prepočítavala ruble a eurá. nechcelo sa mi hľadať maximá a minimá, isto by to išlo, len pre zaujímavosť. nepočítala som s poplatkami a pre jednoduchosť som počitala kurzom nbs. realny kurz je trochu iný

19.12. 2014 nakupene za 10000€ - 734223 rublov
25.5.2015 vymenene 734223 rublov za 13378€

ale ak by vymienal
24.12.2015 za 734223 rublov by dostal 9541,56€
a keby vymienal dnes či včera
11.1.2016 za 734223 rublov by dostal 8954€

Takze ak sa chce niekto hrať a nema čo robiť s peniazmi :D
nepočitala som s poplatkami, prevodmi.....

Kedysi som takto vymienala marky a liry. Ked som mala sťastie, tak aj 30% to dalo, ked sa v taliansku furt vlada menila :)
len fesak to ponukol ako investiciu, ako nahradu za nehnutelnosti :)
Dáša_
12.01.16,10:47
len fesak to ponukol ako investiciu, ako nahradu za nehnutelnosti :)

no, je to taká zábavka, keď už fakt nevieš, čo s peniazmi. a nejakých 10 tisic euro, čo ti môže zarvať v nenávratne ti nechýba.... :D
bjuty smis
12.01.16,11:05
stačí si len ešte raz prečítať zadanie od autora... :)))

ale ako píše taiko, nerozumieme tomu....
bjuty smis
15.02.16,14:05
Aktuálny kurz ruského rubľa
1 € = 86.3193 RUB
Pondelok, 15.2.2016 Európska centrálna banka 1 RUB = 0.0116 €
Dáša_
15.02.16,14:14
Aktuálny kurz ruského rubľa
1 € = 86.3193 RUB
Pondelok, 15.2.2016 Európska centrálna banka 1 RUB = 0.0116 €
takze z 10 000€ investovaných v decembri 2014 má dnes cca 8500€. Plus poplatky na to. Teda vlastne mínus
:D výhodná investícia
misoft
15.02.16,14:33
Tomu sa jednoducho vraví "bomba kšeft" :D:D:D
kolovratsk
02.10.16,18:27
buchač
02.10.16,18:33
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/835607-rusko-sa-vratilo-na-svetovu-scenu-zda-sa-ze-putinov-krok-zabral-tvrdia-experti
mimotemy
Vitaj...kde si bol tak dlho ? Na Maledivách si si užíval zisky ...?
:rolleyes: :D
----------------
K linku :
Dôležité sú slová....
"sa očakáva" , čo ale neznamená automatickosť.
"môže" , teda aj nemusí.
;)
bjuty smis
07.10.16,09:38
vicktor
07.10.16,12:44
Dnesny kurz je cca 70, kolise to ako na hojdacke, par dni sa moze tesit.
Bol som v Rusku v roku 2007, vtedy bol rubel o 10%(?) silnejsi ako SKK. Menil som len male sumy aby mi ich vela neostalo.
Ze rubel posilni? Celkom tomu verim, ale pod 50 sa urcite nevrati.
Ing. Ľubomír Janoška
07.11.16,14:21