sne
14.03.15,19:14
Som sama s jedným dieťatom,v mesiaci február mi skončila podpora v nezamestnanosti,je možné,že za marec nedostanem nič,vraj len v máji za mesiac apríl,z čoho máme do mája žit?
Katy a R
14.03.15,18:29
vitaj na porade.
k dávke v hmotnej núdzi - a či by mohlo pár eur výjsť? kukni sem - sú tam dosť tvrdé podmienky http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675
A tvoja otázka - že z čoho máte žiť ? - tú si treba dať sebe a otcovi dieťaťa. Najčastejšie sa ľudia živia prácou (aj keď som si nie celkom istá, či naozaj ... ;))
sne
15.03.15,08:21
Ďakujem za odpoveď,viem,že ľudia sa živia prácou,ja som už pol roka na pnke,tak nepracujem zo zdravotných dôvodov,nie preto žeby som bola lenivá,pekný deň:-)
Katy a R
15.03.15,21:59
- nič také som nemyslela - ale v prvom rade sa musia starať vlastní rodičia - až potom ostatní daňovníci (ktorí majú vlastné deti) prispievajú dávkou v hmotnej núdzi . Link si pozrela - podmienky sú dosť tvrdé - a môže sa stať, že to bude ozaj len pár eur.... ?
Ale pre prípady choroby existuje nemocenská dávka - mohla si dostať tú, až potom aj dávku v nezamestnanosti. Prečo si ju vlastne nepoberala, keď si pol roka DPN?