Michaela Palovčíková
15.03.15,10:07
17.12.2014 som zrusila zivnost z ktorej som mala 2roky nulovy prijem cize som neplatila odvody do socialnej poistovne.zabudla som vsak do 8 dni zaniest oznamenie o ukonceni szco na soc.poistovnu...pre nich to nie je velka skoda, kedze som im nic neplatila... myslite, ze dostanem pokutu? dufam ze sa mi to podari nejako ukecat :(
veronikasad
15.03.15,09:20
V SP nahlasuješ (na RL FO ukončenie povinného poistenia SZČO. Ak si povinne poistená SZČO, RL FO nepredkladáš.
Michaela Palovčíková
15.03.15,09:27
V SP nahlasuješ (na RL FO ukončenie povinného poistenia SZČO. Ak si povinne poistená SZČO, RL FO nepredkladáš.

prepac nerozumiem...mozes mi to vysvetlit?
veronikasad
15.03.15,09:41
V SP nahlasuješ (na RL FO ukončenie povinného poistenia SZČO. Ak si povinne poistená SZČO, RL FO nepredkladáš.

prepac nerozumiem...mozes mi to vysvetlit?
čomu nerozumieš ? Nepočula si o tom, že keď SZČO prekročí príjem 12-násobok min. vymer.základu, musí sa v SP prihlásiť na RL FO ako povinne poistená SZČO ?
Michaela Palovčíková
15.03.15,09:45
V SP nahlasuješ (na RL FO ukončenie povinného poistenia SZČO. Ak si povinne poistená SZČO, RL FO nepredkladáš.

prepac nerozumiem...mozes mi to vysvetlit?
čomu nerozumieš ? Nepočula si o tom, že keď SZČO prekročí príjem 12-násobok min. vymer.základu, musí sa v SP prihlásiť na RL FO ako povinne poistená SZČO ?

jasne mne to potom doslo ked som to uz odoslala... obcas mam dlhy kabel :D ja som nebola povinne poistena mala som posledne 2roky nulovy prijem cize som nemusela platit odvody do socky. dobrovolne poistena som tiez nebola. len som im tam zabudla zaniest ten blby papier.... snad sa to bude dat vybavit, snad budu ludski a nedostanem ziadnu pokutu :)
Anik
15.03.15,10:25
Pokutu nedostaneš veď si nebola povinne poistená, odporúčam, ale pre istotu tam zájsť
priamo na pracovisko, kde majú na starosti registráciu SZĆO a dozvieš sa či máš všetko v poriadku a či do budúcnosti môžeš kľudne spávať, že s niečo v tomto smere nezanedbala