ico19
15.03.15,12:36
Zdravíčko stavbári. Mám hotové debnenie na schodoch armatura stupnice. stupnice vyšli cca 20cm výška plus ešte obklad stupnic cca 23-24cm je to velmi vysoke a samozrejme nebudem v kuse mladík.
Moja otázka znie: je možné zaliat schody na 2x? najskor by sa zalialo jedno rameno kratsie cca 3schody a potom by sa zaliala podesta a dlhšie rameno. Dovod je taký že nechcem mat tak vysoké stupnice chcel by som to pozalievat cca na 10cm výška schodu a ked to bude vyzrete na druhy deň alebo na treti podolievat beton do vysky 18cm ale už nie na 2krat ale na 1krat. Keď sa bude robit obklad 3-cm vyska schodu bude skoro akurat.
Ďakujem za odpoveď. (odpovede tipu hľadaj, google, mi ani nepiste lebo uz som to urobil niekolko krat) hladam riesenie nie ze sa to neda alebo sa to nesmie lebo je to monolit. Ďakujem pekný deň
Chobot
15.03.15,19:41
Nie som stavbár, ale nedávno som si projektoval schody. Pri výške stupňa 24 cm bude jeho šírka 15 cm, čo je extrémne strmé schodisko - možno do pivnice alebo na povalu by ešte boli akceptovateľné, ale na bežné použitie, napr. výstup do podkrovia, sú nepohodlné. Dúfam, že si to dobre prepočítal pri projektované, a že si použil známy vzorec pre schodisko.

Skús si to ešte raz prejsť jednoduchým výpočtom v exceli, tabuľku som ti pripojil.

A dúfam, že k nim máš statický výpočet, aby si nedopadol ako majiteľ schodov na obrázku. Jediný, kto ti to môže odobriť, je ten statik.
chandler
16.03.15,08:11
nie je z toho jasne co chces presne robit.
viktorviktor
16.03.15,12:39
pred 20 rokmi som robil múrik, murár mi doporučil aby som ho omietol na druhý deň kým je všetko vlhké, čo som urobil. Omietka drží dodnes, takže podľa mňa ak to dorobíš na druhý deň, beton sa spojí bez problému
command
17.03.15,03:21
Porovnavat akysi murik a a schodisko je odvazne.
Ferdosondo
17.03.15,11:38
Trepcad - program na výpočet schodiska.
viktorviktor
17.03.15,15:34
nič nie je odvážne, ako chceš aby sa betón spojil_nasucho to nikdy nešlo, aj títo najskôr mokria http://kutilska.poradna.net/q/view/10086-spojeni-betonu
command
17.03.15,16:51
No je to odvazne zase porovnavas neporovnatelne. Oni maly uz hotove schody ktore drzali len museli prohodi 2-3 cm kvoli tomu ze podlahu davali vyssie. Osobne by som neriskoval ze by sa beton dokonale nespojil a stalo by sa nieco ako je o nieco vyssie.
funtasta
17.03.15,17:47
No ja neviem ci som.sprosty ale ak mas salung na 20cm výšku schodu tak ti. nepomoze ze tam das 18cm beton do kazdehou rozdiel medzi 2 schodmi stale bude 20cm to iste ked das stupnice stale medzi 2 schodmi bbude 20cm ak chceš znizit vysku schodu musis pridat schod-stupnicu inak to neurobis
220870
21.03.15,17:54
Shody sa zalievajú na jedenkrát a musia sa riadne zhutniť.Výška schodu 20 cm je nepohodlná.Ale dá sa chodiť aj po takých schodoch.
lapejko
22.03.15,06:33
Bežne prerábame schody v domoch, napr. kvôli zmene povrchovej úpravy z hrubého dreveného obloženia na dlažbu alebo vinyl.
Používame drsný náter, tzv. spojovací mostík, napr. HC 4 od Stomixu.