koalko
24.10.04,19:57
Účtujem s.r.o - lekára, on vystaví vyšlé faktúry pre zdravotné poisťovne.
Zdrav.poisť.mu vystaví faktúru, ktorá nie je poväčšine zhodná s jeho fakturovanými čiastkami. Neviem či to robím správne, ale ja zaúčtujem len tie faktúry, ktoré mi zašle zdravotná poisťovňa, nakoľko mu túto sumu aj uhradí. Pretože mám viacej zdrav.poisťovni vzniká tu, že mám rôzne čísla faktúr. Riešim to tak, že na tieto faktúry si zadám vlastný rad číslovania.
Robím to správne?
ekin
24.10.04,18:40
ja to robím tak, ze vystavujeme fa pre ZP, mame vlastné číslovanie a iba vseobecná priraduje iné číslo, ktoré pouzíva v úhradach, tak mam v softe priestor na uvedenie toho ich VS (STEP) .. a vzdy po oprave (uprave) opravujem v PC aj vysku priznanej skutocnej sumy. Obcas ani to nie je OK, lebo limity su nizsie, vtedy ak nieco doplatia raz za cas, bud to doplnim k uhradam fa, alebo navýšim niektorú o túto čiastku, aby sme vsetko zdanili...
Zuzka
24.10.04,18:47
Ja mám ten istý problém. Pre lekárov je faktúra iba kus papiera. Každý mesiac to isté číslo pre každú poisťovňu ... napr. za sept. - 9/2004 do každej poisťovne, čiže 5x. Vyriešila som to podobne ako Ty. Ale či to je správne? To čo im zdrav. poisťovňa neuhradí by asi malo ísť do ostat. výnosov. Lekár ten výkon vykonal len mu ho neuznala zdr. poisťovňa. Ošetril pacienta zadarmo (daroval mu vyšetrenie). Je to dilema. Možno niekto pridá ďalší svoj názor.
koalko
25.10.04,08:56
Nemyslím si, že to čo im poisťovňa neuhradí, že by im malo ísť do ostatných výnosov. Veď by sme im zdanili, to čo v živote nedostanú. Veď oni vlastne niektoré veci vykonávajú zadarmo.
Paula
25.10.04,09:05
Nám do optiky nechodia z poisťovní faktúry, len vyúčtovania. Rozdiel zaúčtujem ID - 311/-604 a týmto dokladom aj pohľadávku "douhradím". Jedna z poisťovní vyžduje dobropis (tiež -311/-604), s tým potom urobím zápočet našich dvoch faktúr.
Fidlo
26.10.04,08:46
Ja účtujem tiež lekára, ale FO. Robím to tak, že on síce vystaví jednotlivým ZP faktúry, kde uváza svoje číslovanie v poradí ako ich vystavuje, ale spätne dostane od všetkých poisťovní nimi vystavenú faktúru v jeho mene /akoby ju vystavil on, s jeho pôvodným číslovaním, jednu kópiu im potvrdí a spätne posiela do ZP/ a až tieto faktúry mi raz mesačne všetky donesie a ja ich účtujem už v tej výške, ktorú mu oni potvrdia a aj uhradia. Akurát nejdú zaradom dátumy vystavenia faktúr, keďže číslovanie faktúr dodržia ale dátumy vystavenia dávajú ako im pasuje, nie ako vystavil on. Dúfam, že som to veľmi nedomotala.