tera1986
15.03.15,06:50
Dobry den, som zivnostnik a som aj zamestnany. Vyslo mi privysoka suma na platenie dani kvoli pracovnemu pomeru, vraj som neplatil dan zo mzdy. A ked som zamestnany mam platit ztoho zdane?
palci81
15.03.15,08:09
No nie som uctovnik, ale zdanuje sa kazdy prijem. A ak sa neplatili preddavky na dan z HPP, tak chyba je u zamestnavatela
kn-alka
15.03.15,08:51
Ak si nepodpísal vyhlásenie u zamestnávateľa, tak ti nestrhával daň zo mzdy.

To však nie je chyba, nakoľko máš aj živnosť.

Teraz podávaš DP zo VŠETKÝCH príjmoch a daň vysporiadaš.
zlatica76
15.03.15,09:08
no neviem, u zamestnávateľa podpisuješ to, či si chceš uplatňovať nezdaniteľnú časť alebo nie.

Ale samotnú daň, resp. preddavok na daň zamestnávateľ strhávať (a platiť) musí.

Predpokladám, že u zamestnávateľa mal podpísané vyhlásenie, že mu uplatňujú nezdaniteľnú časť, ale v daňovom priznaní sa prehupol do "milionárskej" skupiny a nedokáže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť. Teraz vlastne musí platiť daň aj za tú nezdaniteľnú časť.

Do budúcnosti - zruš si u zamestnávateľa uplatňovanie nezdaniteľnej časti na daňovníka. Mesačne síce bude platiť o niečo vyššiu daň, ale o rok v marci by to nemuselo byť také boľavé.
kn-alka
15.03.15,09:12
bez podrobných informácii môžeme len dedukovať.... zadávateľ len teoretizuje, neudal žiadne čísla
zlatica76
15.03.15,09:47
veď práve, ľudia si myslia, že tu máme krištáľové gule :) Ale pokiaľ má živnosť plus HPP tak s tou nezdaniteľnou časťou mi to vychádza ako najpravdepodobnejšie.
veronikasad
15.03.15,09:54
Na takto zadanú otázku sa nedá odpovedať. Doplň výšku príjmov zo zamestnania, úhrn zrazených preddavkov zo zamestnania a výšku základu dane z podnikania.
veronikasad
15.03.15,09:55
Na otázky, ktorým nerozumieš, radšej neodpovedaj ... (mínuska nie je odomňa)
Anik
15.03.15,12:43
Skôr si myslím, že sa jedná o prípad - zamestnanec - uplatnená odpočítateľná položka - a zaplatená daň
príjem zo SZČO celý ZD zdaňovaný, nakoľko už nezvýšila odpočítateľňá položka.
Páči sa mi
A ked som zamestnany mam platit ztoho zdane? - a čo si si myslel ?