janci1954
15.03.15,09:45
Dobrý den, poradte čo je vhodnejšie do spalne- koberec alebo pvc podlahova krytina...Vdaka -Ján
zlatica76
15.03.15,08:49
Každý má vlastné preferencie.

Ja osobne uprednostňujem koberec, lebo chodím po byte bosá (neznesiem doma na nohách ani ponožky, nieto ešte papuče či dreváky).

Ale keď je niekto alergický na prach či roztoče, vtedy sa ľahšie udržuje pvc.

Ale koberec krajšie vyzerá :)
alaya1
15.03.15,08:54
Z tychto moznosti
- koberecv ak je v byte chladno,
- pre lepsiu udrzbu PVC.
Anika61
15.03.15,10:03
A ja by som Ti poradila daj si pvc a nan si kedykolvek mozes dat vhodny kobercek,behúň.:-) aj ja to mam tak:-)
kukučka
15.03.15,10:22
Nás sa nepýtaj, ale manželky. :)
V spálni mám celoplošný a ešte pri posteli malý vlnený.
Každý má iné požiadavky na teplotu a údržbu, a tiež každá podlaha má plusy aj mínusy. Hlavne v spálni by mala byť teplá.
Ja preferujem korok aj pred marmoleom, najmenej sa mi páči podlahovka, pvc som nikdy nechcela.
Anika61
15.03.15,10:23
Je to prakticke-pvc si umyjes a kobercek vyprasis,v zime si koberec das,v lete nemusis
Treba ale zvolit vhodny vzor-ja mam pvc vzor drevenej podlahy a koberec bez vzoru
kukučka
15.03.15,10:27
K tej alergii - to už tuším neplatí, pvc sa uprednostňovalo v minulosti, ale zistili, že sa viac víri prach, ten by sa mal usádzať do koberca.
Peggynka
15.03.15,10:36
Ja mám vinylovú podlahu (nie je to PVC) a som veľmi spokojná.Nie je to náročné na údržbu (ako napr. marmoleum),nešmýka-umyjem a hotovo.A okolo postelí malé nášľapné koberčeky.V kuchyni mám plávajúcu podlahu a keď stúpim bosou nohou,je to podstatne chladnejšie ako toto:
http://www.ppslovakia.sk/podlaha/263-thermofix-rustical/
arizona
15.03.15,11:12
Ja nam v spalni "nejaky gumolin" / neviem,ako sa to odborne vola, ja to volam vsetko gumolin /. Imitacia dreva.
Je hruby, zospodu ma penu, takze je velmi prijemny aj na boso,makucky a teply. Dobre sa udrzuje.
V predajniach je v mnohych vzoroch,takze kazdy ma moznost si prisposobit aj farebne. Pri posteliach mame este male koberceky,ale to skor sluzi ako dekoracia.

Predtym som mala plavajucu podlahu, to bolo velmi studene.
allgreen
15.03.15,12:23
ja som dal do spalni koberec, pride mi to take luxusne :) Aj v deckej je koberec no poden som dal este filc. Predava sa v predajniach s kobercami cca 3e m2.Je to teplucke dalo by sa na nom spat. No a v obyvackokuchyni mame spomynany vinyl. Ten je 100x lepsi ako plavacka, odolny aj teplejsi. Sme takto spokojny